Môžem osadiť priznaný hromozvod pred omietkou?

Ahojte, je vhodne, osadit priznany (neosadeny v EPS) bleskozvod pre finalnou omietkou? Dom je zaklebrovany, koli kolaudacii by som potreboval osadit bleskozvod, avsak nemam este omietku (chcem ju nanasat bud.rok)... BZ bude uchyteny o 2 dazdove zvody (zadom), 2 budu priznane a kotvene do fasady. Bude mozne naniest omietku bez dodatocnej demontaze bleskozvodu? Ci mam radsej pockat na omietku? Vopred dakujem za rady😉
Odpovedať
Profilova fotka
@dobryden1985 pokiaľ viem tak bleskozvod nieje podmienka na kolaudáciu.. uzemnenie áno ale to isto máte...
Odpovedať
Profilova fotka
@jankevely zle vies ... teda aspon u nas to bolo cislo dva ... jednotka bolo zabradlie. To ze som zo satnika spravil schodisko ich netrapilo iba sa to docarbalo do projektu 😉
Odpovedať
@jankevely pre kolaudáciu je nutné mať revíziu od bleskozovdu. Otázne je či máte RT ktorý vám ju dá bez toho aby bol bleskozvod hotový a ďalšia vec je či by sa nad tým zamýšľal stavebný úrad že máte revíziu ale reálne hotový není
Odpovedať
Profilova fotka
@007tomams súhlasím ale s elektrikárom ktorý robí elektroinštaláciu tak nemá problém vystaviť revíziu (aspoň ja som zatial mal take skusenosti)... a tie pani ktoré prídu na kolaudáciu tak tie zaujíma iba ake obkladacky sú v kúpelni a ako je spravená kuchyňa 🙂 ale to je všetko od pípadu k prípadu a od úradu k úradu
Odpovedať
@jankevely ej, ako rychlo sa z "bleskozvod nieje podmienka na kolaudáciu" stalo "odrbte to, nikto to neoveruje".
Odpovedať
@dobryden1985 nie že môžeš, ale musíš.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?