Je cena fasády a zateplenia v poriadku?

Zdravím vás, zaujíma ma Váš názor ohľadom cenovej ponuky, ktorú som dostal od partie chlapov v Rožňave (majú živnosť) na realizáciu zateplenia fasády (vlna 10cm) dvojgeneracneho domu zo 70rokov (klasická kocka s balkónom), spolu s omietkou (silikon). Nacenene parametre v skratke: 1.štartovanie fasády 289€ 2.stavba lešenia 725€ 3.Zateplenie fasády 10cm vlna 238m2 - 10948€ 4.Zateplenie fasády 5cm 48m2 - 2016€ 5.nárožie domu (rohy) 216€ 6.spalety 1740€ SPOLU 15.934€ Cena je bez atiky a coklov. Teda vychádza to m2...46€ cisto zateplenie a spolu komplet na m2 až 55,70€. Je to v poriadku? Dakujem za každý názor, Príjemný deň, Tibor
Odpovedať
@tibor_gonos daj si spravit inu cenovu ponuku a porovnaj. To je i so sietkou klebrom a silikonom?
Odpovedať
Profilova fotka
presne tak ako napisal rkorba, porovnat to budes vediet, ked budes mat viac cenovych ponuk.
Odpovedať
Nedá sa viac ako 10cm, keď už ideš za to utratiť toľké peniaze?
Odpovedať
@tibor_gonos 10 cm je na dom zo 70 rokov mááálinko pod 15 ani nechoď 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 presne tak, nerozumiem ako moze byt niekto taky kratkozraky a zateplit tak mizerne slabo ked to nebude menit najblizsich 20 rokov... Tiez si myslim ze tych 15 cm uz je akotak. Narast celkovej investicie nebude tak velky ako prinos... 😉
Odpovedať
@rkorba áno je to so všetkým.
Odpovedať
Tak ked je to komplet materisl vratane lrsenia uz len najst normalnejsiu ponuku a mat stastie na kvalitnejsich robotnikov. Ak mozes prehodnot hrubku zateplenia, nebude to omnoho drahsie.
Odpovedať
@xko @sousedekovci89 @abobo ĎAKUJEM všetkým za odpoveď, určite sa dá použiť aj viac ako 10cm.., btw nepamätám si či vôbec padla zo strany majstrov otázka o hrúbke ...🤔 nejako automaticky to riešili s 10kou. Cenová ponuka je to iba prvá. Takže ak to má mať významný energetický zmyslel určite máme ísť do hrubšieho zateplenia?
Odpovedať
@tibor_gonos samozrejme ze 15 je ovela lepsie. Na cene od m2 to musi zmenit len cenu za material.
Odpovedať
Profilova fotka
@tibor_gonos samozrejme, 10 cm by bola velka chyba.
Odpovedať
Profilova fotka
@tibor_gonos , treba si uvedomiť, pokial bude hrubšie zateplenie, že budú možno potom utopené okná vo fasáde, pokial su osadené na stred muriva.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@tibor_gonos Mne sa to zda predrazene strasne. Ja by som postupoval takto, zohnal by som si po vlastnej osi material a isiel by som do eps, hlavne koli cene, ale to je uz vasa vec. A potom by som si nechal nacenit pracu na komplet, ziadne ponuky typu, ze za m2 tolko a tolko.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sousedekovci89 podla mna to urcite nieje malinko, v tej dobe sa bezne projektovali steny s hrubkou 50cm plus. Dalsia vec je lokalita, je rozdiel ci dom stoji v poprade, alebo v komarne.
Odpovedať
@emilpemil 50+ ani nie, max tak 40 steny (beriem teraz hrúbku bez omietok). 50 cm steny v 70. rokoch už boli skôr výnimkou. Ja mám dom zo 60. rokov a má steny 40 cm. Plná pálená tehla má lambdu prinajlepšom 0,7. Pri veľmi hrubom prepočte má múr z takýchto tehál pri hrúbke 40 cm tepelný odpor "R" 0,57, pri hrúbke 50 cm je R 0,71, šedý polystyrén sám o sebe má pri najlepšej uvažovanej lambde 0,031 a hrúbke 10 cm R 3,22. Biely polystyrén je na tom ešte horšie. Veľmi hrubým prepočtom má celkovo stena R s použitím 10cm šedého polystyrénu prinajlepšom hodnotu 3,93 (reálne však aj menej nakoľkoaj keď zanedbáme posun v lambde polystyrénu, lambda tehly je najlepšia možná uvažovaná a v praxi býva horšia niekde na úrovni 0,8 a omietkami ako ďalšími vrstvami tam nič svetoborné nenaženieš). Zatepľovať dnes s takými hodnotami R je už plytvanie materiálom a prácou. Top stav by bolo dosiahnutie R aspoň 6,5 ale prijateľné je aj dosiahnuť R aspoň 4,5.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?