Svietidlo s dvojitym okruhom

Čauko, hľadám nejaké stropné "koleso", čo sa prišrubuje na strop a má v sebe dva okruhy, tzn. dá sa ovládať dvoma vypínačmi. Jeden vypínač napr. zasvieti časť svetla, druhý druhú časť a obidva dokopy - svieti celé svetlo. Na moje počudovanie, niečo takéto nájsť, je celkom problém. Vie niekto odporučiť?
Odpovedať
to asi lustrovy vypinac a urobit dva okruhy
Odpovedať
Pokial je to svetlo, ktore ma jednu krytku, bude sa pravdepodobne dat upravit aby sa dalo zapinat na dve polovice. Ale je pravda, ze takych co su na toto pripravene je dnes asi malo alebo to pri nich ani nepisu.
Odpovedať
@arcticcode Musíš kúpiť čo je a následne to vnútri prekáblovať. Ja tak som kúpil vonkajšie svetlo nad dvere s 2 objímkami E27 - jednu som pripojil na vypínač vnútri a druhú objímku na senzor pohybu nad dverami (vedľa svietidla).
Odpovedať
Toto riešim doplnkovym diaľkovým ovládačom s ktorým ovládam aj viacero podskupin. Nakoľko je teraz každé svetlo led, tak kontrolery sa dajú kúpiť za pár eur...
Odpovedať
@chrobak7 Tiež ma asi niečo také napadlo, že to bude asi jediné možné riešenie. No keď máš jeden LED pás, tak máš jeden LED pás a strihať sa mi ho moc nechce a šaškovať tam potom so spajkovačkou... 😞
Odpovedať
Profilova fotka
vsetko sa da na internete najst, ked sa chce 😄 tam totiz najdes ozaj vsetko. asi len treba vediet, kde hladat 😄 kazopadne by ma zaujimalo, ci si uz teda nasiel presne to, co si aj potreboval?
Odpovedať
no keby sa to samo spravilo
Odpovedať
@bubbo Nenašiel veru... Nemal som veľmi čas, niečo som pozeral, ale nie zas tak moc. V železiarstve mi týpek odporučil EMOS značku, keď ma aj niečo oslovilo, vzhľadom na danú cenu ma to hneď aj odslovilo 😄
Odpovedať
@arcticcode toto mám v spálni a dvoch detských. Max. spokojnosť, ovladanie intenzity a farby svetla, netreba žiadne okruhy https://www.hornbach.sk/p/led-stropne...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?