Kamenný obklad a mriežka - mám dať ešte jednu vrstvu?

Zdravim. Moje obvodove murivo je 30cm termalica. Na jesen 2018 som na to dal 15cm sedy poylstyren (na miestach pod fasadnu omietku), resp. 14cm sedy polystyren (na miestach pod planovany kamenny fasadny obklad). Polystyren je lepeny lepidlom a kotveny kotvami s ocelovym trnom. Zatiahol som to klasickou sklotextilnou mriezkou (145g) a lepidlom. Lepidlo bolo nanesene aj v druhej vrstve. Teraz planujem davat prirodny kamen, ktoreho hmotnost je cca 25kg/m2. Väcsinou to budu pasy pod alebo medzi oknami (maximalna plocha cca 1,5m x 1,2m), ale terasu planujem oblozit celu, teda obklad pojde priblizne do vysky 2,2m na celkovej dlzke cca 15m (prerusovane oknami, terasovymi dverami a pod.). V jednych stavebninach mi povedali, ze ak davam taky tazky obklad, mal som dat pancierovu mriezku. Tu som teda nedal, takze vraj treba dat obycajnu mriezku este v jednej vrstve, aby sa tak nejak sila tej mriezky znasobila. V predajni, kde som kupoval obklad mi povedali, ze by bolo dobre dat este nejake kotvy cez tu sietku. Prosim o nazory expertov, resp. skusenosti co mam robit... Staci dat tu obycajnu mriezku este v jednej vrstve? Alebo ju treba este poistovat dodatocnymi kotvami? Alebo staci sucasnu mriezku poistit iba tymi dodatocnymi kotvami? Alebo je najlepsie dat v druhej vrstve rovno tu pancierovu mriezku a poistit/nepoistit kotvami? Vopred dakujem za kazdu radu a skusenost.
Odpovedať
Profilova fotka
@pepedoparoma - kotvenie polystyrenu bolo robene ako? Aky typ kotiev (typ, hrubka, ako hlboko v nosnom murive, aky rozpon kotiev).
Odpovedať
@pepedoparoma pre dobry pocit neni od veci dat kotvy cez tru sietku - aby bola previazana so stenou nie len nalepena na polystyrene, pancierova je zbytocna,
Odpovedať
@mgx kotvy su LFM 10/220, cize su v obvodovom murive na danom mieste (pod obkladom) cca 80mm, rozpätie kotiev podla odporucani - tusim okolo 6ks na jeden plat polystyrenu
Odpovedať
@sysell cize podla vas ziadna druha vrstva sietky nie je potrebna?
Odpovedať
@pepedoparoma mozes dat podstatne je aby kotva sla cez tu sietku, ja by druhu nedaval
Odpovedať
@pepedoparoma vsak este daj par kotiev cez to co mas a pre dobry pocit na to natiahni sietku
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?