Poraďte sériu

Ahojky, poraďte sériu elektrických zásuviek a vypínačov... mohli by byť aj čierne, ale závisí tam od ceny... keď nie, tak biele, nejaké príjemné tvary. Potrebujem Klasika zásuvka, dvojzásuvka, 2-5 rámček. Vypínač č.1, č.6, dátová zásuvka (nie telefónna) a to je asi tak všetko. Značka nezáleží, môže byť schneider, legrand, čokoľvek... nemám žiadneho favorita. Ističe ale budem davať asi schneidre, ale veď to je aj tak jedno. Pôjde o klasickú elektroinštaláciu, nie smart.
Odpovedať
Najvacsiu skusenost mam so seriou Legrand Valena Life - dizajnovo super, vyborne riesenie dvojzasuvky (horna je vzdy sikmo), vypinace vypinaju, RJ45 datovky sa obsluhuju v pohode, ziadne problemy zatial. Jedina vec, co by som vytkol, ze mozno trochu hlucnejsie vypinace - nemuseli by tak vyrazne cvakat 🙂
Odpovedať
@nomitan A kde je najlepšie nakupovať veci na elektriku? Ja som naposledy nakupoval v hagarde, ale jednak im nejde web jak sa patri a jednak s tymi cenami im asi už všetkym hrabe ne? 32 modulovy rozvadzač za 160€ plastovy, akože čo? To si radšej kupim meter DIN lišty a spravim si rozvadzač z preglejky, tyvole
Odpovedať
@arcticcode ja som zatiaľ pozerala na stránke bučo... A najskôr som chcela Schneider podľa nízkej ceny... ale na základe pomeru ,,cena a čo za to dostanem" dáme nakoniec legrand valena life
Odpovedať
Profilova fotka
Pridávam sa.. tiež máme Legrand valena life.. dizajnovo pekné, ale tá dvojzásuvka, to je riadny hnus 😄 už som sa na to nemohol pozerať a dve dvojzásuvky som prerobil na 4 a 5 rámčekové..
Odpovedať
@arcticcode potom napis ako ti vysla revizka na tu preglejku
Odpovedať
@arcticcode Zasuvky mam Valena Life, su hlucnejsie trochu ako klasicke Valeny ale za mna spokojnost. Pomer cena a vzhlad asi ich nic tak lahko neprekona. Ja som zasuvky a vypinace komplet objednal online z nejakeho eshopu z VT. Za mna spokojnost. Rozvadzac by som objednal na nete bude lacnejsi urcite ako v Hagarde, ten patri medzi drahsie obchody ak nemas nejaku mnozstevnu zlavu ako casty odberatel alebo ti neda zlavu zamestnanec na seba. Kazdopadne neviem na co potrebujes ten rozvadzac ale ak pamatam stavias dom a na dom bude 32 modulovy zalostne malo. Viem co pisem ja som 36 modulovy prerabal na 96 a to nemam nijake technologicke vychytavky v dome standardna elektroinstalacia a mam uz len nie velmi bohatu rezervu 🤣 mna stal 96 modulovy rozvadzac eaton plechovy nejakych 250 eur cca.
Odpovedať
@nomitan @articcode k tým Legrand Valena life len jedno negatívum, ktoré možno zvážiť - prekáža nám, že sú od steny odskočené, čakali sme minimalistické dosadnutie k stene, ale opak je pravdou a to nám vadí a už by sme do týchto vypínačov a zásuviek nešli. Na tej zbytočnej ryske, ktorá tvorí odskok od steny sa bude lapať prach a ruší nás to aj pri pohľade. Takže zvážiť treba aj tento aspekt.
Odpovedať
Dnes som bol v obi. A aj z tych obi serii by sa snad dalo daco vybrat, ved preco nie?
Odpovedať
Mne sa paci ABB Swing, zhodou okolnosti asi najlacnejsi zo vsetkych 😎 Nie som nadseny z dvojzasuviek, ale nejak to prezijem. Len velmi by som ocenil, keby bol ramik aj na dvojzasuvkach vymenitelny.
Odpovedať
@arcticcode Legrand Valena, prípadne Legrand Valena Life. Kvalita za rozumnú cenu. Dávam ich na 95% inštalácii X rokov a žiadna reklamácia... Elektroinštalačný materiál nakupujem investorovi vždy ja. Mám iné ceny u dodávateľa, to je prvá vec a druhá, že viem čo kupujem...
Odpovedať
My sme si za vratny poplatok pozicali z Buca 2 kufriky so vzorkami a doma v klude sa rozhodli. Mozno taku moznost ponukaju aj ine predajne.
Odpovedať
my sme rozmyslali tiez nad valena life, ale nakoniec sme sa rozhodli pre Niko
Odpovedať
Článok sa načítava...
@wivik Toto buco vyzera fakt fajne, ale kable som našiel ešte lacnejšie v inom shope... no nič, asi sa dostavame do stavu, kedy človek b ude musieť vyskladať celu elektroinštalaciu z 10 rozličnych shopov, lebo všade maju niečo ine lacne. Kable 2,5 cyky mali myslim v cbelektro za 1,05€. V hagarde maju za 1,57, ono sa zda, že par centov hore dole, ale keď berem 300 metrov zasuvkoveho kabla, tak je kapičku rozdiel, či za to dam 315€, alebo 471€ ne? 😄
Odpovedať
@arcticcode my sme od nich nic nekupovali len sme si pozicali dva kufriky schneider a legrand myslim aby sme si vybrali dizajn. Vsetko nam kupoval elektrikar za jeho zlavy. A myslim ze to je tak so vsetkym ze je velmi velka nahoda ze najdes eshop kde vsetko co chces bude za najlepsiu cenu. Zistis ze aj tak je niekedy lepsie prist do kamennej a nakupit.
Odpovedať
@arcticcode káble a vodiče som kupoval Elektro-Siete majú dobré ceny, mierne lacnejšie sa dajú kúpiť na bazoši. Ja som tiež ističe bral inde, vodiče inde, zásuvky a vypínače v Bučovi
Odpovedať
Ja som dával Legrand Céliane, sú drahšie ale vyhovel som polovičke a sme spokojný. Páčil sa nám dizajn, aj elektrikár ich chválil, keď ich osádzal. Ja už všetko čo sa elektro týka kupujem v CB elektro, najlepšie ceny. Len na tých vypínačoch a zásuvkach som ušetril 250€ oproti Buco a iným. @arcticcode
Odpovedať
@wivik K takému poznaniu som dospel v minulosti i ja. V mojom regióne mám jednu, celkom slušne vybavenú kamennú predajňu, odkiaľ beriem všetko. Mám tam na všetko zaujímavé zľavy. Na e-shopoch, alebo veľkoskladoch je tu niečo lacnejšie, inde zas tamto,... a človek aby trávil hodiny za PC a potom behal kade-tade za "najlacnejším" ističíkom ? Keď si to potom všetko spočítam, tak v tej "mojej" kamenej to mám takisto... a bónus taký, že netratím čas zháňaním. Oni mi pozháňajú to, čo treba, zapožíčajú... Navyše, môžem si nevhodné veci, zvyšky, vrátiť,... zameniť. Beriem na dodácie listy, platím až potom, kedy to vyhovuje mne, alebo im. Jednoducho obojstranne výhodný vzťah...
Odpovedať
Lacnejši CYKY 2,5ku som nenašiel nikde inde... aj CB elektro ma drahšie: https://www.elektroantos.sk/kabel-cyk... Lenže tu zas za rozvadzač chcu 120€.
Odpovedať
@arcticcode tak skus pozriet ema-elektro
Odpovedať
@vykricnik Super, ešte lacnejšie 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@arcticcode to čo všetko je v tom rozvádzači za 120,-€?
Odpovedať
@arcticcode rozhodoval som sa medzi Valena life a Schneider asfora, vyhral Schneider aj kvôli cene čo bolo cca 300€ rozdiel ale najmä kvôli hranatému dizajnu ktorý sa mne osobne veľmi páči..objednával som cez net neviem či tu môžem zverejniť stránku ale mali super ceny...Hagard má ceny úplne mimo takmer na všetko 😶
Odpovedať
@jozeff32 ... Ak to nechceš verejne, tak nám to - ľuďom zapojeným do tejto témy, pošli ako súkromnú správu. 😉
Odpovedať
@petersd @arcticcode poslal som správu
Odpovedať
@jozeff32 už som čítal,.... vďaka 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?