Najprv fasáda alebo priznaný altánok?

Ľudia, chcela by som sa vás opýtať, kúpili sme 48rocny dom, pomaly ho prerabame rozmýšľame aj nad oteplením a novou fasádou následne ..a tu máme s manželom dilemu, chceme do budúcna riešiť zo zadného vchodu altánok, ktorý by bol priznaný k domu, hranol by bol pripevnený k domu a klasika 4 steny z hranolov..... Manžel tvrdí, že môžme spraviť altánok už teraz a následne sa okolo hranola urobí oteplenie a fasáda ...môj názor je opačný, najprv klasika oteplenie, fasáda a potom robiť altánok aby sa ten hranol nezakydal omietkou a nezachoval úplne pod vrstvu oteplenia a fasády.... Ako by ste takúto situáciu riešili vy? Prikladám foto ,,výstupu do altánku z domu, namiesto striešky ktorú tam máme by sme chceli dať dlhý hranol aspoň 2-3 metre,konštrukciu z ďalších hranolov ukotvenych v zemi a potom na vrch latenie aby sa naň mohla dať strecha. Prosím poradte
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som zateplil a potom robil terasu ale samonosnu. Ten hranol co myslis 2..3m dlhy podstojkovat tym ziskas samonosnost. Ak tam stojky nechces treba teraz vodorovny hranol ukotvit na stenu ( nech je hruby ako zateplenie ) a nasledne o to stavat altanok.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?