Musia byť káble v chráničkách?

20. apr 2021740
  • @muska414  sorry. Muška je ženský rod....

No skús porozmýšľať kde má profily CD a kde má vlnu...

• @megdesign  a co tak spravit pomocny rost na vatu? Porozmyslaj

• @muska414  akože chceš teraz robiť na to, čo tam má, ďalší rošt? Tie CD má asi nachystané na svetlú výšku miestností... 😉

• Sponzor fóra
  • @megdesign  a preco nie? Ved tak prekryjes drevo vatou aj krizom

• @muska414  lebo mínus svetlá výška v miestnosti. So zníženým roštom /inštalačnou medzerou/ treba počítať už pri stavbe múrov. /+1 rad navyše napr.../

• @megdesign  noa? Ved tam ma miesta az az a keby tam nebola navrchu nadrbana osb tak cast zateplenia moze ist aj smerom hore

• @muska414  jaj keby keby, boli by sme vieš kde.... Hore ísť jej to prd pomôže, keď tam má hrady... Zas by bola naspinkovana parozabrana na hrade a na to SDK... Podvesený SDK sa rieši úplne inak... Dal som ti fotku, ako.

• @megdesign  aaaale dristas ani nevies co... nema tam hredy ma tam vaznik, medzi vazniky das vatu napr. 20cm, na vaznik zospodu krizom spravis konstrukciu ktoru tiez vyplnis vatou napr. 15cm. Na tu konstrukciu das parozabranu a pod nu robis profily....vznikne ti neporusena parozabrana a technicka medzera na rozvody el. a rekuperacie.

• 😃 😃 @muska414  Robil som si sám aj vlnu medzi väznik, aj pomocnú konštrukciu, aj parozabranu, aj konštrukciu, aj SDK.... Vlny išlo 3*20cm, čiže prvá vrstva medzi väznik (áno aj väznik má hrady...), Následne jeden rošt 20cm, následne druhý rošt 20cm. Potom vzduchová medzera 18cm na elektroinštaláciu a rekuperáciu. Následne rošt CD/UD a SDK. Vlastne... Ja som si celý ten dom robil sám. 🙂 Okrem okien teda. Ty môj drístač. 😃

• @megdesign  tiez to mam takto a tiez si robim cely dom sam... ale nechapem preco sa domna obuvas ked v podstate my to mame spravene spravne a ona to ma zle...tomu nechapem...

• @muska414  lebo ty si chudákovi tete napísal, že to má zle. Následne si napísal na otázku, kam má ísť parozábrana, že nad profily. To je síce pravda. Ale v danej skladbe nad profily nemôže ísť. That's all. 😉

Už keď to má takto, tak stačí nalepiť na profily butylovú pásku napr... Zatesní skrutky.

• @megdesign  ved oto mi slo...upozornit ju ze to ma zle a ze parozabrana ma ist nad profily...

• @muska414  myslíš, že rozobrať vlnu, spraviť pomocný rošt, dať vlnu nazad je menšia práca ako nalepiť na CD bytumen pásky? 😉

• @megdesign  uz nech robi co chce....tak to vyzera ked niekto stavia dom podla fora...

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém