Zateplenie, izolacia

Zdravím majstrov. Máte skúsenosti s heraklytom? Jedná sa o starší rod. dom a pri dome je pristavba, lepsie povedané šopa. múr medzi šopou a domom je neomietnutý a obvodové steny z kvadry v kombinácii s tehlou.Aj by som to zateplila, ale časť múru je omietnutá. Čo sa stane, keby sme to zateplilu z vonku heraklytom, a nesekali staru omietku dole? A čo na ten heraklyt. Šieťka lepidli a omietka? Vďaka za radu.
Odpovedať
Sú vhodnejšie materiály na zatepľovanie, ako heraklit. Polystyrén, či minerálna vlna😉 To, či je na stene omietka, alebo nie, nehrá až takú rolu. Ako ti vlastne napadol heraklit...?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

Sú vhodnejšie materiály na zatepľovanie, ako hera…
@dedo758 zdá sa mi to priedušné a je to na cementovej báze. Neviem ako by to dopadlo keby sme zateplili iba jednu stenu a tie druhé nie. Mňa irituje iba táto stena. Budeme to uzívať iba ako chalupu.
Odpovedať
Profilova fotka
@nela_copikova zda sa Vam zle, Heraklit sa do exterieru nepouziva. https://pim.knaufinsulation.com/files... Ak chcete priedusnost, pouzite beznu kamennu vlnu, 2x sietku s lepidlom a fasadu. Alebo zverte prepocet odbornikovi, ktory Vam to prerata. Ak nechcete robit sietku/lepidlo, mozete urobit aj rost a finalnu vrstvu riesit drevovlaknom alebo fasadnou doskou
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@nela_copikova zda sa Vam zle, Heraklit sa do ext…
@mgx Ďakujem za radu, sieťka a lepidlo určite áno, aj fasáda. OK
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@nela_copikova zda sa Vam zle, Heraklit sa do ext…
@mgx Heraklit mám na staršom dome z 60r. minulého storočia,sú to drevené stružliny zaliate cementovým mliekom a tvorí to dosku,ktorá sama o sebe nedrží, používal sa na betonové preklady z vonkajšej strany vkladal sa do debnenia a na to omietka, tak isto ako záklop na drevenej podlahe na to beton, ako izolácia sa používali i piliny, pod drevenú podlahu, medzi hranoly, nebol ešte polystyrén alebo minerálna vlna,
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?