Led Had - poradit

Ahojte,kupil som LED had (obrazok) na podsvietenie exterieru. Bol tam kratky privodny kabel tak som si ho predlzil. cely had je pripojeny na wifi zasuvku aby som to ovladal mobilom. Vsetko funguje ako ma, len ked vypnem zasuvku tak had ostane jemnucka svietit(take velmi jemne svietenie ako keby tam ostal nejaky zostatkovu prud ). pokial ho vytiahnem fyzicky zo zasuvky tak vsetko zhasne. som len amater elektrike viac ako zakladne veci neviem ;( je tam nejake riziko ze prepusta prud do toho LED HADU? alebo tam hrozi nejake nebezpecie ci zvysenie odberu ele?? Vdaka za radu
Odpovedať
@pluvko Pripoj paralelne na vývody /fáza-nulák/ kondenzátor s parametrami 0,1 mikrofarad/ 400V alebo aspoň na 275V.. ;-) ;-)
Odpovedať
@technik007 vdaka za radu (sice mi to moc nepomohlo ale budem vediet tlmocit tomu kto sa vyzna ) a hrozi nieco ak to tak ostane? resp preco sa to tak deje?
Odpovedať
@pluvko "/sice mi to moc nepomohlo ale budem vediet tlmocit tomu kto sa vyzna" /Prepáč nerozumel som tomuto Tvojmu komentáru... Už si to namontoval alebo máš nejaké problémy s tým že Ti to nepomohlo??? :-( Nebudem Ti predsa radiť také čo by Ti mohlo UBLÍŽIŤ ak to budeš robiť NEODBORNE a Ty pod napätím!!! Tak to daj niekomu čo si s tým vie dať rady a ak nevieš o elektrike nič, TAK SA DO TOHO NEPÚŠŤAJ!!!!!! Deje sa to preto lebo "hadovi" stačí ozaj malé napätie aby "ešte" málinko svietil a ten kondenzátor to eliminuje....V kvalitnom výrobku sa to nedeje... Ja som mal tiež pár rokov a nemal som s tým problémy, ale vymenil som ho za LED pás a tiež nemám s tým problémy ;-) Kondenzátor treba dať taký ako som napísal, na napätie čo najväčši ale stačí taký ako som napísal 0,1mikrofarad/ 275V / 300V,500V/ a vyššie NIE na nižšie!!!!!! Ten prvý čo som Ti písal je veľkosťou cca 2x2x0,5cm.. :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?