Vytmelenie úzkej škáry

Zdravím Prosím o radu ako a čím vytmeliť škáry medzi fasádou a strieškou na balkóne. Mám tam dve striešky s kovovou konštrukciou a sklom a zvrchu na skle je hliníkové L-ko prilepené o fasádu, aby to nezatekalo popri stene. Časom ale ten tmel zvetral a teraz je tam špára po celej šírke striešky a keď prší, tak to tadiaľ zateká po stene a kvápe rovno pred dvere. Na strechu sa nemôžem dostať, tak mi ostáva to vytmeliť jedine zo spodku. Sklo je ale osadené až tesne pri fasáde, tak je tam iba úzka cca 1cm široká štrbina, cez ktorú to viem urobiť. Máte niekto nápad, ako by sa to dalo spraviť? Nechcem to vytmeliť iba na spodku, aby sa potom v tej špáre nedržala voda, ale ideálne čo najvyššie (ako je šípka na obrázku). Napadlo mi dať si na tmel tenkú hadičku a tú tam vopchať. Aký tmel/silikón by bol na to najvhodnejší? Prikladám aj fotky pre lepšiu predstavu. Snáď som to popísal zrozumiteľne. Ďakujem 🙂
Odpovedať
@mixo5 preco sa nevies dostat na strechu? To je na nejakom vysokom panelaku? Najlepsie to mas urobit zhora, poriadne. Plech sa mal zatriet do fasady, predpokladam, ze sa to robilo dodatocne.
Odpovedať
Presne tam, ako máte šípku by som zarezal do fasády úplne nad tým vrchným plechom drážku po celej dĺžke a tmelom pripevnil L profil. Jednu cast profilu zasuniete do vyrezanej drážky a druha cast profilu vám zvrchu prekryje plech. Voda sa tam nedostane…
Odpovedať
@igor256 áno je to v bytovke na 6.poschodí. Písal som domovníkovi, ale neviem či mi bude chcieť dať kľúče od strechy. @brapene, dobrý nápad, ale toto asi neviem urobiť, lebo šírka striešky je cez 2m a prístup mám len z jednej strany a nedočiahnem na koniec. Z druhej je už stena. Ak sa mi ale podarí dostať na tú strechu, tak by to možno šlo, ak tam dočiahnem zvrchu.
Odpovedať
Profilova fotka
Normalny silikon z fasady sa odlupne. Da sa kupit taky na to priamo urceny. Mal som podobny problem a toto bolo riesenie no ja sa viem dostat zhora.
Odpovedať
Tak len pre info, nakoniec to domovník vyriešil tak, že objednal firmu, ktorá to vytmelila zhora zo strechy
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?