Umiestniť hromozvod pod fasádu?

Zobraz úvodný príspevok
Chcela by som otvoriť diskusiu na tému umiestnenia hromozvodu pod fasádu rodinného domu. Aký máte na to názor? Počula som, že keď je hromozvod pod fasádou a udrie blesk do hromozvodu, môže to narušiť fasádu domu.
Odpovedať
1
4
5
vďaka, cez týždeň idem nato a chcel som to presne popri rini spustit a pripevniť o riňu,, nie kotviť do fasády.
Odpovedať
Je možné nahradiť pás vaty okolo bleskozvodu stirodurom ak ryhy v ktorej je chranicka vyplníme protipožiarnou Pur penou ? Xpsko bude ukladané na zub 10cm presahy.
Odpovedať
@palipb to preco mas potrebu tam davat prave XPS?
Odpovedať
Lepšia odolnosť? Vraj je mizivé percento možnosti poškodenia možným teplom. XPS znesie viac ako eps
Odpovedať
@palipb XPS ma vyssiu tepelnu odolnost? na to si ako prisiel?
Odpovedať
JPP preto sa pýtam či to je fakt alebo blud. Zas na druhej strane,málokto dáva spomínanú vatu,väčšina tam dá Epsko.
Odpovedať
@palipb normalne daj vatu, led tak klasika EPS, hlinik sa nezohreje tolko aby zapalil eps. Nemusis davat ani chranicku davaj radcej almgsi v PVC prichyt o mur a nato daj eps, pripadne vatu kde bude drazka
Odpovedať
Vyje....l som sa na celý XPS. Dávam eps . Bleskozvod je v FXP chranicke prichytený sviatkami o stenu každých cca 50 CM. Medzi chranicku a eps dávam protipožiarnou penu - zicher. V mieste kde začne oblúk bleskozvodu smerom od steny k okapu bude konzola- vodárenská úchytka na trubky - ohnutá aby obmedzila pohyb bleskozvodu v mieste kde vylezie z fasády. Bleskozvod je z hliníka......
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Bleskozvod vedený vo fasáde už nieje potrebné dávať do chráničky ? Na stránke Koposu : "Podľa starej, už neplatnej normy, sa pre skrytý hromozvod musela používať nekovová netrieštivá rúrka, ktorá mala svetlosť (vnútorný priemer) min 29 mm. Táto norma už niekoľko rokov nie je v platnosti, ale stále mnoho ľudí podľa nej požaduje rúrky. Ako výrobca odporúčame používať rúrky so strednou mechanickou odolnosťou tj. 750N/5cm."
Odpovedať
@purplesticks Ad1. Kopos nevie, čo je bleskozvod, keď to nazýva hromozvodom. Ad2. Dávam stále do chranicky 32mm.
Odpovedať
@megdesign ...ale čo hovorí aktuálna norma ? Má sa stále používať chránička, alebo bez nej chytať zvod priamo na murivo ?
Odpovedať
@purplesticks norma je odporúčacia. A všetko čo je spravené nad rámec normy, je správne. Chránička tam je z dôvodu tepelnej roztažnosti AlMgSi pri prípadnom zásahu blesku. Chránička je pri celkovom náklade na bleskozvod prd do vetra...
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
4
5
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?