Plný polykarbonát na zastrešenie terasy - skúsenosti

Prosim vas,kto mate terasu zastresenu plnym polykarbonatom,ste spokojni? Odkial ste kupovali? Ake su vyhody oproti lexanu?
Odpovedať
Ak nevadi cena, siel by som do plnehu uz. Dali sme lexan a je dodrzane vsetko(pasky, dilatacie...) a aj tak puka. Ale zasa je to juzna strana.
Odpovedať
@hoblinka13 my máme plný polykarbonát a sme spokojní. Oproti dutinkovému polykarbonátu to má výhodu, že tam nemá čo zájsť. Jediná nevýhoda je cena, je viac ako dvojnásobná oproti dutinkovému. Kupovali sme cez firmu Zenit.
Odpovedať
Mozem potvrdit co pise @sopeto na chate som kazdy detail premakal cca pred 10rokmi, daval som dutinkovy strong, pukanie mi nevadi, vadi mi kondenz v dutinkach a z toho vypyvaju zltnutie vo vnutri.
Odpovedať
Profilova fotka
plexisklo je drahsie ako bezpecnostne sklo, alebo cena +- rovnaka, nevidim dovod ist do plastov, ak viete mat vecny material,
Odpovedať
@jblaze Ja som si dal spraviť cenové ponuky aj na bezpečnostné sklo aj polykarbonát l, lebo som niekde čítal, že je to v rovnakej cene. Okrem vyššej ceny materiálu pri skle je aj komplikovanejšia montáž na ktorú treba mechanizmy. Pre príklad uvediem ceny za prestrešenie 3x4 metre: dutinkový polykarbonát 310euro, plný polylarbonát 860euro a bezpečnostné sklo 1716 euro +400 euro montáž.. Plný polykarbonát sme 4 ludia vyložili na strechu.
Odpovedať
@tomasr1 ved sa mi aj nezdalo, ze by to malo stat rovnako @jblaze
Odpovedať
Profilova fotka
@tomasr1 ja som mal za rovnake sklo cenove ponuky od 200 do 500 eur, rovnake rozmery, rozny sklenar, ok pisem vlastnu skusenost lebo plexiskla som prehladaval na net pol roka,
Odpovedať
Profilova fotka
ked pozriem na toto https://eshop.zenitsk.sk/impex-mono-2... tak o 10 eur na m2 bolo drahsie sklo ale o 3 mm hrubsie
Odpovedať
aku hrubku takeho plneho plexi treba minimalne na terasu ?
Odpovedať
Troška rýpnem-spravte si prehľad v rozdieloch... Polykarbonát-plexisklo. Dva rozdielne materiály. Polykarbonát je veľmi húževnatý,pri silnom poškodení sa trhá. Časom zachádza-žltne,má síce dlhodobú,ale nie nekonečnú UV povrchovú ochranu.Používa sa aj na ochranné štíty,do závodných áut atď. Plexisklo-akrylové sklo je tvrdé ale krehké,zájdenie sa dá prebrúsiť a pri silnom poškodení sa triešti. S polykarbonátu som robil zastrešenie nad dvere 1,5x2m , ale teraz trocha nadávam lebo tam vidno špinu a doobeda mi tam švící jak besné. Nejaké dymové,bronzové by bolo lepšie...
Odpovedať
@sopeto kľudne sa príď pozrieť, juho-západná strana, nepukne ani raz :) 16mm dvojkomorový ... No je pravda, že je na hliníkovej konštrukcii a nejde cez neho ani jedna jediná skrutka, všade ho držia od spodu aj od vrchu gumové prítlačné lišty ... :)
Odpovedať
Tiez sme zvazovali dat na prekrytie terasy plny ciry polykarbonat ale po vycisleni vysiel drahsie ako sklo a nema taku trvacnost a nedalo sa to urobit v jednoliatej dlzke 4 metre. Tiez je nachylnejsi na skrabance. Je pravdou, ze konstrukcia musi byt pevnejsia, ale nakoniec sme sa rozhodli si priplatit a dufame, ze nam vydrzi dlho.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jblaze Samozrejme, že záleží aké varianty porovnávaš. My sme dávali plný polykarbonát hr. 6mm (predajca nám to odobril), tiež sme sa s rozmermi terasy prispôsobili rozmerom materiálu. Pri variante zo skla nám nacenili lepené bezpečnostné sklo 6,6,2, dokopy teda 14 mm hrúbka, čo by bolo určite trvácnejšie, ale tá cena to zabila. Polykarbonát máme už 2 zimy a zatiaľ vyzerá stále rovnako. @dominikl Záleží od konštrukcie na ktorej to bude položené - rozpon krokiev a od snehovej oblasti, aby sa to pod váhou snehu nezosypalo. Treba kontaktovať predajcu, oni vedia poradiť. Ale v princípe čím hustejšie spravíte krokvy, tak tým môže byť menšia hrúbka. Osobne by som ale pod 6mm nešiel.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomasr1 6mm ma ani nenapadlo pozerat
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Upravujem svoj prispevok o pukani. Pred mesiacom na prisli opravovat prestrestreseni - menili sa niektore krokvy. Rovno pri tom vymenili aj povodne pasky(take ako penove) za gumu, ktora sa dava pod sklo. Odvtedy je pukanie o 80% lepsie. Teraz to uz puka fakt minimalne. Takze za mna spokojnost.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@tomasr1 mozem sa opytat, ake mate rozmery terasy a na ako husto ste davali krokvy? Mate aj kontralaty? Chcem prestresit len vchod do domu s chodnikom, celkova dlzka 6m, sirka asi 1m, max 1,1 a zvazujem presne 0,6 cm hrubku plneho opaloveho polykarbonatu. Poradite z vlastnej skusenosti, aku sirku dielov a teda krokiev zvolit? Dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@kreola a ako sa sedi v lete pod bezpecnostnym sklom?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Napojím sa na toto vlákno. Niekto s aktuálnymi skúsenosťami? Zvažujeme prekrytie terasy plným polykarbonátom. Tak hľadám info o ideálnej hrúbke, dodávateľ, proste akékoľvek informácie. Terasa je orientovaná na severo východ. Vopred ďakujem za cenné rady
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?