Záložný zdroj elektriky v dome

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte,chcel by som sa opytat ako riesit zalozny zdroj elektriky v dome?V pripade ze by nesla elektrika den ,dva a viac.Mam na mysli,elektrocentralu,trakčnu bateriu a podobne.Pseudoelektrikari nepiste ;-)
Odpovedať
@somecheck " ak má záložný zdroj 700w, či je to jeho odber keď je stále zapnutý, alebo len keď dobíja baterku atď." Je to jeho max. výkon z ktorého môžeš "ťahať" v dobe prerušenia dodávky elektriny ale IBA na istý čas, podľa zaťaženia ako Ti písal @duzu..Aj záložný zdroj 700W je relatívne, pretože ak ho máš už starší "klesá"jeho kapacita.. Presne to isté ako v aute.. Niektorá batéria vydrží aj 4roky a niektorá vydrží tesne po záruke... ;-) ;-) Na každom spotrebiči máš štítok "spotreby" vo W a podľa toho sa odvíja "dĺžka" doby napájania zo záložného zdroja.. ;-)
Odpovedať
Skúsim ešte inak. Aktuálne mám zapojený celý kotol prostredníctvom záložného zdroja, ktorý je zapojený v zásuvke na 230v. Keď vypne prúd, zdroj začne napájať kotol z baterky. Mňa zaujíma koľko mi odberá iba zdroj, keď je zapojený do 230v. Ide o to, že by to takto malo byť nonstop. Problém je, že výrobca udáva iba jeho príkon - 700w. Otázka je: berie to 700w konštantne alebo ako zistím koľko má odber iba zdroj? Pýtam sa kvôli zálohovej platbe za spotrebu elektriny.
Odpovedať
@somecheck Napíš o aký typ sa jedná poprípade foto...700W aby bral zdroj v "kľude" je nezmysel...tých 700W máš výkon...iste nie príkon.. ;-) Za 10hodín 7kw, 100hodín-70kw??? atď...Potom ak je to pravda tak ten zdroj šlahni do zberného dvora... Z netu Poriadne si to prečítaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!]-( ]-( ]-( ] Záložný zdroj pre obehové čerpadlá Avansa 1050 W Maximálna kapacita: 1500 VA Maximálny menovitý výkon: 1050W Hlavné vstupné napájanie: 150 – 270 VCA Vstupná frekvencia: 45 – 65 Hz Výstupný výkon: 207 – 241 VCA Vstupná frekvencia: 50 – 60 Hz Spínací čas: <4ms Kapacita batérie: 24V DC Ochrana proti preťaženiu:110% 130% (30 sekúnd) Spotreba v kľudovom režime: 22W Rozmery (V/Š/H): 18,5x14,5x34 cm Záložný zdroj je vhodný pre spotrebiče s cca max 1050W
Odpovedať
@somecheck Podľa tohto čo si mi písal o núdzovom zdroji by bolo vhodné požiadať SE alebo ZE aby Ti potiahli kábel sólo od najbližšej JE napr. Mochovce na napájenie UPS!!!! :-N :-N Preboha veď má v kľudovom stave 22W...no dobre čítaš až 22W!!! To asi príkon Tvojich LED žiaroviek v kúpelni :-D :-D
Odpovedať
Haha, tak sme sa aspoň pobavili. Ďakujem za vysvetlenie. Posielam parametre, ako vidím, príkon tam chýba. Predpokladám, že tých 700w odberá keď dobíja baterku? Model PROsinus-700 Jmenovitý výkon 700 W Provozní napětí akumulátoru 12 VDC Maximální napětí akumulátoru 15 VDC Vstupní napětí 180~275 VAC Vstupní frekvence 45~60 Hz Výstupní napětí 230 VAC ±8% Výstupní frekvence 50/60 Hz ±0.5 Hz Tvar výstupního napětí Čistá sinusoida Výstupní účinnost ≥ 85% (DC na AC) Nabíjecí proud Max. 10 A Čas přepnutí ≤ 4 ms Ochrany Proti přetížení, zkratu, příliš vysokému/nízkému napětí Přípustná provozní teplota 0-40° C Přípustná vlhkost vzduchu 1
Odpovedať
@somecheck Čo to zase melieš??? ]-( Vidím že sa Ti to nedá vysvetliť.. Tak ešte raz nakoľko je rok 2021 ;-) Tých --------------700W----------------- máš max. príkon KEĎ TI VYKAPE ELEKTRIKA V DOME!!!!!! Ak máš čerpadlo napr.350W tak koľko Ti potiahne ---časove---?? :-S 2hodiny AK máš 100% akumulátor v UPS, čo nie je pravda... Pri nabíjaní je dôležitý fakt či akumulátor je už nabitý a nabíjačka ho iba "UDRŽUJE" alebo je vybitý a VTEDY sa samozrejme mierne zvýši odber prúdu, ale to Ti všetko zabezpečí automatika obsiahnutá v UPS!!!! ;-) Poradím Ti kúp si v Lídli /alebo aj v elektre / merač odberu kde si môžeš nastaviť aj cenu a tak budeš vedieť koľko musíš "zaplatiť" za odber elektriny a máš to vyriešené :-D :-D Vysvetlené dostatočne??? ;-) Už budeš vedieť spať?? :-D :-D
Odpovedať
@technik007 Rada nad zlato, idem ho kúpiť 🙃 Za túto radu Ťa navrhujem povýšiť na technika008. Šťastný nový rok i Tebe.
Odpovedať
@somecheck Ja som chcel povýšenie aspoň na "kapitána" keď už... :-D :-D :-D No ale som skromný a stačí aj toto ;-) Tým merákom si postupne môžeš zmerať príkon SUŠ, Práčky, UMR, a el. rúry ale pozor je merák určený max. do 3680 W.!!! Potom hrozí zničenie prístroja.. Ukáže Ti momentálny odber, max. odber, v A tak isto vo W, napätie, potom celkový čas merania spotrebiča a jeho údaje za čas merania. Budeš vedieť ako Ťa klamú alebo nie výrobcovia s udanými údajmi na spotrebičoch..Podobne prajem aj Tebe aj všetkým tu na MS všetko dobré a hlavne zdravie v roku 2021.. ;-)
Odpovedať
@technik007 skoro spravne si to popisal, len upresnim nejake veci. Prikon nie je to iste ci vykon. Udavanych 700w je max vykon, ktory vie UPS dodat pri chode z bateriek. Prikon je napr tych 22w,ktore cca berie v necinnosti,teda len ked je zapojeny a nic nerobi. Povedat ze 700w UPS dokaze zalohovat 350w spotrebic 2 hodiny, je zas len domotanie jednotiek. Vydrz vychadza z kapacity baterie, ktorej velkost sa udava v Ah. Ak je v UPS standardna napr. 17Ah bateria, ktora ma 12v = cca 190Wh. Teda vie dodavat vykon 190W po dobu 1 hod. 350W vie dodavat max pol hod, realne to bude tak 15 min (lebo straty pri konverzii 12v/230v a pod). @somecheck ked tebou vybrana ups nema v technickych parametroch udavanu spotrebu na prazdno, musis ju len odmerat. Isto to nebude tych 700w, mozno tych 22w, kvalitne zdroje ked maju zapnuty bypass (idu zo siete a nedobijaju bateriu v sebe) mozu brat 1-3w len na reziu elektroniky.
Odpovedať
@koenzim Takúto odpoveď som čakal, vďaka. Už tomu rozumiem. Čo sa týka zdroja, ktorý mám na kamery: ten má udávaných 180w / 15a. Kamery majú deklarovaný odber 1a, mám ich 8ks. Aký odber má môj zdroj? Ide nonstop. Mám aj 10a, ale tam mi už vypínalo kamery. Predpokladám, že kvôli nejakej strate. Káble k nim sú dlhé 30-50 metrov. PS: nejde o UPS, ale napájací zdroj v tomto prípade.
Odpovedať
@koenzim Samozrejme že máš pravdu, ja som to napísal na "hrubo" a písal som že záložná batéria nikdy nie je už 100% a tiež ten výkon pri odbere nebude taký ako pri novej a to sa skracuje možno viac možno menej ale sa skracuje životnosť batérie za ktorú Ty nevieš ručiť aká bude výdrž.. Jasne že matematika nepustí ale v skutočnosť je úplne iná.. pôsobí na to aj spôsob uskladnenia, teploty, koľkokrát bola vybitá batéria..Dal by sa zistiť čas "výdrže" pri meraní a zapojení presne toho čo chce napájať a bude vedieť na čom je.. ;-)
Odpovedať
@somecheck Neviem aké kamery máš s odberom 1A, meral si ich odber?? Lebo viem že keď som montoval kamery tak na 2kamery som dal jeden napájač 1A bez újmy na zdraví ;-) Ďalej kábel 30-50m tak tam som dával zdroj čo najbližšie ku kamere.. ;-) Ďalej si treba uvedomiť aj kde máš umiestnený náhr.zdroj lebo batéria stráca kapacitu chladom..takže čo je v teple merané v zime počítaj s väčšou stratou kapacity.. ;-) a hlavne keď je batéria mierne "podbitá".. :-(
Odpovedať
Článok sa načítava...
@somecheck udaj na zdroji, 180w/15a vyjadruje max vykon zdroja (12v*15a=180w). Neznamena to, ze tolko aj berie zo siete. Ak bude zatazeny na 50%, odber bude 50%(+nejake straty). 8 kamier s odberom 1a =8a, 10a zdroj mohol byt pri danych dlzkach vodicov na hrane. Mohol by si zapojit aj 500w zdroj, vsetky budu v danom zapojeni brat +- rovnako.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?