Je výhodnejší medziúver alebo hypotekárny úver?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Vie mi niekto poradiť čo je výhodnejšie?Zobrať medziúver zo stavebnej sporiteľne alebo hypotekárny úver z banky. Za odpovede vodpred ďakujem a prajem krásny dníček.
Odpovedať
1
2
Ahojte, takze ak je to pravda co napisala Ferka, tak sa mi vobec neoplati rozmyslat nad uzavretim stavebka a nad neskorsim medziuverom, lebo sa to oproti hypo vobec neoplati? .... a to som si vzdy myslela opak...
Odpovedať
tatata - presne tak - stavebný medziúver nie je nič moc, radšej hypo, možno by bol aj štátny príspevok
Odpovedať
Profilova fotka
No to by som si nebol az tak isty. Neda sa to jednoznacne povedat, ze uver z banky je vyhodnejsi ako medziuver v stavebku. Vsetko zavisi od toho aky urok Ti daju v Banke, potom na ako dlho by bol dany medziuver a v akej sadzbe atd... atd.. Treba to prepocitat.
Odpovedať
mne sa hlavne nezda fer platit urok aj s penazi ktore su moje vlozene.... :-|
Odpovedať
prepocitavala som si cca uver z banky bez vyhody pre mladych a medziuver zo stavebka... vyjde to na rovnako za predpokladu ze banka nezmeni sadzby .. su tam male rozdiely. skor by som odporucila porovnat poplatky a dalsie moznosti ako predcasne splatenie a pod.
Odpovedať
alekri, 90% záujemcov o úver kladie dôraz na možnosť mimoriadnych splátok, len 5% je ochotných pre to niečo aj urobiť...... poplatkovo je hypotéka drahšia, získa sa však omnoho rýchlejšie.
Odpovedať
mnohi si pletu uver s medziuverom. do uveru sa da ist,ked clovek nejaku dobu predtym setri a uroky su len z pozicanej sumy. medziuver je dost nevyhodnejsi. treba robit medzi tym rozdiel.
Odpovedať
takze k stavebnemu uveru - ak clovek ma zmluvu kde ma narok uz na stavebny uver, t. j. uz na nej spori minimalne 2 roky, pravidelne vklada, tak je ozaj vyhodny, urok je 4,7%. Dalsia vyhoda je ta, ze v jednej sporitelni je do 40 000 eur bez zalozenia nehnutelnosti a dokladovania prijmu, dokladuje sa blockami pozicana suma a to je vsetko. Medziuver znamena, ze clovek ma sporenie ale este nema narok na stavebny uver, tak na urcity cas je v medziuvere, su tam vyssie uroky, ktore sa platia z celej cielovej sumy, na druhej strane vsak ista cas spaltky ide na sporenie a ta je urocena 2 percentami a pripisuje sa statna premia. Vsetko je to o nastaveni a ako vam poradi poradca ... treba to vzdy prepocitat a mozno aj kombinovat. Nikde nie je napisane, ze ak vam banka pri prvej navsteve povie 5% ny urok, ze taky bude aj schvaleny a takisto ze vam schvalia vami pozadovanu ciastku. Asi tolko k stavebnemu uveru a medziuveru .....
Odpovedať
Hypoúver je jednoznačne výhodnejší, lebo z medziúveru platíš aj zvložených Tvojich peňazí úrok. Čiže z celej cieľovej sumy.
Odpovedať
ferka 511 zalezi to od toho aku sumu chces brat uver, kde dostanes aky urok , ci v banke alebo v stavebnej sporitelni a podla toho sa to da preratat kde kolko preplatis ..... odveci napisat ze hypouver je jednoznacne vyhodnejsi ....... zavisi to od konkretnych podmienok ...
Odpovedať
tiinka súhlas
Odpovedať
finsluzby dakujem .... niektori prispievatelia pisu neoverene informacie a tym padom ostatnych zavadzaju ...... pisem len vtedy ak viem nieco na sto percent, resp. napisem ze to je moj nazor ..... ale nie ze to je urcite takto
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?