Hypotéka z budúcej hodnoty nehnuteľnosti - z ktorej banky?

15. feb 2019290

Páči sa mi to

Prosím vás, viete mi poradiť, ktoré banky ponúkajú hypotéku, pri ktorej berú do úvahy budúcu hodnotu nehnuteľnosti? Neviete mi poradiť?
Vopred ďakujem.

 • @zlaticko333  zakladas danu nehnutelnost na ktoru beries hypo ? ja som tiez tak riesil, vo VUB.. a to som musel mat potiahnute mury do vysky min 1 m, potom som zavolal odhadcu ten mi dal odhad kde je sucasna aj buduca hodnota to das do banky a oni beru do uvahy pri schvalovani samozrejme buducu hodnotu..

 • @dominikl ďakujem za odpoveď. Máme hrubú, uzatvorenú stavbu, znalecký posudok máme vypracovaný. Len sa mi dostala informácia, že niektoré banky berú do úvahy len aktuálnu sumu, na ktorú bola stavba ohodnotená..preto sa pýtam.

 • @zlaticko333  tak VUB nie, poviem pravdu inu som ani neriesil

 • Sponzor fóra
 • @dominikl ďakujem aj tak za odpoveď. Nám teraz finančná poradkyňa poradila PSS s tým, že od 1.2 budú mať nižšie úroky a tam by nm vyšla suma, ktorú by sme potrebovali. Tak snáď to vyjde 🙂

 • @dominikl  a ešte dodala, že do 3 až 5 dní schvaľujú a cca do 5 dní uvoľňujú peniaze..

 • @zlaticko333  drzim prsty 🙂

 • @dominikl ďakujeme 🙂

 • @zlaticko333  ja som bral v prima banke ... tiež budúca hodnota - nevýhody musíš vydokladovať použitie peňazí a od toho ako dáš žiadosť o hypo tak prejde mesiac pokým dostaneš peniaze.... výhoda úrok 1 % bez poplatkov ak si založíš u nich účet.

 • @karol6777  aha, tak to prima banka v našom prípade nevyhovuje. my robíme všetko svojpomocne, zatiaľ nám bol na stavbe len žeriavnik a bagrista. Inak všetko robí môj drahý mužík 🙂 ďakujem veľmi pekne za informáciu.

 • My mame rovnako vo VUB, peniaze uvolnili do par dni. Musite mat vsak vsetky papiere 100%. Odporucam financneho poradcu, nic za to nezaplatite a vsetko Vam vybavi.

 • @nonynko ďakujem veľmi pekne. Už som tak urobila. Uvidíme, čo a kde sa podarí 🙂

 • Hlavne počítajte s tým že Vám poskytnú hypotéku na tranže. Prvá tranža je väčšinu vo výške aktualnej hodnoty. Následne žiadate o ďalšie tranže, ktoré sa dokladujú fotkami zo stavby.

 • @zlaticko333  najlepsie spravis, ked oslovis nejakeho dobreho financneho poradcu, ktory sa v tychto veciach vyzna a ktory vam poradi. My sme to tak tiez riesili, lebo ty ako bezny smrtelnik nemas sancu vsetky informacie ohladom hypotek a kriterii vediet.

 • Mne vo VÚB povedali, resp schvaľovateľ povedal, že mám nedostatočne vysoké múry a že nemám vnútorné priečky že nie je vidieť ako budú izby... múry mám vysoké 1,3m... takže nezáleží ani od banky ako od človeka ktorý to schvaľuje... Riešime s poradcom inú banku. VÚB má najlepšie podmienky, ale ak to nepôjde, zoberieme z inej banky.

 • To mas pravdu @quintes , od toho cloveka vela zavisi.

 • Sponzor fóra
 • @quintes  Majú pravdu v tom, čo povedali. To tvoje nie je ešte ani rozostavaná stavba. V zmysle stavebného zákona je rozostavaná stavba pre zápis do katastra definovaná takto:

  "Rozostavaná stavba sa do katastra zapíše, ak z predloženého znaleckého posudku je zrejmé stavebnotechnické usporiadanie a funkčné usporiadanie jej prvého nadzemného podlažia. "

  Z tvojej stavby nie je zrejmé funkčné usporiadanie. Kľudne z toho ešte môže byť nejaká hospodárska budova.

 • No my mame dom uzatvoreny, pod strechou. Ale ze VUB dava len 70% z aktualnej hodnoty stavby.

 • @zlaticko333  skus prima banku, momentálne dáva 1%. Tiež teraz riešim hypo v prima z buducej hodnoty - už mam schvalenu len čakam na vyhotovenie zmluvy.

  @karol6777  dokladovanie? mne povedali len že len fotky, žiadne bločky. Od teba chcú aj bločky? Asi každá pobočka to má inak.bo takmer všetko sa dá u nás vybaviť bez FA xD

 • @zlaticko333  a o tej hodnote a koľko dajú, šak ak máš znalecky na 160K (predpokladana buduca hodnota) a ty to dokážeš dať dajme tom za 90 (ked svojpomocne), tak tých 70% zo 160 roni 112tis.

  ináč momentálne sa počíta už aj 9 násobok tvojho ročného príjmu (maximum čo ti môžu dať) ale ak ste žiadatelia dvaja - čiže aj s manželom, tak myslím že bez problému.

  Nové podmienky majú prísť v marci, vtedy by mali dávať ešte menej. Pre porovnanie, mne prima dala 80% z bud. hodnoty na 3 tranže

 • @zlaticko333
  Aby nedošlo k nedorozumeniu. Ak teraz má rozostavaná stavba hodnotu napr. 100.000 eur a hotová by mohla mať hodnotu 200.000 eur, tak nikto Vám na rozostavanú stavbu teraz nedá na stôl peniaze z hypo z budúcej odhadovanej hodnoty.

 • @zlaticko333  aj v Tatra banke. Z budúcej hodnoty nehnuteľnosti vyrátajú celkovú výšku hypotéky (samozrejme zohľadňujú aj príjem) nám dali 80%. Výšku tranže určia podľa aktuálnej hodnoty nehnuteľnosti (70-80%). Čiže ak máš znalecký na budúcu hodnotu nehnuteľnosti 200 000€, môžeš očakávať hypotéku maximálne vo výške 160 000€. Ak hodnota toho čo máte postavene teraz (aj s pozemkom) je 100 000€, prvá tranža bude 70000-80000€.
  Bločky netreba, stačia fotky.

 • @stefanl  hej to čo povedia a realita je úplne inde 😃 povedia jedno platí druhé a keď si pozrieš obchodné podmienky tak to je tretie 😃 dostal som prvú tranžu chcel som druhú že dobre musím vydokladovať čo som spravil s prvou hovorím jej ako bločky alebo fotky ... ona že je to jedno ako je mi lepšie ale že nech to radšej kombinujeme ... hovorím jej dobre tak som jej donesiol bločky na cca polovicu a na druhú fotky ... prešiel mesiac nič ... po mesiaci sa ozvali že to nie je dobré že treba fotky alebo bločky na celú sumu hovorím jej ale v obchodných podmienkach máte že to treba kombinovať ona že nech jej dám fotky ako je na tom dom a vybaví centrálu tak som zvedavý 😃

 • @chrobak7  to je riadny blud čo si tu napísal. Ten citát zo zákona nie je jednoznačný. Kde je napísané že 1,3m nie je rozostavaná stavba ale 1,5m už áno. Hospodárska budova? Ja mám urobené komplet papiere na zápis stavby do katastra. Stačí to tam podať a prejde to. Ak narážaš na vnútorné tenkostenné priečky, tak to je tiež blud, kde si videl ťahať priečky s obvodovými a nosnými priečkami.. Každopádne uvidím ako sa situácia vyvinie, mám info z iných bánk že problém nebude, z foto čo videli.

 • Ľudia, ďakujem vám za príspevky. U nás nakoniec vyhrala ČSOB. Všetko prebehlo hladko, rýchlo. V jeden týždeň: utorok-schválenie hypo, vo štvrtok podpísanie zmlúv a v utorok peniaze z prvej tranže na účte. Žiadne obmedzenie typu: toto a toto musíte mať z prvej tranže hotové. Urobíme čo najviac, odfotíme, pošleme fotky a ide nám ďalšia tranža...takže ja odporúčam ČSOB.

 • @draik  nám ohodnotili budúcu hodnotu nehnuteľnosti na 130 000€. V banke nám ju ponížili na 120 000€, hypo sme dostali ako sme chceli, 80 000€. takže, za nás veľká spokojnosť.

 • @stefanl  my sme išli do ČSOB. tiež nám dali, koľko sme potrebovali 🙂 ďakujem.

 • @zlaticko333
  To je v poriadku, ale čerpáte po častiach.

 • @draik áno, po častiach.

 • tak potom fajn, no uvidis ako vam to pojde aby sa vam to nakoniec niekde aj nezaseklo a bude problem :/ viem z osobnej skusenosti. tiez slo vsetko jak po masle, no uz cerpani druhej tranze nastal taky mensi problem a pokial nabehli konecne peniaze, tak to trvalo dlhsie ako sme cakali

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém

  Páči sa mi to

  Napíš správu

  Napíš, prečo príspevok nepatrí na fórum

  Upraviť komentár

  Upraviť diskusiu

  Naozaj chceš zmazať komentár?

  Odporúčaní dodávatelia
  Bc. Veronika Monišová
  0907488 978
  poskytujem komplexné služby v oblasti finančného poradenstva
  reg. č. NBS 255060
  Oblasť, kde sa pohybujem najčastejšie: Piešťany, Trnava, Senica, Skalica, Galanta, Sereď, Hlohovec, Nové Mesto nad Váhom, Nitra,..
  Články od našich partnerov
  Podľa čoho si vybrať schody na povalu?
  Ultratenká izolácia Kingspan – Najúčinnejšia tepelná ochrana
  Spoznajte účinné riešenia pre teplo a teplú vodu
  Archív článkov od partnerov