Zľava 5% na dva roky od SSE - dávate si to?

Zdravim, asi nebudem jediny, komu teraz SSE ponuka 5% zlavu za elektriku na dva roky a k tomu asistencnu sluzbu opravara na jeden rok zdarma. Davate si to alebo nie ? Dik
Odpovedať
nie
Odpovedať
A po dvoch rokoch čo? Budem tam kde som bol pred tým ako som zmenil dodávateľa. Nie vďaka. Keď chcú získať späť ľudí tak musia iné zmeny urobiť. A na dlhšie ako na dva roky.
Odpovedať
@jarosujo aj mňa lámu ale pri spotrebe 7000kW, D3, mi to vychádza okolo 12€ , neviem či dobre rátam a to určite po roku zabudnem zrušiť opravara
Odpovedať
@pali1711 Zle ratas, usetris okolo 30€. Ja tiez miniem okolo 7000kWh, kedze vsetko mam na elektrinu, plyn som nedal. Ja mam SSE aj teraz, takze by som nic nestratil. Akurat si na dva roky urezem moznost vymenit dodavatela.
Odpovedať
@roberttos A koho mas teraz ? Mne vychadza, ze keby som si dal Slovensku energetiku, tak usetrim 100€ rocne.
Odpovedať
@jarosujo Okay ušetríš 100 ročne, dva roky po sebe a potom čo? Tie ďalšie to potom tak preplatíš, že im tých 200 eur vrátiš aj s úrokmi, neboj sa. To sú také ťahy toto.
Odpovedať
@roberttos Nepochopil si ma. Ja mam teraz Stredoslovensku energetiku, cize klasicke SSE. Ta mi ponuka 5% zlavu, co mi usetri cca. 30€ rocne. Ale keby som si dal Slovensku energetiku (vobec netusim, co to je za firmu), tak usetrim 100€ rocne.
Odpovedať
@jarosujo tiež máš D3
Odpovedať
@pali1711 Ja mam d6, na tepelne cerpadlo, ja kurim klimou. Nizka tarifa 22 hodin, vysoka od 0:00-2:00. Menil niekto v poslednej dobe dodavatela ? Stoji to nieco ? Vela roboty ? Elektromer ostava predpokladam rovnaky, kedze ten vlastni distribucia.
Odpovedať
@pali1711 v tom je ten chytak..druhy rok im zaplatis za oprava mozno aj 100 €....smiesny chytak si myslim....
Odpovedať
@vitacit nemám to pri sebe, ale myslím, že to je 12€ a môžeš to zrušiť po roku, ale opravte ma ak sa mýlim
Odpovedať
@jarosujo viem že máš klímu, len som nevedel tu d6, musím to ešte raz preratat , pozriet malé písmená, spotrebu mám cca 60/40 , NT/ VT
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jarosujo dodávateľa môžeš meniť každý štvrťrok , nestojí to nič,len pár podpisov na zmluve, elektromer je majetkom distribúcie ako uvádzaš , stará sa tiež o servis rovnako pre všetkých dodávateľov nie len pre SSE a.s. ,najvhodnejšieho dodávateľa si vyberieš podľa kalkulačky: www.vyhodnaenergia.sk pri tvojej spotrebe ušetríš asi 65 Eur. oproti SSE a.s.podľa spotreby vo VT, najlacnejšieho pre DD5,6 pre SSE -D je paradoxne od ZSE, vlani najdrahší-brať len bez viazanosti, vôbec netušili že môžu dodávať pre všetke distribúcie, ja mám dojednanú cenu od SE-slov. elektrárne v NT len 3 centy /kWh no VT 7, do roka mám do 200 kWh, kto chce stále variť či prať nech si dvojtarif ani nedáva, ešte upozornenie všetci ste si mali udať pre distribúciu potrebnú veľkosť hl. ističa, mesačná platba bude závislá od jeho hodnoty, takže zapojenie všetkých spotrebičov zapojiť rovnomerne, aby mohla byť najnižšia hodnota @pali1711 to máš spotrebu vo VT 40%?, ved časovo je v DD5 20:4 t. j. 5:1, len 20% vo VT ,ak by si mal stále rovnakú spotrebu, ja nemám ani 5% vo VT
Odpovedať
@pali1711 pardon máš DD3
Odpovedať
@duzu Ja som pouzival tuto kalkulacku: http://www.urso.gov.sk:8088/CISRES/Ag... Len vysledky su ine, teraz ktora je spravna.
Odpovedať
všetke platné podmienky o energiách na : http://www.urso.gov.sk/?q=Pre%20spotr..., dodávateľ sa môže meniť k 1. v mesiaci , tarifa sa môže meniť prvý krát po roku, no za to sa platí musí sa meniť elektromer+ HDO
Odpovedať
Profilova fotka
Ako prislo to aj nam no nejak som to ani neriesil, lebo neviem, co bude po tych 2 rokoch alby mi nedali sadzbu, kde budem platit omnoho viac a ta usetrena suma sa razom strati
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som minulý rok menil dodávateľa elektriny. Riadne som si to všetko preveril, spočítal a dnes toho vôbec neľutujem. Pri mojej spotrebe cca 12 000 kWh za rok v tarife D2, ( pretože aj ja mám všetko na elektrinu a v zime kúrim klímou ) dnes, oproti minulému dodávateľovi, ušetrím ročne asi 130 euro. A pri takých cenových ponukách ako vidím, že má SSE, to by som už dávno menil dodávateľa a nie že by som ešte premýšľal nad tým, či je 5% zľava výhodou alebo nevýhodou. A pri tej asistenčnej službe, opravár zdarma, koľko krát do roka ju využijete. Veď je to od nich úbohosť, takto sa zviditeľňovať. A to nie su jediný. Všetky tie veľké a klasické monopoly ako sú ZSE, SSE VSE, postupne strácajú klientov, no tak sa snažia ako sa dá. Skutočne je treba si pozrieť kalkulačku URSO ( http://www.urso.gov.sk:8088/CISRES/Ag... ) a podľa toho sa zariadiť.
Odpovedať
@stevig A koho si si dal ? Mne to vychadza, ze by som mohol usetrit az 100€, prikladam obrazok z kalkulacky. Mate niekto skusenost s firmami na prvych miestach ?
Odpovedať
Profilova fotka
jarosujo, nehnevaj sa na mňa, ale nebudem to tu zverejňovať nakoľko už ma tu, pri iných diskusiách, upodozrievali, že som agentom niektorých dodávateľov, čo samozrejme nie som. Ale tí, čo vidím na popredných miestach, to nie sú. Samozrejme, že ja mám západoslovenský kraj a tarifu D2, takže tie ceny sú zasa iné. Ale podstata je v tom, poriadne si to premyslieť a až potom konať. Ja než som zmenil dodávateľa, tak som to skoro dva roky sledoval a aj keď bol iba druhý najvýhodnejší, tak som si ho zvolil a urobil som dobre. Pretože v tomto roku je najlacnejší a taktiež už niekoľko rokov sa pohybuje na prvých miestach medzi najlacnejšími .
Odpovedať
@jarosujo ja som porovnal prvých 5 podľa internetových stránok a zhodovalo sa to s vyhodnaenergia, no bolo to začiatkom roka ked sa menili cenníky, odvtedy som to neporovnával, oproti vlaňajšku zdraželi i SE -energetické služby. vlani boli najlacnejší pre DD5,6 , ked som chcel dať výpoved dohodol som sa na lepšej cene pre mňa i oproti ZSE tvoja kalkulačka je neaktuálna napr. už nie je Energy Eur.SE, odkúpil ich Slov Energy ,Pow-en, a.s. , SE Predaj sa premenoval na SE-slov. elektrárne -energetické služby, Slov energetika a.s. nájdi mi ich cenník, vyhodnaenergia ich nemá, @drahoo meniť dodávateľa sa oplatí len pri vyšších sadzbách, ak sa zaviažeš napr na 2 roky na určitú sumu, môžeš dať výpoved ked zvýšia sumu, vtedy nedostaneš sankciu, no ak dáš výpoved preto že chceš prejsť k inému dodávateľovi ktorý dal akciu platíš penále, ja som mal vždy bez viazanosti
Odpovedať
@stevig pri D2 v ZSE-D do 6 MWh sa neoplatí meniť tarif a pri typ spotrebe do 3 MWh ani dodávateľa ušetríš pár Eur, oplatí sa istotne nad 10 000MWh, v SSE-D sa oplatí zmeniť D2 na vyššie už od 4MWh
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Dobrý večer som vo VSE a dnes my prišlo vyúčtovanie nedoplatok 580e a platím 150e mesačne. Na ťahané mame 14400Kw NT 6000Kw VT Rozdiel v kalkulačke by ukazuje ušetrené 500e pri mojich kW pri inom dodávateľovy
Odpovedať
@adka707 Preco taka spotreba, nebodaj kurenie ? Novostavba ? Mna by asi kleplo!
Odpovedať
@janopopovec áno kúrenie mame podlahové elektrické pásy pod podlahou. Všetko máme na elektrinu. Je to novostavba. Je to hrozne
Odpovedať
@adka707 Tak dufam ze ten barak metrazne stoji za to, a ze si doprajete za tu cenu aspon prijemny zimny teplotny komfort. Vychadza to po novom u teba 198€ za elektrinu. Aj nam prislo vyuctovanie, mame tiez len elektrinu ( s tepelnym cerpadlom ) 858€.
Odpovedať
@janopopovec Ani nemôžem povedať ze máme teply konfort. Mame termostaty nastavene na 23 stupňov ale mne je zima. Máme veľké izby cca 167m2 ma dom. Zvolili sme zlú voľbu kúrenia 😠
Odpovedať
@janopopovec 858e máte nedoplatok alebo toľko ste zaplatili za rok?
Odpovedať
@adka707 No s tymi odporakmi ste ozaj nevyhrali, poriesit to uz asi nejde, preto radia dat kazdym padom vodnu podlahovku a elektrokotol aby to slo prehodit ked prepocty tepla zlyhaju. Za minuly rok sme spalili 5040kwh, fakturacne 645€. Tento rok viac - 6188kwh (sumarne NT + VT). Pribudlo dieta. Podlahovka 2x120m2 , poschodak, cca 190m2 obytnej vykurovanej aj s garazou. Na 25 st., manzelka je zimusna a rada teplo. Mame aj fotovoltiku a pomerne vykonnu s predajom prebytkov, dodavku budem presne vediet na konci roka. Po vyuctovni roka 1.1.2019 - 31.12.2019 sa nam vratilo spat 646€. Tento rok ocakavam podla merani mierne viac, takze finalne by to mohlo byt celkovo 158 € ( 858 -700). Ono sa nezda ale zvysovali ceny elektriny. Mame sadzbu DD6 ( VSD , Ekodom ) a minuly rok bola vysledna sadzba na 1kwh 0,12797€. Tento rok cena elektriny zvysena a po preratani na komplet naklady az 0,138655€. Uz vidim tu " lacnu " energiu, ako furt deklaruju, jedno spustia distribuciu zdihnu a tak narabaju s cislami. :) Rozdiel cien za kilowathhodinu oproti minulemu roku krat nase mnozstvo robi az 66 € Takze asi tak.! Vela moznosti nemate, podlahu asi trhat nebudete, takze jedina moznost je zaplnit strechu lacnymi FVE panelmi a tak odtazit rozpoctu, alebo sa zmierit s faktami a platit. S teplotou dole uz nemate kde ist bo 23 je na hrane. Este by slo efektivne kurit klimou co by bolo omnoho lacnejsie ako teraz. Krb ani nespominam.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?