Antracit okna a cierna fasada

Ahojte, okna mame vo farbe antracit. Na cast fasady by sme chceli tmavu/ciernu. Fasadna omietka bude Baumit OpenTop. Ktora ich cierna najviac pasuje k antracit? Idealne cislo farby. Zial vzorkovnik nemam... Dakujem 🙂
Odpovedať
.
Odpovedať
📌
Odpovedať
Profilova fotka
@coralline ked budes mat pod ciernou farbou nebodaj polystyren, tak si najprv nastuduj technicky list: rozmerová stálosť polystyrenu...
Odpovedať
@coralline antracitove okna, su skor take tmavo sede, nie? tak skor by som isla do takej farby ako do uplne ciernej. nebude to vyzerat tak pochmurne?
Odpovedať
Profilova fotka
Hmmm tiez sa obavam ci to bude dobre riesenie. Lebo potom podla mna aj farba okien zanikne a cele sa to len tak nejak zleje dokopy
Odpovedať
@coralline cierna fasada je bohuzial nepripustna, ak mas zateplene polystyrenom. Je to riziko, ak budes mat velke plochy cierne. Napriklad niektore firmy to ani neodporucaju a nechcu robit. Ale vela vyrobcov fasad sa uz chvali, ze tmava fasada nie je problem, tak neviem.
Odpovedať
@mimms @ivetik78 @jan84 @matosl Ahojte, pre lepsiu predstavu prikladam foto. Fasada by bola biela, len medzi hornymi oknami by bola ta tmava (vid. obr. vysrafovana cast). Chcela by som tmavu farbu, aby to bolo ako farba ramu okna, kt. je antracitova. Len pre mna je antracit ako cierna. Zle som sa asi vyjadrila. Napriek tomu (ako to je na obr.) mi teda neodporucate na tu cast tmavu farbu fasady? Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja by som do toho isla. Pekne tam ta tmava farba vynikne. Pokial to tak chcete vy, tak dajte, najlepsie viete aky mate vkus a s cim budete spokojni.
Odpovedať
@coralline ja by som slado creativtop fasady z baumitu, a hociktory sivy odtien z nej.. Vsetko co konci 1 je najtmavsie.. Cize taka 901, 911, 921, moozno este 891, 881.. Treba otvorit stranku baumitu, tam su hotoce domy, hladat tu sivu a odrazit sa od toho....
Odpovedať
https://baumit.sk/fotogaleria-farebny... Tu mas napriklad 883, cize este tmavsia je tas 1 na konci.. 881...ale vies sa odrazit od toho...
Odpovedať
Tu mas 902, cize este tmavsia 901.. 👌
Odpovedať
Profilova fotka
Tiež si myslím, že by to mohlo dobre vyzerať. Choď do toho, pokiaľ sa to vám páči a chcete to tak, tak si to spravte. Je to predsa váš dom a vy v ňom budete bývať.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Nie je problém ani čierna fasáda. Musíte si byť ale úplne istí, pretože sa jedná o vysoký kontrast. Aby Vás to nakoniec neprekvapilo. Skúste si to nakresliť do fotky alebo požiadať niekoho o vytvorenie vizualizácie. V prílohe môžete vidieť ukážku bielej s čiernou (nie som autorom). Aj keď sa jedná o fasádny obklad.
Odpovedať
Susedia majú veľkú časť spodného podlažia tmavo šedú, až do čierna. Pošlem foto do súkromnej spravy
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?