Ako opraviť nekvalitne natiahnutý marmolit?

Poprosím o radu ako opraviť nekvalitné natiahnutý marmolit? Naniesť penetrácia a ďalšiu vrstvu alebo lepidlo penetrak a marmolit,.ďakujem za každú radu
Odpovedať
@tridi Asi by to chcelo viac informácií.. O akú plochu sa jedná, miesto(sokel, plot) a samozrejme, fotka napovie viac.
Odpovedať
Jedná sa o cokel, marmolit natiahnutý cca pred 2 týždňami majstrom murárom :-S :-( :-(
Odpovedať
@ronnan78 pridala som foto práca majstra murara
Odpovedať
Pravdupovediac, niesom majster murár, som len Učeň 🤪 ( moje priezvisko)... vyzerá to na zle premiešané vedro, alebo pokus o uhladenie už zavednutej zivice. Vyskúšal by som na nejakej kratšej stene naniesť ešte jednu vrstvu. Samozrejme najskôr napenetrovat. Počkal by som nejaký čas, a pokial sa to nebude olupovať, pokračoval by som. Alebo kontaktovať výrobcu a s nimi sa poradiť o možnostiach.v každom prípade by som prácu reklamoval u majstra murára.
Odpovedať
@virnik27 chcela som farbu ako je podbitka ale nakoniec ma presvedčili že toto je lepšie 8-( asi sa chcel pán majster naučiť ťahať marmolit .... Ďakujem za radu keď bude opravené podľa mojej prvej varianty ze farba dám foto :-)
Odpovedať
@ronnan78 tie fleky tam vôbec nie je marmolit :-| .... Myslím že pán nemal poňatia ako sa to má vôbec robiť ...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravím. Napada niekoho ako opraviť tento marmolit. Olúpané Cca po 10 rokoch. Na niektorých miestach sa začal už odúvať čiže dopadne to veľmi podobne. Ďakujem za tipy. Jano
Odpovedať
Profilova fotka
@funek Typický príklad defektu marmolitu na sokli po rokoch. Môj návrh kachličky/dlažba/ vysoký lesk. ......pekné a trvácne aj po 30 rokoch.
Odpovedať
Profilova fotka
@funek Obrazok oko by to mohlo vypadať
Odpovedať
@zmrzlina_sk Ďakujem za foto. Akurát rozmýšľam aký postup a v akom poradí. Obyť, osekať, oškrabať, čo sa dá a následne. Vyčistiť odmastiť ? Penetracny nater akryl ? Vyplniť všetky odkryté časti (mriežka, odpadnuty kleber.) Na to Kleber mrazuvzdorny? A na to Obklad ? Ďakujem za nasmerovanie Zasadá rodinná komisia 🤔
Odpovedať
@zmrzlina_sk tie kachličky budeš rád, ak neopadajú po 10 rokoch
Odpovedať
Profilova fotka
@catscan Ak ich budeš robiť ty,tak asi opadnú podľa tvojich slov. Na snímke je dlažba funkčná už cez 20 rokov.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@catscan Vyčisťiť mechanicky,poriadne vystriekať-Vapka,lepidlo sieťka,cez sieťku prekotviť,kleber C2TE,obklad..Ak budeš dlažbu rozoberať a dávať obklad pod úroveň dlažby tak tesne na spodku kachličiek rozbrusovackou urobiť rez na prerušenie lepidla /aby nenaťahovalo vlhkosť pod kachličky zo zeme/ a rez vyplniť klasickým sanitárnym silikónom , alebo tmelom PU40 .
Odpovedať
Profilova fotka
@funek Vyčisťiť mechanicky,poriadne vystriekať-Vapka,lepidlo sieťka,cez sieťku prekotviť,kleber C2TE,obklad..Ak budeš dlažbu rozoberať a dávať obklad pod úroveň dlažby tak tesne na spodku kachličiek rozbrusovackou urobiť rez na prerušenie lepidla /aby nenaťahovalo vlhkosť pod kachličky zo zeme/ a rez vyplniť klasickým sanitárnym silikónom , alebo tmelom PU40
Odpovedať
@zmrzlina_sk to si môžeš gratulovať, ak je to tam vážne 20 rokov a stále drží. Ja nie som kachličkár, ale kde som to videl nalepené, tam to do 10-15 rokov opravovali, odulo sa to po zime a na jar šlo dole
Odpovedať
Profilova fotka
@catscan Odulo sa to práve preto,lebo nespravili pod kachličkou ten rez a nezatreli ho silikónom.Cez lepidlo ťahá zemnú vlhkosť a v zime to potom odtŕha kachličku,alebo dlažbu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Dobrý dať znova sieťka lepidlo penetrak a marmolit
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?