Prechod káblov cez SDK a parozábranu

Ahojte Poradite ako spravne zaizolovat prechody kablov SDK stropom a parozabranou? V strope sa len nechavaju trcat kable na svetla? Pojdu tam tie plafon ledky, take okruhle tenke svetla cca 40 cm. Prestupy v stenach na zasuvky su podobne len vytiahnute bez obalenia parozabrany a to este treba vykruzit na krabice otvory. Parozabrana je tesne pod SDK. Asi nepôjde robit otvory na zasuvky bez jej poskodenia.
Odpovedať
Profilova fotka
@henry_sk celé zle, ako teraz zalepíš tú parozábranu ?
Odpovedať
@henry_sk nádhera toto....
Odpovedať
Profilova fotka
@henry_sk nenapadá má nič iné ako tam natlačiť silikón a dúfať že to útesni , spojí a nebude to tam vlhnut
Odpovedať
@henry_sk to vas neupozornil na to dozor, stavbyvedouci nebo projekt ci alespon technicky list? Kdyt i katalog DEKu to ma snad i ukazany jak to ma byt… no doufam ze neplanujete blowdoor test…. No muzete zkusit juknout na nejake flexibilni vzduchotesne peny ci MS tmely bude to asi lepsi nez dira ale parozabranu to rozhodne nenahradi… uvidite co vam reknou ostatni sam jsem zvedav….
Odpovedať
Aby bola parozabrana funkcna, bude bohuzial potrebne vyrezat cast SDK prelepit parozabranu a opravit to.
Odpovedať
Majstri vraj maju 20r skusenosti a zarucovali sa ze je tak postacujuce, ked nemam rekuperaciu. Robili vraj aj DE a na skoleni Knauf, Rigips vraj ubili argumentami skolitela.... Ceny pritom nemaju nizke, 15e skladba zateplenie, folia, SDK. 20e bm spalety. Pekne na ruku bez faktury. Stav.dozor som tu len ja a na tu parozabranu som ich upozornoval. Len ma ubili argumentmi ze medzi cd a foliou je vsade nastriekane lepidlo v spreji a folia je vsade poprelepovana paskou navzajom. Akurat nepreviazali na podlahu, sikminy o strop a neutesnili prechody kablov.
Odpovedať
@henry_sk ked to takto robia ludia s 20 rocnou skusenostou, titul "majstri" si nezasluzia. Skor ich vystihuje ine slovicko, to by mi ale admini vymazali komentar, keby ho tu napisem. Clovek investuje do vzduchotesnej parozabrany, da si zalezat na napojeni na stenu, kupuje drahe tmely, pasky, aby to bolo tip top a nakoniec pridu takito, podla vas majstri a poprebijaju ju vsade mozne, este vraj to je aj v poriadku .. no hnal by som ich az by sa prasilo ...
Odpovedať
Profilova fotka
piekne napisane.............: Stav.dozor som tu len ja............. toto je priklad toho, ked je na stavbe samodozor.... , lebo ved kazda korunka dobra.... slovac sa nikdy nepouci... ved si to zmanagujem sam cez bazosovych remeselnikov... dam predsa sam pozor....
Odpovedať
@henry_sk souhlasim s kemino, to ze neco delaj 20let neznamena ze to nedelaj 20let uplne blbe. Uz jenom argument ze vse je super a neprolepi kabely je fuserina (jeste bych odpustil jedno misto ze to zapomneli nebo neco ale tohle vypda ze je systemove blbe)… pokud jsou si sebou tak jisty tak se domluvte na blowdoor testu a uvidite jestli jejich argumenty ustoji setkani s realitou
Odpovedať
No zial rozisiel som sa s nimi v zlom. Neustale pytali zalohy a rozpocet ani po par tyzdnoch roboty nevedeli dat dokopy. A ked som im odmietol zaplatit dalsiu zalohu bez rozpisu vykonanych prac urazili sa. Napokon doniesli rozpocet na celu pracu s takymi cenami ze dovi. Roboty na m2 este Ok. Ale hodinovky na kazdu drobnost, prehnane a nemozne odkontrolovat. Nesuhlasil som s tym. Zbalili sa odisli, ziadna debata o cenach nemozna. Hlavne ze na zalohach maju vyplatene dopredu. Parozabrana je podla nich ok, ked sa vytmelia sadrou vsetky spoje aj diery.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?