Banka nám nechce pustiť peniaze na dokončenie domu

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Potrebujem poradit lebo uz sme zufali. Kupili sme dom na hypoteku a plus PSS na prerabku. Ked bol dom v procese prerabania nechali sme spravit novy znalecky posudok a refinancovali v ramci tej istej banky, aby sme sa zbavili PSS. Ponukli nam 100 000€ s dobrym urokom, tak sme to zobrali. LENZE. Pustili nam peniaze na vyplatenie starej hypo, na vyplatenie PSS a este 3000 navyse s tym ze dalsich 10 000 nam pustia ked posleme fotky ze sa dom posuva v prerabke, pretoze znalecky bol pisany ze momentalna hodnota je 122000 a buduca hodnota v dokonceni bude 149000 (oni ocenili konecnu na 142000) No co sme mohli tak sme tak urobili. Robilo sa co sa dalo a posielali sa fotky, stale im to nestacilo. Teraz ked v dome chyba uz len kuchyna a interierove dvere, sme poslali fotky v nadeji, ze uz to bude stacit a pustia poslednych 10 000 a dokoncime tieto dve veci co nam chybaju. A ich vyjadrenie? Nestaci to. Musi tam byt aj kuchyna a dvere inak nam ich nepustia a aj to neni 100%tne ze ich pustia. Ale my to nemame za co urobit. Pokial mi tie peniaze nepustia nemam to z coho urobit. Iny uver nepripada do uvahy a ja uz fakt neviem ci toto mozu robit. Naposledy mal dom podla nich hodnotu 129000, pridala sa dlazba do kuchyne, predsiene, podlaha do 2 izieb, radiator, sprchovy, wc, bidet, kamery a ine a zvysilo to hodnotu len o 3000. Uz sme naozaj zufali. Poradte nam prosim
Odpovedať
1
2
@tatiana1329 banku chapem. Nemozu financovat, co este nie je spravene. Tak je nastavene postupne financovanie, ktore vychadza z posudku, pozadovanej hodnoty a rozpracovanosti. Kym to nedokoncite, budete bojovat a bankou este aj s poziadavkou na dodanie kolaudacneho rozhodnutia. Riesenim je zohnat na to peniaze a spravit to, co chýba. Lebo 10 tis. Je na kuchynu a dvere na hrane. (Alebo najdite podobny dom a nafotte dvere a kuchynu)
Odpovedať
@pistikus nam nechcu dat ani to postupne. Pytali sme sa ci by nam nedali zatial aspon polovicu a ze proste nie. Dom kolaudaciu davno ma my rekonstruujeme stary dom, teda vlastne rekonstruovali sme. Keby sme mali kde zohnat peniaze uz to davno urobim. Ano je to riesenie ale kde najdem rovnaky dom alebo miestnosti.
Odpovedať
Profilova fotka
Uzavrieť terajšiu nedočerpanú hypo a tak refinanc. Lenže tam je pokuta 1% z celkovej sumy. My sme brali z vubky, absolútne žiaden problém. Žiadal som maximum, 152tis, schválili, vyčerpal som 135tis, uzavrel som hypo pred celým dočerpaním, pretože som splácal len úroky a viac peňazí som nepotreboval. K rečiam, že nedajú skôr kým to nie je hotové, je to blud. Banka má požičiavať peniaze na to, aby sa to urobilo.
Odpovedať
@quintes zistovali sme si to. Ak to uzavrieme a nedocerpame zaplatime pokutu 2.5% z nedocerpanej sumy. O to by ani tak neslo. Ale skoro v ziadnej banke nam nechcu dat tolko kolko "dali" v tejto. Momentalne kvoli nedocerpaniu platime tiez len uroky. A co sa tyka toho dorobenia a cerpania, proste pokial to nebude hotove nedaju ich a mozeme sa postavit aj na hlavu. Aj ked trochu sa stracam v pointe naco mi potom tie peniaze budu. Musi tam pracovat velmi "mudra" osoba 🤦‍♀️
Odpovedať
Profilova fotka
@tatiana1329 noo to je ten risk. ale tak ked vam banka povedala, co mate spravit aby vam uvolnili peniaze, tak snad by to uz potom uvolnili.
Odpovedať
Profilova fotka
@tatiana1329 ako napísal metele, pýtala ste sa na možnosť či v banke nebude stačiť faktúra na kuchyňu?,resp.predfaktúra..vtedy stačí dať zálohu a potom banka preplatí faktúúru za kuchyňu ked bude hotová...proste ste fakt v bludnom kruhu,refinanc.do inej banky nemôžte kedže splácate iba úroky a vyplatiť viac vám nemôžu pretože bez tej kuchyne dom jednoducho nemá takú hodnotu...ja som po minulých skúsenostiach s bankami volila tentoraz pomoc finanč.poradcu mala som šťastie mám pána ktorý sa vyzná a ja som chodila iba podpísať papiere čo bolo treba...bez stresu a vysmiata....a to som iný prípad 🙂
Odpovedať
@helahelkahelicka ked sme sa bavili s bankarkou povedala ze musi to byt hotove inak nam ich nedaju. Ziadne faktury a podobne neberu. @richto banka povedala ze treba dorobit podlahy a bude stacit, potom ze dorobit ine a bude stacit, teraz si zase spomenuli ze tieto dve a bude stacit. Som zvedava ci to puatia alebo nie. Isli sme do risku a objednali oboje. Ale netusim co urobim ak nam to nebudu chciet ani tak dat a vymyslia si nieco ine.
Odpovedať
Profilova fotka
@helahelkahelicka ako aj to je podla mna dobra moznost. Ono ti poradcovia maju dobre vztahy v bankach a vedia co to aj obist
Odpovedať
Profilova fotka
@kazmova presne tak...sama by som to už nevybavovala po skúsenostiach s dámami za priehradkou,na jednu otázku mi vždy odpovedali rozdielne ...
Odpovedať
Profilova fotka
@tatiana1329 ukoncit cerpanie aj za cenu poplatku a odist do inej banky. Poplatok je 2,5% z nedocerpanej sumy - porovnajte si tento poplatok s vyskou uroku kazdy mesiac, ktory platite z vycerpanej sumy a pridete na to, ze aj za cenu poplatku sa oplati to tam ukoncit a odist.
Odpovedať
Profilova fotka
@tatiana1329 neskutocne ako to natahuju. drzim palce, aby to uz dobre dopadlo a aby vam to preplatili!
Odpovedať
Sak ale isto maju nejake tie lehoty na to, ja neviem, a tiez ako mas fakturu, no im sa to zda byt malo. V poslednej dobre to vela pocuvam, ze banky ako keby nechceli pustat peniaze ludom
Odpovedať
Článok sa načítava...
@karcika8 no posledna lehota na vyplatenie je niekedy v druhej polovici januara alebo februara, teraz si uz presne nespominam. ALE! Ak to dovtedy nenacerpame (kuchynu aj dvere mame uz objednane, ale clovek mieni, korona meni) platime aj tak pokutu, aj ked je to kvoli nim nedocerpane.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?