Hypotéka od Tatra banky s príjmom 360€ mesačne

Dobrý deň chcela by som sa opýtať či máte skúsenosti s hypo od tatrabanky.kedze pani cez telefón mi povedala že mám šancu aj s takýmto príjmom chcela by som vedieť či je to naozaj reálne.som samoživiteľka a nepýtajte sa má prečo žijem už dlhšie v podnájme ...ide o to že príjem mám viac ale neviem ho celý vydokladovať... potrebujem 20000€
Odpovedať
Treba skusit poziadat mozno to prejde.zas to neni vysoka hypo a ak je cim rucit co ma vyssiu hodnotu.
Odpovedať
Treba ist do banky ale myslim ze ano.
Odpovedať
Ja mam viac a chceli na 20000 spolurucitela
Odpovedať
@misiatko1993 sorry..ide o hypo..ja som myslela spotrebak
Odpovedať
máš príjem 360 eur? to nemáš ani minimálnu mzdu? no teda moc neverím, že dajú v Tatra banke hypo na takýto príjem... neviem koľko máš detí, ale skôr nie, ako áno... jedine, ak by si mala veľké-vysoké do kreditu pohyby a dlhodobo, možno potom bez dokladovania príjmu, ako overený klient, ale v tom prípade skôr asi len predschválený spotrebák....
Odpovedať
skús počítať tu: https://www.pozicka.sr/ako-banky-poci...
Odpovedať
to sa mi nezdá, že by ti dali s takýmto príjmom, keď si vezmem, že majú problém dať niekomu, kto má minimálnu mzdu, tak o tomto celkom pochybujem, ale najskôr by ti v tatra banke vedeli povedať, len zase si dobre rozmysli na čo sa dáš nahovoriť
Odpovedať
Urcite nie. Muz ma na papieri minimalku.. chceli sme 15000 na pozemok s tym ze by sa zakladal byt. A nedali ani keby sme riesili bezpodielove.
Odpovedať
S tym spotrebakom je to tak ak naozaj tam chodia pekne prijmi vedia predschvalit uver aj na tych 20000eur.nam minule v tatre predschvalili do 17000eur spotrebak.
Odpovedať
Ked hodim do hypo kalkulacky v TB cisty prijem 360 eur, nulovy prijem partnera a nula eur zavazky, tak je pri 30 rokoch splacania maximalny mozny uver 48585 eur, cize ano, z tohto pohladu 20000 eur uver urcite poskytnu. Lenze to este musi prejst cez oddelenie kde "ocenia" bonitu zakaznika a vyhodnotia rizika, to sa ale udeje az ked sa podpisu prve papiere.
Odpovedať
Povedia ti najpresnejsie v TB. Vezmi si pasky, alebo rovno potvrdenie o prijme (v tatre pytali za posledny pol rok na hypo (boli sme s bratom v decembri). Su ale iste aj alcnejsie banky ako TB. Je sice pravda, ze uvery davaju, spotrebaky ale pre teba nie su, nakolko mas nizky prijem a su to vyhodene peniaze za vysoke uroky. Hypo ti budu schvalovat aj na zaklade hodnoty zalozenej nehnutelnosti, ktorou budes rucit a budu brat do uvahy pocet osob v domacnosti a dalsie zavazky. Ja co viem, schvalovali kolegom uvery (robim im potvrdenia), a kazdy potreboval aspon 600-750EUR, zalezalo od banky...
Odpovedať
Zalezi,v akej je to lokalite a aka nehnutelnost. TB si vybera klientov,ale sa vyskusanie nic nedas a pokial je to nizsia suma,mozno ti schvalia uver.
Odpovedať
Článok sa načítava...
No ono je to vtakej lokalite nie moc známej ...ako byť čo chcem kupovať bude stáť 27000 ale potrebujem iba 20000.a ten môj príjem no oficiálne ho mám biedny čo viem vydokladovať....ale na ruku mám viac čiže platiť by bolo z čoho v pohode
Odpovedať
@misiatko1993 Tazko povedat ci schvalia...nie je to vysoka suma, skor ta budu tlacit do viacrokov rozlozit hypo... Aby vysla realne nizsia splatka... Tu ale pocitaj urok cca vyssi ako istina zo splacanej sumy.takze na toto pozor. Ak budes vediet splacat poisti si to moznostou vkladu mimoriadnych splatok aj za cenu vyssej urokovej sadzby. ;-) Splatis skor a nepreplatis vela ;-) my sme mali nieco pozicane a nechceli nam v Tb dat hypo ked som bola na rd a muz na dohodu. , pritom jednu hypo sme mali ukazkovo splatky v predstihu... Teraz ked su prijmy tak banka nuka kopu uverov...Aj osobneho bankara Ti daju :-D :-D :-D takyto je postoj banky ak na to nemas nedaju aj ked by si to zvladala splacat mozu zamietnut ...
Odpovedať
@misiatko1993 Aj keby to nebola TB tak ti hypo nedajú, pretože tvoj oficiálny príjem je nepostačujúci a si pre nich riziko. Riešili sme už niekoľkokrát v roznych situáciách HÚ prípadne SÚ ale vždy tam musel byť niekto ešte okrem mňa.
Odpovedať
@misiatko1993 banku zaujíma tvoj oficiálny príjem , ktorý vieš zdokladovať.Pises ,že si samoživiteľka .Z toho príjmu čo uvadzas z toho ti v žiadnej banke nedajú žiadnu hypo a možno ani spotrebak.Odpocitaj si z tej sumy životné minimum na všetky osoby ku ktorým máš vyživovaciu povinnosť a uvidíš koľko ti zostane akože čistý príjem z tych 360€.
Odpovedať
Profilova fotka
@misiatko1993 V súčasnosti vplyvom opatrení NBS ostáva z príjmu nižší disponibilný príjem, ktorý banky môžu využiť na splátky hypotéky. Okrem toho splátku hypotéku je potrebné navýšiť o stres test, ako keby bola úroková sadzba na hypotéke vyššia o 2 %. Banky tvoj disponibilný príjem v súčasnosti počítajú takto: čistý príjem 360 € - životné minimum na teba a 1 dieťa je cca 200 € + 90 € (Ak máš vyživovaciu povinnosť na viac detí, tak na každé sa počíta životné minimum 90 €) - finančná rezerva 15 % je 70 € (od 1.7.2018 sa fin. rezerva zvyšuje na 20 %) ------------------------------------------------------- Disponibilný príjem je nula. K poskytnutiu hypotéky budú teda od teba požadovať pristúpenie ďalšej osoby s dostatočným akceptovateľným príjmom. Pokiaľ poberáš na deti výživné, tak toto TB (aj niektoré iné banky) akceptujú ako príjem, a potom by hypotéka mohla vychádzať.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?