Rozdielna hrúbka zateplenia - bude to vyzerať zle?

Caute. Prerabali a nadstavovali sme rodinny dom. Kedze treba dat dokopy fasadu mam otazku. rozmyslame ze na prizemi do vysky vencov cca 280cm nechame stare zateplenie co tu bolo. 5 cm ps. Od výšky 280cm by sme chceli dat bud 12 alebo 15 cm grafitovy isover ps. Potom cely dom komplet nasietkovat a dva odtiene fasady. Ma to tu niekto takto riesene? Manzelka sa boji aby to nevyzeralo debilne. Podla mna ten cca 8 cm odskok plus iny odtien fasady zle vyzerat nebude. Vdaka
Odpovedať
@martinak15 bezne to tak vidim aj na novych domov, na tych s plochou strechou najma, ze je jedna cast domu povytiahnuta smerom do ulice, pripadne posunuta dozadu. ale mozno na dome so sedlovou strechou, pravdepodobne taketo nieco budes mat) by som fasadu zarovnal, tu spodnu cast by som dorovnal s tou novou, tam ako ukaze inac ako na dome s rovnou strechou, ale je to viacmenej vizualna stranka ( s tym ze pomozes teda aj tomu prizemiu hrubsou izolaciou).
Odpovedať
@dent len druha vec je ta ze svokre sa nepozdava zeby som jej tam dolepil 10 cm este.....stara skola.....povedala mi ze naco tolko zateplenia ked je to robene z 38 tehly ktoru netreba zateplit ....(skoda reci 🙂 )....davali sme drahy anhydrit drahy kotol podlahovku drahu izolaciu do strechy aby sme mali co najmenšie naklady na byvanie a isto nedam 5 cm aby som mal velke straty. 🙂
Odpovedať
@martinak15 .. vies ze som si aj myslel, bal som sa pouzit v mojom prispevku slovo svokra.
Odpovedať
@dent 😄 😄 😄 mam vlastný plyn vlastnú vodu vlastnú elektriku vlastne kurenie vlastný vchod 😄 zle to nieje akurat mi treba este fasadu vyriesit....a toto je asi najrozumnejsie riesenie.
Odpovedať
@martinak15 tak ponechaj odskok, rozhodne nie zateplenie 5cm. bude to vyzerat ok, nebudes prvy ani posledny. je to celkom bezny jav. a manzelka s tym bude za par dni takisto ok, a svokra este viacej. To ako mi povedal strechar - na novu strechu sa budete pozerat kazdy den, prvy tyzden. potom uz si ani nespomeniete ako farbu ma krytina. (to povedal pri nasom nekonecnom vybere farebnosti krytiny)
Odpovedať
@dent samozrejme....stalo sa mam nieco podobne...prisli sme vyberat vchodové dvere do inconu. Ukázali sme foto okien pani hned vedela aky odtien vsetko sme spísali skontrolovali...prisli dvere úplne inej farby. Dvojo dveri stalo 4000 euro...riesili sme volali hádali sme sa ze urobila chybu.. nie vsetko boli podpísané odsuhlasene ona s vyberom odtiena nema nic spoločné.....manzelka plakala týždeň a potom zabudla 🙂......
Odpovedať
@martinak15 no vidis , a ake pekne su :) mam podobne,rozmerovo snad take iste, rovnaky svetlik. ale kedze sa objednavali s oknami spolu tak su rovnakej farby.antracit.
Odpovedať
@dent .... tak budeme pracovať s tym návrhom dvojitej hrubky fasady.... a mozno sa svokra rozhodne ze chce aj ona 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@martinak15 svokre povedz že prerábka domu podlieha novej norme a že to zateplenie je nutnosť aby bol certifikát.....dodebatované. (a ešte jej povedz že keby to nespravíte -aj tak ti "ogrcajú " spodok omietkári alebo bude celú fasádu treba zakrývať čo je komplikované... proste žena k platni muž na lešenie.....tiež jej určite nehovoríš koľko vajec má dať do cesta 🙂 )
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?