Ulozenie bleskozvodu

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim . Ako spravne ulozit bleskozvod .Idem izolovat sokel po lepenku styrodiuom .
Odpovedať
1
2
@peterkob presne:))) tym padom nemusi byt uholnik
Odpovedať
@peterkob tak vdaka za obrazok, ta firma DEHN to vymyleli do detailov, hromozvod od nich musi byt hotovy poklad, maju vsetko na vsetko, takze uz ziadne SS svorky ani nic podobne? Tak ja vytahujem zakladovy zemnic (pasovina 30x4 ozinkovana) az von zo zakladov, tam ho este nabijem ak ide aj 20cm do zeme aby mi drzal ked odmotavam, na druhom konci tiez, tak proste spravim celu mrezu. Potom na rohoch vytiahnem 10mm gulatinu a hotovo.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
@patriky ahoj, reagujem na prispevok 13. jún 2016 o 19:54 prosim ta ako sa ten drot s pvc uchytava na streche? resp, ako sa napaja na neizolovany almgsi? pocitam ze treba odizolovat a toho sabojim, aby ta izolacia nezacala casom prachniviet, praskat, scvrkavat sa a pod. aj uv ziarenie je svina. nemas foto detailu? tiez nie som zastanca protioblukov, tie manzety su ok, ale na 8mm drot. drot s pvc ma 11mm, takze problem. a este otazka - ten pvc drot sa uklada priamo do izolacie? uz s nim netreba nic robit, len oblozit bud vatou alebo vlnou?
Odpovedať
ej, zabudol som este toto. akym dlhym srobom chytat do ytongu tie skoby?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Ahojte. Nie som elektrikár, tak sa pýtam. V projekte elektroinštalácie mám uloženie bleskozvodu na streche. Jedná sa o pultovú strechu so sklonom 7°-8° a rozmery strechy sú 15,2 m x 8,2 m. To čo mám v projekte som ešte nevidel na nijakej streche a nezdá sa mi ani uloženie zberačoch na streche. Vedel by sa niekto na to pozrieť, či je to správne OK. Ja si myslím, že by sa mal bleskozvod urobiť po celom obvode a v štyroch rohoch zviesť dole.
Odpovedať
@au585 ved to tak aj mas. Chyba tam podla mna este spojenie po dlhsich stranach strechy, ale ak to robil projektant, asi to ratal... strecha je plechova?
Odpovedať
Ja myslím na streche, to je tá fialová vetva
Odpovedať
Viete mi niekto napísať, či daný obrázok je OK? Ešte podotýkam,že jedná sa o dvojposchodový dom, s výškou 8 m.
Odpovedať
Kde sa nachádza dom. robím inštalácie ale hlavne revízie ale ak smiem poradiť - niesom zástanca vedenia pod fasádou (ak udre blesk môže vytrhnuť časť fasády kedže vodič sa vystre) - vodič treba poriadne uchytiť a ked už pod fasadou tak nedať do polystyrenú ale do vaty - vyhnuť sa možnosti zatekania vody po vodičy do fasády - vedenie vodičov,výšky, uhly sú popísané v norme a mal by to vedieť dobrý inštaltér PS: ja som využil vedenia za pomoci špecialnych svoriek po odkvapovej rúre : vodič je skrytý za rúrou , vyzerá to dobre, a zatial som nepočul na to zlé názory.
Odpovedať
@reeltech Keď udrie poriadny blesk do bleskozvodu na podperách, tak Ti ho vytrhne aj s nimi... :-D Keď je skrytý zvod urobený poriadne (pevne uchytená trubka) tak pri zásahu bleskom má kaliber určite viac kde dilatovať, ako keď je pevne uchytený v podperách. Ostatné pripomienky sú zbytočné, nakoľko sú samozrejmé.
Odpovedať
Dilatovat? Veď ten vodič vystre čiže pripocitaj vodič čo sa zaobluje na strechu (čiže min 0,5m) asi takú dilataciu nemáš. Áno vytrhne podpery, ale radšej 5dier do ktorých znova vložím ako polka steny. Ale to je môj názor, každý má podľa svojho uváženia. Vyjadrujem len svoj názor.
Odpovedať
@volt @reeltech ahojte chlapci, @volt vidíš - už nie som sám čo zastávam názor že zvody nepatria pod zateplenie. Podľa mňa je to len estetický hunbuk projektantov. Inak všetko najlepšie v novom roku. :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@rvko nic nevytrhne ked pouzivate dobre materialy. Ja pouzivam Almgsi v pvc a ten uchytim, a na to polystyren: http://elektrika.cz/obr/070827_dehn_t... Proti zatekaniu vody http://elektrika.cz/obr/070827_dehn_t... Cize ziadna trubka, lebo prichytite trubku nie drot. Preto pouzivam to co je hore, prichytim drot nad fasadou dam manzetu a na SO to ukoncim, potom po streche pokracujem klasikou. A okrem toho hento mate len pre stavebne povolenie, firma co Vam to bude robit Vam musi VYPRACOVAT analyzu rizika podla 62305-2. Kde budeme mat do akej lps patri ci 3,4 podla toho bude pocet zvodov. Dalej tam budeme mat dostatocnu vzdialenost, a hlavne ake prepatovky mate pouzit. Ostatne riesenia su NESPRAVNE a rozpore s normou a zakonom. Mozno Vam vyjde ze Vam bleskozvod ani netreba. Ako pisem, spravte si analyzu rizika a budete vediet co a ako.
Odpovedať
Len vsetci na to s**u, a potom sa cuduju, ze im zhori dom atd. Treba realizacny projekt a analyzu rizika a to pri kolaudacii prelozit uradu.
Odpovedať
@au585 ja si myslím, že to máš dobre. jedine že tam máš ešte nejaký komín alebo držiak na anténu a podobné veci
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?