Vyhadzovanie prúdového chrániča

Zobraz úvodný príspevok
Dobry den, mame prudovy chranic znacky Legrand. Elektrika funguje ked sa zapoji mensia lampa alebo spotrebic, akonahle sa ale zapne nieco silnejsie ako flexa, bruska, halogenove svetlo,... tak nam vyhadzuje prudovy chranic. Istice nevyhadzuje, iba chranic. Tusite kde by mohol byt problem? Ci zle zapojenie, chybny chranic, ...?
Odpovedať
1
2
@leilak1 Prezri či nie je zvlhnutá zásuvka alebo všetky zásuvky, nakoľko sa tam hromadí vlhkosť a je dosť možné že máš tam chybu,tak isto ak máš odbočovaciu krabicu na svetlá /zásuvky/ otvor ich a vysuš.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ja si myslim ze by mal vymenit typ prudoveho chranica.
Odpovedať
@septiko " Tak som ponechal vypnutý istič brány ...doobeda o 11 hodine som ho zapol a večer o 18:30 opäť vyskočil prúdový chránič ...tak som zas istič brány vypol"" Keby bol vadný tak reaguje okamžite.. ;-) Mne to robilo tiež, kým som nevysušil jednu zásuvku na balkóne pred rokmi dozadu. ;-) To urobí aj s vypínačom-vlhkosť. :-S
Odpovedať
@neutrino @janopopovec @durino @technik007 @septiko Ďakujem za reakcie tak dnes som sa tomu povenoval s kamošom elektrikárom a zistili sme problém. Najskôr sme otvorili motor a zaizolovali prívodný kábel lebo všetky tri žili boli trochu narezané ale problém sa neodstránil. Šikovný montážnici brány moc sa s tým nehrali. Odskúšali prúdový chránič v dome v skrini. Potom vytiahli poistku z motora pozapínali a aj tak vyhodilo za 5 minút prúdový chránič . Vedeli sme že v motore nieje chyba. Tak nakoniec sme si nechali na kontrolu krabicu ktorá delí prívodný kábel z domu do brány motora a druhý kábel ide do prístrešku na auto a v krabici bola voda do jednej tretiny a takmer všetko zhrdzavené Túto krabicu mám v zemi v hline pod fóliou na ktorej je štrk . Tak sme ju vysušili aby to fungovalo dočasne a budem zhánať nejakú kvalitnejšiu ...nie ako na tej bol taký slabý ohybný vrchný kryt, aj keď tam písali na nej vysoké IP.
Odpovedať
@leilak1 No tak ok ;-) .. Ja ale nech je akokoľvek rozv.krabicu ŽIADNU do zemi nedávam z tohto dôvodu, ešte šťastie že si vedel o akú krabicu sa jedná ;-) .. Nech je IP na max. aj tak do zeme ju nedávam, ale ešte tak nad zem.. 8-)
Odpovedať
@leilak1 Ja som mal podobnu skust s el. krabickou v studni, vodari co to montovali ( nie elektrikar ) vstupy do krabicky nezatesnili dobre, kondenzovana vlhkost stekala po kabli pekne do krabicky ( vysela len tak vo vzduchu na kabli ) a bola vyplnena vodou, vsetko skorodovane, preto viem ze s vlhkostou nie je sranda. :) z toho dovodu som nechcel ziadne krabicky vonku ani spinace, mam len vyvedene surove kable ako predpripravu na isticoch vypnute. Fasafne svetla zatial nemam zapojene, snad spravna IP klasifikacia to vyriesi spolahlivo lebo je ich 16.
Odpovedať
@technik007 @janopopovec No ako mi začal sa vypínať prúdový chránič mám jeden v dome tak mi stúpa tlak a nervy 😄 ako keď sa zasekne počítač a začne prehrievať ....Možno keby som bol žena čo sa tomu nerozumie vôbec zavolám elektrikára nech to opraví a hotovo. Ale bol som sám pri všetkých prácach a naťahovaní káblov, montovaní krabíc. Tak som silno rozmýšľal kde môže byť problém. Takže ak som našiel krabicu plnú od vody tak mi odľahlo že tu je chyba ....a nie niekde na ceste kábla pod betónom alebo zámkovou dlažbou .... Dám si teraz na to pozor, krabicu si kúpim kvalitnejšiu ip 68 , dám v zemi pod ňu štrk aby tam voda nestála pri nej a ešte ju prekryjem s nejakým plastovým krytom .... sa s tým pohrám. Hej určite by bola krabica lepšia vonku ako v zemi, ale nikde sa mi nehodila buď by zavadzala otvárajúcej sa bráne na múriku alebo by proste špatila ...
Odpovedať
Profilova fotka
@leilak1 a ake IP tam teda bolo ?
Odpovedať
@leilak1 Mám špatné tušenie, že sa Ti to bude po nejakom čase znova opakovať..Pretože ako bude /je v zemi/ prekrytá fóliou a zasypaná štrkom, bude tam aj aj je istá vlhkosť /bude sa Ti to kondenzovať/ a zase si tam kde si bol.. ;-) Keď už inú možnosť nemáš, tak by som dal vodiče spojiť tak že by som ich perfektne spojil dokopy, dal do vodotesnej bužírky /každý vodič zvlášť bez svorky/ a zatavil a nakoniec by som to všetko zalial silikónom...alebo podobnou hmotou.. ;-) všetko do krabici a uzavrel.. ;-) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 @leilak1 https://youtu.be/s3cjHXBvh10
Odpovedať
@majkoj To poznám, ale v praxi som to realizoval asi 2-3x v At.. ;-) Tiež si myslím, že dať Wago ako je vo videu, a dať do PVC krabice a zaliať to silikónom..A má vystarané na dlhú dobu..Tam sa vlhkosť nedostane.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 naco zalievat silikonom ? Ako som dobre cital , ten gelbox moze byt pod vodou...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@majkoj Ok. Je to iba z poistky /môj názor/ že to dať do rozvodky a zaliať ešte silikónom..nemusí to robiť tak viem, že je to vodotesné ale ja by som to takto riešil-doplnková ochrana.. 8-)
Odpovedať
@majkoj https://ema-elektro.sk/elektromateria... Takéto niečo som uvažoval. https://www.amazon.co.uk/Connector-bl... tu je lepšie foto preto ten link ...u nás stojí ale 19 plus pošta.
Odpovedať
@leilak1 Buď kúpiť gélovú spojku, čo je asi najlepšie, alebo uvedenú krabicu a zaliať ju silikónom/voskom, inak to bude vnútri kondenzovať, bez ohľadu na substrát okolo.
Odpovedať
Profilova fotka
@leilak1 hmm do tej by veru tiect nemalo, iba ak nie je poriadne zatiahnuta prechodka. Ale ak tam das tie gelboxy tak to bude ok.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?