Zateplovanie a fasada

Dobry den, prosim o radu. Mame na ruke jednu malu firmu ktorych pracu sme videli a su precizny. A vsak pytali sme cenovu ponuku na mas zhruba 200m2 dom z vonka aj s podbytim. Cenu nam povedalu 5500€ cisto praca bez materialu. Je to ok ? Alebo je to prehnane ? Vobec nevieme na akej cene sa pohybuju dnesne firmy dakujeme
Odpovedať
@sabina_k ja mam tak zafixovane ze zateplenie + fasada na dom (200m2) vyjde zhruba tych 10 000, takze to by dokopy mozno mohlo vyjst +- nieco navyse kvoli dnesnemu zdrazovaniu. Dolezitu vec by som ale spomenul, ze ci mate aj ine firmy "na ruke" lebo ja som na znameho partiu co nam robila fasadu cakal 8 mesiacov. Chcem tym povedat, ze niekedy treba flexibilitu a kvalitu prace zaplatit. Mozno by ste nasli firmu co vam to slubi o 1-2 tisic lacnejsie len potom aby to tak aj naozaj bolo co sa tyka casu a kvality. Zalezi od lokality kde sa stavba nachadza, ine ceny su v BA a ine kdesi v riti na vychode.
Odpovedať
Dobre hovoríš, ono nie je proste všetko o tej cene. Nechcem tým povedať, že nie je dôležitá, ale treba si uvedomiť, že čo všetko má kto v nej zahrnuté.
Odpovedať
Neviem aké su ceny ale ťażko môże asi niekto posudzovať či je to veľa alebo nie . Každá stavba je iná , nikto nevie čo všetko tam je , aké detaily a podobne . Ďalej ani nevieme či idú lepiť 10cm polystyrénu alebo 18 nobasilu . Ono najdeš majstrov čo by spravili o 1-2tis menej , ale niektory aj o 1-2tis viac . Skôr ked tak napíšte aj materiál aký má byť a výslednú cenu , v konečnom výsledku to môže byť 8000 za prácu lebo na materiál si nahodia . Ale to už v dnešnej dobe robí každý
Odpovedať
@roman_kohyl jasne, 14cm polystiren ide, budu robit aj podhlady stirodurom .
Odpovedať
Dobrá cena 27,5€/m2, ak to spravia s podbitím aj špaletami.
Odpovedať
@mikinko1707 dobrýn den, ta dobra cena 27eur je za prácu alebo aj s materialom?
Odpovedať
@katuska741 len práca
Odpovedať
Ahojte, pripnem sa do tejto témy...ako sa v dnešnej dobe pohybuje cena zateplenia + natiahnutie fasády za m2 (komplet materiál aj s prácou) ? ? ? Ak je tu niekto kto to nedávno riešil resp. kto sa tomu profesionálne venuje poprosím o info...ďakujem 🙂
Odpovedať
@pety7 ja som zadavala tuto temu a uz akurat nam zatepluju tak ti aj odpoviem. Nam robia za 19e m2 nakomplet plus material
Odpovedať
Za 19 eur/m2, práca + materiál ? ? ? Nepomýlila si sa v tej cene, bo sa mi to zdá strašne nízka cena za prácu aj s materiálom...v akej lokalite máš dom a vieš mi prosím poslať názov firmy ktorá ti to realizuje do správy...ďakujem 😉
Odpovedať
@pety7 skorej to je písané že práca 19e a plus ešte cena za material
Odpovedať
@pety7 ved som napisala ze za pracu. Plud estr material. Nakomplrt nas to vyslo okolo 8500 az 9tisic
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pety7 ja čo som aktuálne zisťoval tak za prácu sa berie 18-25€/M2 len práca a niektorí nemajú svoje ani len lešenie ..čiže to ďalších kľudne 500€ navrh za požičanie
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?