Sibírsky smrekovec fasada

Profilova fotka
Ahojte,potreboval by som radu. Máme fasádu sibírsky smrekovec a na ňom sa vytvorili tmavé botky a sem tam tmavšie mapy. Dosky sú natreté Bochemitom..myslíte že je to plieseň ? Alebo je to normálne ? Prikladám foto. Ďakujem za každú radu 😉
Odpovedať
@juraj_sotak V exterieri - na vzduchu a svetle len tak lahko plesne nevzniknu. Je to prirodzena reakcia povrchovo neosetreneho dreva (Bochemit tuto ulohu neplni).
Odpovedať
Profilova fotka
@milanpl ďakujem za odpoveď chcel aj chcem dosiahnuť sivú fasádu. Natrel som to len bochemitom ... veľa ludi píše že netreba natierať sibírsky ... tak dúfam že som urobil dobre.Nech to žije svojim životom. Len nech to nieje nejaká závada tie bodky. Tie tmavšie mapy su až také flakaté 😏 Inak moc mi na to neprší.Teraz to reaguje do hneda.
Odpovedať
@juraj_sotak Ak chces sivu farbu, natieranie je zbytocne. Ta siva ale nebude iba o jednom odtieni. Flaky, bodky a ine "defekty" sa casom zleju, nebudu take viditelne, ako teraz. Pokial na drevo neprsi, zosiviet nemusi vobec.
Odpovedať
Profilova fotka
@milanpl Dakujem za radu 👍 este by som mal jednu otázočku . Chcem okolo domu robiť terasu zo sibírskeho. Ako dosiahnuť to aby sa mohlo chodit na boso po dreve ... keď to dávajú okolo bazénov ako to potom riešia ..
Odpovedať
@juraj_sotak Neviem presne, ako to myslíš. Ak ide o teplotu dreva, mozes byt pokojny. Chodit po nom mozes bosy aj ked nan svieti slnko - nerozpali sa. Ak ide o triesky, tak tam neviem, ci je smrekovec idealny (a vobec drevo z ihlicnanov). Ovela lepsie su na tom listnate dreviny - dub, jasen. A samozrejme exoti z pralesa 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?