Mokre skvrny na fasade

Dobry den.prosim Vas o radu. Objavili sa nam flaky na vonkajšej stene domu.Dom je zateplený . Vsetko to je na severnej strane . Vyzerá to asi na kondenz medzi stenou a polystyrenom .Polystyren je len lepený bez vŕtania,ale poprosim vas o radu ,ako sa toho zbaviť.V dome bývame už 2 roky a len teraz to začalo objavovať. Sú to malé vlhké fliačiky velkosťou dlane.ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Nejde tadial vodovod? Ukaz nejaku fotku. Aka je hruba izolacia a mur?
Odpovedať
@csibike9 je možné, že dom ešte dobre nepreschol a pri odparovaní vlhkosti sa táto vyzráža na spojoch EPS dosiek.
Odpovedať
@csibike9 nieco podobne riesim vo svojej teme: https://www.modrastrecha.sk/forum/str... Pravdepodobne ide o nedokonalost zateplenia a tepelny most pricom sa vyzraza voda na povrchu. Zateplovali ste minuly rok ci uz bolo zateplene aj predtym?
Odpovedať
@tao_tao ,môže byť , len čo s tým dokážem spraviť
Odpovedať
@andreus tak cca rok a pol , je to zaujimave , že stále len na rovnakych miestach sa to objavuje
Odpovedať
@pipulkoo , ytong 30 steny a k tomu 15 cm polystyren . Žiaden vodovod tade neide , všetko sa to nachádza pod profilom strechy
Odpovedať
@csibike9 presne toto mam aj ja. Vlhkost sa vyzraza tam, kde v danej zone pary najlahsie prejdu. Ja som na zaciatku skusil do stredu toho flaku pichnut pistol s nizkoexpanznou PUR penou a trosku vypenit. Flak zmizol, ale objavil sa inde. Vlhkost si proste hlada cestu von. Chce to cas, aby sa vsetka vlhkost z muriva dostala von.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?