Vonkajsia fasada

Zdravym vospolok otazka na vas a vase kolaudacie ...ako iste viete tak v case tohto roka niekedy v maji zacal byt problem s polystyrenom na fasadu.tu zacina moja otazka...mam v projekte 38 tehla a 20cm polystyren ale kedze nic nebolo dostupne naskytla sa vtedy posledna moz ost za stare ceny nakupit 15cm tak som do toho siel samozrejme 38 tehla je dodrzana myslite ze by mohol vzniknut problem s kolaudaciou resp s rosnym bodom? Mam kamosa co sa z tej istej firmy katalogovy dom sice dvopodlazny ale iez 38 tehla ale len 15 cm polystyren. Dakujem za vase postrehy
Odpovedať
Pri kolaudácii ti nebudú kontrolovať hrúbku polystyrénu pokiaľ tam nemáš nalepené len dva polystyrény a vydelí by hrúbku polystyrénu ich zaujímajú iné veci či máš vnútorné zábradlie a zábradlie na balkónoch wc a iné veci im to je jedno ty budeš viac kúriť nie oni
Odpovedať
@pavolkurej áno pravda je ze hrúbku polystyrénu kontrolovať pri kolaudácii nikto nebude, ale je potrebný energeticky certifikát, ktorý vypracujú podľa projektovej dokumentácie a tiež skutočného stavu.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@lstherm S múrom 38cm a polystyrénom 15 cm by sa nedostal do A0? Ja mám múr len 30cm, polystyrén grafit 15cm a do A0 som sa dostal, aj keď som kolaudoval ešte v čase keď bola norma A1. Samozrejme na energetický štítok vplýva aj zdroj tepla a pár ďalších premenných, o ktorých sa @pavolkurej nezmienil
Odpovedať
@dwh zdravym no klasika bungalov 89m2 plochy plynove podlahove kurenie a samozrejme ja este sparam do kategorie A1 🙂 ked som sa po case informoval u firmy kde som zakupil projekt bolo mi povedane ze ho projektovali dokonca s 10cm polystyren ale kedze prisla niekedy davno vyhlaska o tychto energetickych kategoriach tak projektanty uz v podstate vsade davaju 20cm polystyrn ci je to 30 ale 38 mur zaujimave😄
Odpovedať
Profilova fotka
@lstherm ale popravde si povedzme, že celá kolaudácia je fraška (a to ešte v tejto dobe - covid)..ani ten, čo vypracováva EC neskúma pravdivosť údajov od stavebníka (v podstate nemá ani ako, nebude nikomu vŕtať do fasády, alebo do podlahy, aby zistil hrúbku použitého polystyrénu.. a doložiť nejakú stiahnutú fotku z internetu, tiež nie je žiadny problém) ja mám v projekte uvedenú energ. triedu A1, ale reálne môžem povedať že som v A0 - teda tak mi to bolo potvrdené aj pri kolaudácií (minulý rok), alebo aj od toho, čo mi vytváral certifikát, stačilo mi vraj len uviesť ako hlavný zdroj tepla namiesto plynového kondenzačného kotla dať krbovú vložku... ale nestíhal som skolaudovať do doby keď sa dávali ešte dotácie na A0, takže som to ani neriešil... voči projekovej dokumentácií som použil aj lepšie zateplenia (zateplenie fasády šedý polystrén namiesto bieleho, alebo nad stropom až 60 cm vaty namiesto 40 atď..) ono celkovo akú môže mať výpovednú hodnotu ten energ. certifikát, keď sa dá vypracovať aj cez xy internetových stránok a ten čo ho vytvára ani reálne stavbu nevidel...
Odpovedať
tepelnotechnicka norma podla stareho, teda do 1.1.2021 vravela o tepelnom odpore obvodoveho plasta R-6,6 , po novom 9,9. Tak si jednoducho zrataj na com si. Tepelny odpor tehly a k tomu prirataj R pouziteho zateplenia a vies co mozes dat. Projektanti to vedia. Ja mam porfix 250mm a EPR 200mm a R mam 7,88. Na A0 aj pri dosiahnuti tepelnych odporov plastov je vela premenych, ako okna, orientacia, tepelne zisky zo slnka, sposob vykurovania a ohrev TUV. Tu uz sa bavime o certifikate a ako bolo pisane vyssie, je to cele fraska, mozes nadiktovat cokolvek a nikto to neoveruje.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?