Dostanem hypotéku ak je v LV ťarcha dochovať rodičov?

Profilova fotka
Ahojte kedze som sa o niecom takom tu nedocitala tak zakladam tuto temu a dufam ze sa najde niekto kto mi poradi. ;-) Dostali sme ponuku od svokrovcov ze na nas prepisu dom ale len pod podmienkou ze tam budu mat dozivotne pravo byvania.Moja otazka znie co nam daju uver ked tam je tato tarcha.Neviem ci je to mozne no pocula som ze banky nedavaju uveri pokial je tam tarcha.Poradite mi neikto ak viete ktora banka taketo tarchu akceptuje?dakuuuujem x-)
Odpovedať
ahoj, presne tak, ziadna banka neakceptuje tarchu dozivotneho uzivania, pretoze v pripade nesplacania by nehnutelnost nemohla predat.
Odpovedať
veru tak nemas sancu... jedine si zobrat uver tak, aby sa nerucilo nehnutelnostou... trebars dake stavebne sporenie, alebo co ma teraz postova banka na byvanie... predstav si situaciu banky, ze ked nebudete splacat, tak banka ma zalozeny dom, kt. by predala a mala by zaistene svoje peniaze... ked je tarcha s dozivotnym byvanim, tak ten dom je nepredatelny... takze pre banku nezaujimavy...
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem takze nemame sancu ked chceme rucit domom.Tak sa nam to potom pekne komplikuje. :-( :-( :-(
Odpovedať
Profilova fotka
šancu mate vždy to právo dožitia sa dá aj ináč rodičom zaistiť... ak ho dáte na LV tak majú tuto okolo všetci pravdu. Aj sharin aničoby tomu rozumela a mala s tým skúsenosti ;-) dodal by som len, že ten dom je potom v pripade nesplacania v pohode predateľny ibaže aj s rodičmi ;-)
Odpovedať
ahoj, mali sme rovnaky problem. Byt manzelovych rodicov sme pouzili ako zabezpeku na stavbu domu. Museli sme najprv odtazit byt, po dohode s manzelovymi rodicmi, a az potom nam to banka akceptovala.....Tak drzim palce
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?