Novy cenník SSE na rok 2017

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim, chystal som sa, ze prejdem na dvojtarif DD5 (po novom DD3), kedze mam elektricke kurenie aj bojler. Ale nech pozeram ako pozeram, dvojtarif sa uz neoplati podla toho cennika vobec nikomu, ci ma spotrebu 200 alebo 2000 kWh za mesiac. Neviem, ci na to zle pozeram, alebo co :-) Mozno tak DD2, ak by som vodu zohrieval len cez noc a kuril akumulackami (co ale nemam), by este ako tak mohla mat vyznam. Ale DD3 je uplne mimo. Aj som sa pytal na SSE, ci nespravili niekde chybu - vraj nie :-) Ratam spravne ? Dik
Odpovedať
1
13
14
@radoslav78 Ďakujem za info, keď sem si to porovnával so susedom tak nas cena za 1kWh vyšla skoro rovnako ( on ma DD5 od SSE).
Odpovedať
Profilova fotka
@blackomt mam suseda priamo zo zdroja,mal som dvojtaif 20-4, a presvedcila ma ze dd2 je premna vyhodne aby som skusil a nelutujem. mam spotrebu zhruba ako ty do 9000 ale vacsinou menej
Odpovedať
Profilova fotka
viete mi niekto povedat ci cena za kw podla cennika je uz konecna cena elektriny alebo vo vyuctovani byvaju dalsie poplatky. Ide mi o to ze si sledujem spotrebu a neviem ci odpisane hodnoty krac cenník +poplatok za istic su konecne alebo tam budu este dalsie poplatky (napr,distribucia).Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@pebu https://www.sse.sk/buxus/docs/dokumen... To su koncove ceny
Odpovedať
@radoslav78 to máš podľa čoho prepočet? len zmenou dodávateľa z ZSE na BUSINESS COMMERCIAL FINANCE s.r.o. ušetrí 90 Eur pri sadzbe DD2 v západ .distribúcii pri spotrebe 10 M ak by zmenil sadzbu na DD5 a spotreba bude VT 500 kWh,(ja som mal najviac 360), NT 9500 kWh a bude mať dodávateľa SPP zaplatí za rok 1103 Eur ,oproti 1270 v DD2 od ZSE to je rozdiel 167 Eur hl. istič 3x25A prekontroluj si to podľa dnes aktuálnej kalkulačky a cenníkov dodávateľov
Odpovedať
@pebu + dodám , že v SSE -D je poplatok za hl. istič rovnaký pre každú hodnotu, rozdielny je v ZSE, stačí ak si porovnáš len cenu za silovú energiu od jednotlivých dodávateľov , ostatné poplatky sú rovnaké, ak vieš svoju spotrebu za rok , nájdi si najvhodnejšieho dodávateľa pre svoj pomer i celkový odber podľa www.vyhodnaenergia.sk - kalkulačka je stále prepočítavaná podľa aktuálnych cenníkov jednotlivých dodávateľov
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj tak ked si zratam kw + ten poplatok za tarifu (v mojom priade dd5 12,52) tak to je konecna cena? dobre chapem? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu realna spotreba ziadny magory ale ZSE
Odpovedať
Profilova fotka
@radoslav78 I. rizikove pasmo EMO
Odpovedať
Profilova fotka
@pebu ano, samozrejme vt a nt zvlast.
Odpovedať
@radoslav78 ZSE a.s. je taký istý "magor" ako všetci ostatný dodávatelia, žiadny nemá výhody či nevýhody,rozhodujúca je len cena,tak je pre niekoho výhodnejší vždy iný podľa spotreby a sadzby, dodáva len energiu nič viac o servis sa pre každého stará distribúcia
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Zdar strechaci.Dopatrali ste sa niekde na nete final cenam pre domacnost platnym od 1.1.19 pre SSE? V minulosti to nazyvali cennik zdruzenej dodavky elektriny pre domacnosti. Momentalne je tam len dokument o cenach pre domacnosti nezahrnajuci vsetky zlozky, z ktorych sa tvori finalna cena.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@stokibb kompletný cenník je u všetkých ostatných dodávateľov pre všetke distribúcie, SSE asi zaspali
Odpovedať
Ja tiez na to cakam, aby som to vedel porovnat a s pokojom odisiel ku konkurencii. Keby som to spravil pred rokom, mohol som mat stovku usetrenu.
Odpovedať
Ved prave, uz som im pisal nech mi to poslu alebo zavesia na stranku. Tiez zvazujem ci ostat alebo ist ku konkurencii. Podobne s plynom tam som stale u SPP.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
niektorý dodávatelia už zverejnili cenník el. energie na r. 2020, pre zaujímavosť uvádzam najlacnejšieho pre DD5 Energie 2, VT 0,0433 Eur/kWh, NT je dokonca vyššia cena ako VT 0,04579 Eur/kWh zatiaľ najdrahší vo VT je SSE 0,13393 NT 0,0553 ceny bez DPH len silová SPP má asi najdrahšiu v NT, výhodnejšie ceny len pre existujúcich odber plyn + el, no kto má DD5 nemá plyn
Odpovedať
1
13
14
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?