Názor na fasádu

Čaute spolok. Riešime fasádu a toto sme vybrali,návrh robíl kamarát architekt a tak to popísal: je geometrický, moderný - zámer bol "rozbiť" a opticky zmenšiť prednú stenu domu orientovanú do ulice. Dlhú bočnú stenu som tiež rozčenil, preto aj ten zvislý pás od dverí a striedanie farieb. Myslím, že zelená by sa tam celkovo hodila do ulice a v kombinácii s bielou je to topka ..ale farbu samozrejme nechám na vás Farbu sme vybrali jemnú sivý a namiesto zelenej tmavo sivú Zaujíma mňa vás názor. Dík.
Odpovedať
@lopatko kokos! ideš si dať schváliť sivú farbu a predložíš zelenú ? veď to vypáli úplne inak. Zmeň farby a potom sa pýtaj. Na prvý pohľad to vyzerá príšerne , ale ak prepnem farby je to úplne iná káva.
Odpovedať
Profilova fotka
S tou sivou to bude fajn.
Odpovedať
Profilova fotka
@lopatko Vyzerá to hrozne, neviem na čo chcel rozbíjať prednú stenu keď ju už dosť rozbili tie 4 okná. Ak to robil architekt mal by vedieť že ak je budova zle vyriešená hmotovo tak to už farbou nedoženie.
Odpovedať
@lopatko no na prvý pohľad absolútne katastrofa nikdy by som si nedal takto fasádu farebne skombinovanú za mna celé zle a tak isto aj rozloženie tých “pasov” je totálne chaotické...menej je viac ! A to platí takmer vždy
Odpovedať
Za mna nie. Ani so zelenou, ani sivou ani ziadnou. Pripomina mi to panelak
Odpovedať
Och...snáď nie.Ani v sivej,kapucinovej ani žiadnej...Ja keď pozerám na tie kiki-riki paneláky tak sa mi chce plakať..a zamýšľam sa,že prečo toľko štvorcov,obdĺžnikové,že prečo nie kruhy ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak toto sa ani mne ale ze vobec nepaci 😕 je to hrozne, byt tebou riesim fasadu uplne nejako inak!
Odpovedať
@lopatko ak pozriem na foto domu v albume...nerob žiadne hókusy pókusy ale jedna farba na barák a určite nie zelená. Za mňa teplejší odtieň.
Odpovedať
aj ja sa pridavam s tym, ze zelena vyzera uplne hrozne. Seda to mozno trochu vylepsi, ale ten dom bude vyzerat od zaciatku spinavy. Skoda, ze vam dom navrhli tak ako navrhli, mohol to byt super moderny dom, s bielou fasadou, keby tie okna navrhli modernejsie. Nieco ako toto - vyzera zhruba rovnaky tvar od ulice, len lepsie spravit okna a hned to vyzera uplne inak: https://www.concretehouse.be/wp-conte...
Odpovedať
Profilova fotka
Podla mna by ani ta zelena nebola zla. Alebo ked tak si tam dajte nejake teplejsie farby ako pisala aandrea, nejake bezove nakombinovat napriklad. Ked sa pozriem u nas v okoli tak pomaly kazdy dom, na ktorom robia fasadu je seda, vyzeraju vsetky rovnako, to sa mi nepaci
Odpovedať
Je to take zvlastne, mozno by bolo fajn vidiet celu tu ulicu, ked vam napisal, ze sa to hodi do tej ulice aj ta zelena, tak by bolo dobre si to tam predstavit. Ta seda sa vam tam hodi?
Odpovedať
Profilova fotka
@peky1984 ale v dnešnej dobe sa už nemusí prispôsobovať dom iným domom na ulici! Nech si niečo krajšie vyberú, táto zelená je otrasná farba!
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@lopatko skús to hodiť do tej šedej, ktorú ste vybrali a pridaj to sem
Odpovedať
@lopatko Ouu, ja osobne farebné fasády naozaj nemusím. Kamarát prišiel z Austrálie vlani a bol v nemom úžase, prečo Slováci dávajú rôzne farebné fasády od žltej cez oranžovú k ružovej a zelenej v X odtieňoch. Nepremýšľate napr. o časti obloženia drevom alebo kompozitom? Aj ten by to pekne a podľa mňa aj vkusne rozbil. Každopádne je to iba môj názor, každému sa páči niečo iné 🙂
Odpovedať
Nerobí kamarát fasády pre zateplovacov panelákov a akosi sa pozabudol? Keď už chce členiť hmotu, tak nech sa drží obrysov stavebných otvorov.
Odpovedať
Profilova fotka
Na rodinný dom je menej viac. Zámer rozbiť je vidieť ale či to architektúre pomôže je otázne. Na rodinný dom je dobre používať jemnejšie kontrasty, sledovať vplyv delenia na vnímanie proporcie.
Odpovedať
Podľa vášho albumu máte dom v krásnom prostredí, prosím nepokazte to tou hroznou fasádou. Nechcete ho nechať biely? Tento návrh je ozaj nevydarený a nešla By som ani do kombinácie farieb. Ak som dobre videla tak vzadu máte hnedé okna a spredu z ulice biele, sivá fasáda by sa k tomu nehodila.
Odpovedať
Zatiaľ ďakujem za odpovede, začnem premýšľať nad vlastným dizajnom,hoci času je málo ale si myslím to dám. Stručne odpoviem na niektoré komentáre: Projekt domu som robil sám. Zadná strana,ktorú nikto neuvidí, bude obložená s drevom aby ladila s terasou, preto aj okná farebné. Dom je veľmi úzky a preto tak veľa okien spredu. Okna biele,lebo robím s oknami už dlhé roky a biele najlepšie v údržbe a t.d. Vedľa nás neje žiadny dom a tak skoro nebude, najbližší dom je o dva pozemky vedľa je novostavba bungalovy typ s bielou fasádou. Zámer fasády má byť aby to nevyzeralo ako bytovka. Biela fasáda nemôže byť lebo s poľa ide prach a bude špinavá o pár rokov (skúsenosť kamaráta ktorý býva o 100m ďalej). Čoskoro pridám svoj vlastný návrh.
Odpovedať
Taký návrh?
Odpovedať
@lopatko za mna nie. Radsej by som dala kombinaciu odvetranej fasady + smotanova, biela...
Odpovedať
Napriklad takto
Odpovedať
@fasadnik no tá varianta číslo dva bola skvelá ,za mňa určite lepšia ako to čo je teraz
Odpovedať
Vidím že koľko ľudí toľko chutí,tak že dobre povedal jeden chlapík, čo robí fasády: "hlavne aby sa páčilo Vám a na ostatných ser" Tak že asi budem sa držať tohto názoru.
Odpovedať
@lopatko Urcite bola lepsia varianta 2.Ale zakaznik chcel takto, tak ma presne ako chcel.To este nevedel ze by som mu to striekol s metalic farbou.A urobil vystupok fasady svetlo sivej.Bolo by to odclenene a pri slnecnom jase trblietave.
Odpovedať
@lopatko Obil by som to prirodnym drevom,
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?