Menu Forum

Má niekto skúsenosť s delením domu na 2 odberné mieta?

1. mar 2009  • 
fotoportrét
fotoportrét
jami3
Registrovala sa 11. septembra 2007 na modrastrecha.sk. Pridala 9 príspevkov. Okres Nové Mesto nad Váhom.
fotoportrét
fotoportrét
jami3
Registrovala sa 11. septembra 2007 na modrastrecha.sk. Pridala 9 príspevkov. Okres Nové Mesto nad Váhom.
 Nenašla som tu takúto tému, ak už existuje, tak ma navigujte emoticon
V skratke opíšem, čo by som asi chcela:
bývame so svokrovcami v jednom dome - v podstate spolu. No a teraz - nové sadzby za el. energiu a nastal trocha šok - vyrátali nám teda riadnu mes splátku. Apelovali, že sme zaradení do triedy "veľká domácnosť" - tam išla riadne hore cena za elektromer ale aj za kilovathodinu.
Napadlo nás rozdeliť dom na dve odberné miesta - tým menšie spotreby - preradenie do "malej domácnosti! - teda snáď
Čo to všetko obnáša - treba projekt-odkiaľ sa do toho pustiť - či nebude treba robiť nové elektroinštalácie, asi nové ističe a pod.... Keď to zas beriem z tejto strany - keby sa všetko muselo robiť nové - či sa to vôbec oplatí - koľko do toho budeme musieť vraziť????
Má niekto skúsenosti s delením jedného rod.domu na dve odberné mieta? môžete poradiť?
Dík
27. feb 2009 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
mirmillka
Registrovala sa 25. októbra 2006 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 27 príspevkov a 1 album. Má 2 priateľov. Okres Martin.
fotoportrét
fotoportrét
mirmillka
Registrovala sa 25. októbra 2006 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 27 príspevkov a 1 album. Má 2 priateľov. Okres Martin.
 Ahoj,nemám skúsenosti,možno toto pomôže..
http://www.porada.sk/t100616-namontovanie-elektromeru.html
Re: Namontovanie elektromeru
Postup pre zapojenie elektromeru v Regionalnej sprave sieti STRED a v ostatnych len s malymi obmenami:
- ist do elektrarni vypisat ziadost o pripojenie (dohodne sa aj maximalna rezervovana kapacita)
- projektant urobi projekt
- elektrarne schvalia projekt stanovia poziadavky a predpisy
- na obecnom alebo mestskom urade (treba stavebny urad) sa poziada o ohlasenie o drobnej stavbe (OoDS)
- ak sa buduce vedenie bude v zemi krizovat s inymi vedeniami treba dolozit k ohlaseniu o stavbe od kazdej dotknutej stavby vyjadrenie (SPP, vodari...) - daju aj peciatku do projektu
- ak sa ide pod statnu cestu treba aj povolenie regionalnej spravy ciest (od 15 novebra do 15 marca neudeli ziadne povolenie koli zimnej udrzbe) - toto sa dolozi k OoDS
- po vydani ohlasenia sa zapocnu prace
- pretlacanie popod cestu vam urobia aj ty ktory vam pretlacali vodu, plyn..., netreba na to drahu firmu, treba sa spytat po okoli usetrite na tom niekolko stoviek eur ( miestni borci 1m - 4-8eur, firma 1m 20-30eur)
- plati: po SPP skrinku ktora je na stlpe verejneho vedenia si platite vsetko sam. SPP skrinku a elektricky kabel z vedenia davaju elektrarne v prip. rekonstrukcie zadarmo, nova pripojka cca 180eur. (neviem ako v pripade odpojenia z dovodu neplatenia)
- pripojku moze robit len ten ktory ma vydane z technickej inspekcie Povolenie na elektricke pripojky. (ak si to chcete robit sam, potom si zozente peciatku osoby ktora to ma)
- ak je vsetko hotove treba reviznu spravu - urobi revizny technik, plan skutocneho vyhotovenia a firmu ktora elektricku pripojku vyhotovila. Toto vsetko aj s OoDS zanesiete do elektrarni kde si s vami dohodnu termin kedy vam pridu namontovat elektromer a zapojit SPP.
Cele ak si to budete robit sam a vyznate sa v elektrike vas to vyde cca 300eur (10m privod zo stlpa s podtlacanim popod cestu - rozvadzac - 10m privod do domu
1. mar 2009 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to