Co skorej, fasáda alebo terénne úpravy?

Profilova fotka
Ahojte. Chceme riešiť fasádu, terénne úpravy okolo domu a aj terasu. Len nevieme, či fasádu riešiť ako prvú alebo až na konci. Zatiaľ ju mame v lepidle a sietke (eps). Ďakujem za rady
Odpovedať
@dorwin ja som v podobnej situácii, u mňa je to vďaka deťom jasná voľba. Fasáda je len optický nedostatok ale chýbajúci plot ci bezpečné miesto na výbeh je nutnosť.
Odpovedať
Čo dovolí peňaženka a aké máte priority. Najlacnejšia a najmenej pracná bude omietka - a ak budeš potom robiť terasu, dlažbu, tak ju nebudeš musieť zakrývať a má to vizuálne najväčší efekt.
Odpovedať
Chces mat pekny dom alebo blato na dvore? ;-)
Odpovedať
@dorwin terenne upravy, nasledne fasadu, zavisi aj ako chces riesit okolie domu, dobre je spravit zamkovu dlazbu pred fasadnou omietkou kvoli praseniu pri rezani z dlazby. Akurat potom tu dlazbu musis zakryt ked sa bude robit fasadna omietka.
Odpovedať
...no ja som toho nazoru ,najsôr fasadu,a potom terenne upravy.Minimalne ja to tak spravim(...fasada je uz hotova,a neviem si predstavit ako by si dokazal ustriehnut ,,zaprcanie"dlazby ,ci zámkovej dlazby,pfff,no nevieme
Odpovedať
Profilova fotka
@radusko01 terénne úpravy nemusia znamenať finalizáciu - pokládku dlažby okolo domu.. veď stačí dať makadam (a ten ,,zaprcať" snáď môžeš :D ) a potom robiť fasádu.. terénne úpravy môžu byť napr. aj zarovnanie pozemku (niekto musí navoziť xy tatroviek zeminy, aby mal zarovnaný pozemok) a vtedy sa určite robí lepšie z lešenia, keď máš pozemok v rovine, než v nejakom svahu..
Odpovedať
Profilova fotka
podla mna fasada moze pockat, skor by som poriesil dvor, terenne upravy, nejaky ten plot a podobne, mohol by si blizsie definovat, co myslis tymi upravami okolo domu ;-) myslim, ze bude ti lepsie, ked nebudes po dvore chodit po blate, po nejakom neupravenom terene ;-)
Odpovedať
@dorwin minimalne odkopat teren v mieste buducej zamkovej dlazby a nasypat strkodrvu
Odpovedať
My sme tiez tak mali dom zatepleny v lepidle. Spravili sme tak, ze najskor sa navozil a uzaboval makadam, osadili obrubniky, upravil sa teren, nasial travnik, urobili sa chodniky a az nakoniec sme robili fasadu . Travnik sa trochu udupal, ale aj rychlo dal dokopy a ked prsalo, aspon nam fasadu neuspinila hlina
Odpovedať
A ešte otázka aký to je dom či bungalov alebo dvojposchodový lebo 2x stavať lešenie by sa mi teda nechcelo že najskôr do lepidla a potom neskôr farbu ak tak nahotovo ja som tiež urobil prvú fasádu a pohoda
Odpovedať
Toto by aj mna zaujimalo, ake su dovody nechat dom v stave sietka+kleber istu dobu, 2x zhanat a stavat lesenie, 2x zhanat fasadnikov...nieco mi uniklo, preco by som rovno nemal spravit fasadu nakomplet? Jedine ak sa totalne nestihne pred zimou, zo dna na den sa strasne ochladi....inak neviem. Alebo prachy? Zaplatit to treba skor ci neskor. A za mna omietku pred finalnymi terennymi upravami, nie ze majstri zaslapu novy travnik a zapatlaju dlazbu, ked sa tomu da elegantne vyhnut. Hrube upravy samozrejme vopred, ak su napr. okolo domu 2 m kratery, asi sa ta fasada dobre robit nebude...
Odpovedať
@zefe dovod...my sme napriklad este stavali garaz a plot, preto sme fasadnu farbu nechali az nakoniec a urobilo sa vsetko naraz. Mame bungalov, takze ziadne lesenie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@zefe jasné. Final nešiel hneď, lebo 1. Nevedeli sme presne farbu 2. Peniaze (nestaviame na úver, ale len z vlastných zdrojov) 3. Terénne úpravy ešte neboli a nie sú...nevedeli co skorej) Ale zdá sa, že doriesime úpravy, spraví sa terasa a na koniec fasáda.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?