Kupa nehnutelnosti iba v hotovosti - nie uver

Zdravim, obcas natrafim na inzerat, ze predavajuci vyzaduje, aby kupujuci danu nehnutelnost (vacsinou su to byty, lebo hladam iba byt) zaplatil v "hotovosti" (cize predpokladam priamym bankovym prevodom) a nechce nehnutelnost financovat cez uver. Aky moze mat predavajuci na toto dovod? Rozumiem, ze pri kupe nehnutelnosti na HU je tam o niekolko viac krokov, ktore treba absolvovat, ale pokial mam seriozneho kupujuceho, ktory ma predschvaleny HU, tak by tam nemusel byt ziaden velky problem danu nehnutelnost predat. Hlavne si myslim, ze takouto podmienkou sa velmi znizuje okruh potencialnych zaujemcov, pretoze nie vzdy ma kazdy clovek prichystane desiatky (stovky?) tisic eur na ucet. Dakujem za kazdy nazor. :-)
Odpovedať
je to uplny nezmysel, bavime sa asi o sukromnych predavajucich, ktori niesu znali, lebo kazda realitna kancelaria vie, ze je to v podstate to iste a v pripade, ze je pri predaji nehnutelnosti financny sprostredkovatel, tak pre predavajuceho nevznika ziadna povinnost navyse, okrem toho, ze vybavovanie hu az po peniaze na ucet trva 5-7 dni. Napriklad ja som predaval byt bez realitnej kancelarie, nemal som potrebu dat niekomu proviziu vo vyske 3 mojich platov za hodinu roboty a bolo mi jedno ci idu peniaze na ucet cez hu alebo bez hu....jedine co moze v danej veci byt, ze predavajuci sa mota v problemoch, kedy na neho niekto svieti (napr exekutor) a nechce peniaze dostat na ucet, ale to ho asi nespasi, iba ze by za ne kupoval hned letenku a letel do venezueli :-D
Odpovedať
@glogloglo myslim ze ten predavajuci tym nic neziska jedine ze natrafi na blazna ktory mu po podpise zmluvy posle hned hned peniaze. Normalne to prebieha tak ze peniaze sa v banke vinkuluju alebo daju do notarskej uschovy do doby kym na katastri neprebehne prepis na noveho majitela. Co vacsinou trva 30 dni kym si nepriplatis. A potom sa s novym listom vlastnictva nakluse do banky ktora peniaze uvolni. Takze aj ked sa kupuje za hotovost tak rychlejsie peniaze aj tak mat nebude
Odpovedať
Profilova fotka
@glogloglo Ako realitná maklérka sa stretávam aj s takýmito požiadavkami predávajúcich a vtedy vždy spozorniem, rovnako ako @glogloglo. Pre @dzamino predaj nehnuteľnosti nie je hodina roboty realitného makléra ;-( Nie sme takí šikovní ;-) Dôvody predaja "v hotovosti" bývajú predovšetkým tieto: - rýchlejší predaj, nie je potrebné čakať na znalecký posudok a vybavovanie hypotéky niekoľko týždňov - problematická nehnuteľnosť, na ktorej môžu byť exekúcie alebo ťarchy 3. osôb (súkromné pôžičky) - nehnuteľnosť, ktorú banky nechcú zobrať ako zabezpečenie (bez prístupovej cesty, nevysporiadané pozemky, zlý technický stav stavby - neobývateľná nehnuteľnosť, rekreačné objekty, chaty, obchodné priestory....) - niekto predáva družstevný byt - predávajúci má zlú skúsenosť so záujemcami, ktorým sa nepodarilo v bankách vybaviť financovanie kúpnej ceny
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?