Ktorý dodávateľ elektrickej energie sa najviac oplatí?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Dobrý deň, budeme mať nízko nákladový dom (ešte len vo výstavbe), čiže reálne netuším koľko energie spotrebujeme. ´Plyn zavedený nie je, takže budeme mať komplet všetko na elektrinu aj podlahové vodné kúrenie. Elektrický kotol budeme mat RAJA 9K. Moja otázka znie. Ktorý dodávateľ el. energie by sa oplatil najviac? najlepšie by bolo kebyže tu píšu ľudia z vlastnej skúsenosti ktorí, majú doma len elektrinu poprípade mesačné náklady. Musíme sa rozhodnúť už teraz pre dodávateľa a ja som z toho už na prášky.. Neviem vôbec či DD2 alebo DD5 či ZSE alebo SPP alebo iný. Ďakujem za každý príspevok.
Odpovedať
Profilova fotka
BUSINESS COMMERCIAL FINANCE s.r.o. vychádza najlacnejšie v DD2 BCF -DD2 0,04529 s DPH
Odpovedať
@fega možem sa opýtať, koľko je plocha domu na bývanie? v tvojom prípade, dík
Odpovedať
Profilova fotka
@danielahamar zastavanú plochu máme 109 m2 a vnútorná obytná je tuším okolo 85 m2. Ten 2017 bol extra studená zima + sme sa sťahovali hneď po 9 mesačnej výstavbe takže sme mali doť vysokú vlhkosť cez zimu tak sme stále vetrali a tým aj spotreba išla hore.... @shotocan pôvodne sme mali zálohové platby nastavené na 80€, začali sme v októbri bývať a prvé vyúčtovanie prišlo hneď v júni - nedoplatok cez 300€. Teraz by malo prísť druhé vyúčtovanie, kde už bude zarátané aj leto + zima bola miernejšia - počítam že priemer na mesačné platby výnde niečo pod 90 €. V domácnosti všetko na elektriku - indukcia, mikrovlnka, rúra, bojler, práčka, sušička, PC, TV. A zabudol som, sme zatial u ZSE...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Na čo všetko sa sústrediť pri výbere dodávateľa el. energie. Viem že cena, ale je to všetko? také rýchle porovnanie čo som našla: http://www.menej.sk/elektrina/porovna... - ceny od 200 - 600 E, čo je dosť veľké rozpätie. Keďže ešte len staviame, neviem akú budeme mať spotrebu, tak nemám s čím porovnať.
Odpovedať
Profilova fotka
@monika553 ono záleží čím budeš vykurovať TÚV a aké budeš mať kúrenie . Podľa toho si vyberieš jednotarif, dvojtarif A potom dodávateľa kde budú lepšie ceny
Odpovedať
@monika553 to je už neaktuálne , aktuálny dodávatelia sú na www.vyhodnaenergia.sk je úplne jedno akého si vyberieš vyhotový ti len faktúru na konkretnu zmluvu, treba dať akurát pozor či je na viazanosť na obdobie ,alebo bez, o servis sa stará vždy len distribúcia,tam nahlasuješ poruchu, ale žiaden dodávateľ
Odpovedať
@monika553 Racionalne riesenie je riesit to az po prvom roku, kedy uz budes vediet vasu priemernu spotrebu. Dovtedy si dajte hocikoho, rozdiel bude pomerne maly. Uvedene plati, ak elektrinou nekurite. Relevantne porovnanie: http://www.urso.gov.sk:8088/CISRES/Ag...
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix Úplne k ničomu... Porovnal som si svojho aktuálneho dodávateľa elektrickej energie v SS kraji v tarife DD2 a pri porovnaní všetkých alternatívnych dodávateľov mi vyšlo, že najlacnejší od môjho terajšieho je o 4€ lacnejľí a najdrahší o 5€ drahší. Aby som kvôli 4€ mesačne robil nejaký cirkus so zmenou dodávateľa, tak to ani náhodou... :-S
Odpovedať
@jamk1 Zalezi pripad od pripadu, resp. od spotreby. Ja som zmenil a 20€ k dobru. Nehovorim ze to je vela, ale kazdy den to na ceste nenajdem a nemusel som kvoli tomu opustit obyvacku.
Odpovedať
@jamk1 Moment, u Teba to robí 4€ MESAČNE? Pre 50€ ročne sa Ti nechce zájsť s papierom na poštu? Jáj, tak to si iná liga :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Bývame v novostavbe cca 2 týždeň, zatiaľ máme dd2. Uvidíme aká bude vychádzať mesačná spotreba kw a potom sa rozhodne Vybrali sme si zatiaľ SE Slovenské elektrárne DD2 Mesačne stále 5.9959€ s DPH Cena elektriny za 1 kWh je 0.1215749€ s DPH
Odpovedať
@jamk1 v SS sa oplatí prejsť na DD5 pri spotrebe nad 4MWh ročne a tam je už rozdiel medzi dodávateľmi podstatne väčší, mesačná spotreba je každý mesiac iná v každej sadzbe , preto sa porovnáva ročná spotreba, pokiaľ el nekúriš ,nevaríš a nemáš bojler, je úplne jedno aký je dodávateľ, pri malej spotrebe je malý rozdiel, ak má niekto plyn , niektorý dodávatelia ponúkajú výhodnejšiu sadzbu na obe energie na jednej faktúre, pokiaľ už niekto platil faktúru , zmena sa dá urobiť na diaľku
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ludia tak citam to tu a som z toho trochu mimo. Asi by som potreboval aj ja radu. Riesim pripojku na dom. Bungalov 104m2 projekt na pasiv AO. Kurenie tepelne cerpadlo. V projekte je rocna spotreba na vykurovanie 2300kWh a na ohrev vody 970 kWh. Meranie spotreby el.energie instalovany prikon 27kW. Koeficient súčasnosti je 0,7; súčasný príkon 18,9 kW. Teraz mi schvalili v distribucnej pripojku a mam si vybrat dodavatela do 60dni. Istič mám 3x 32A a žiadosť na dvojtarif. A z toho co tu citam som v pomikove ci sa mi ten dvojtarif oplatí. A ak ano tak akeho dodavatela? Urcite viem ze zmluvu len na rok ci dva aby sa to po pripade dalo zmenit dakujem za fundovane rady.
Odpovedať
@matesd nechcem ti do toho kecat, ale ty si sa pytal :-) 3x32 je nestandardne vela na dnesnu dobu a pochybujem, ze to i realne vyuzijes. Ak tam budes platit viac len za hodiny oproti 3x25, tak to rychlo zrus, teda pokial nemas hobby s cirkularkou a nebudes mat strojarsku dielnu za barakom :-) Dvojtarif je tiez blbost ziadat, ale urcite si na neho sprav predpripravu, mozno sa raz oplati :-x Nie je co rozmyslat, ak ides stavat daj si dd1, postav, rok byvaj zistis spotrebu a budes mat zakladny vstupny udaj na prepocet tarif a vyber dodavatela.
Odpovedať
@matesd Ak sa nechystas doma naraz pustat umyvacku, pracku, ruru, kanvicu, varnu dosku, mikrovlnku, saunu a gater, tak 3*32A je naozaj zbytocnych... @rkorba Ti dobre radi.
Odpovedať
Dakujem chlapci je tam rozdiel 4 eura v poplatku. Uvidim casom to mozno znizim na 25ku. Takze dvojtarif sa asi neoplati hm no to by som si musel dat novu ziadost a zase 2 mes v tahu ked mam uz ziadost na dvojtarif.
Odpovedať
Profilova fotka
Možno trochu pomôžem. Máme bungalov 105 m² . Bývame len chvíľku ale zapisujem si elektriku každý mesiac a vychádza to mesačne na 150kw. Máme 3x25 ističe. V zime zohrievam vodu krbovymi kachlami ,v lete budem boilerom ,neskôr solar. Ročné to odhadujem na spotrebu okolo 2000kw .za 3 x25 ističe platíme poplatok 5.99€ s DPH Za dvoj tarif v dd5 máš poplatok 14.4€ s dph Keby mám dvojtarif pri mojej spotrebe tak by som prerobil len na poplatkoch 100€ . Dvoj tarif sa oplatí, keď je spotreba okolo 5-6 tis kw. Toto môj názor
Odpovedať
@shotocan v tvojej distribúcii sa oplatí prejsť na dvojtarif až od 6,5MWh pri spotrebe vo VT len 300 kW, pri vyššom ističi a vo vyššej spotrebe vo VT až nad 10-12 MWh, na stránke každej distribúcie je návod kedy prejsť na akú sadzbu, distribučné poplatky tvoria 2/3 celkovej ceny a tie sú v každej distribúcii iné @matesd naviac budeš platiť za výmenu elektromera
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu na poplatok sa to neoplatí.mesaxne 5.99€ a 14.4€ je dosť ročne
Odpovedať
@shotocan ten rozdiel je 100 Eur ročne to je na 1MWh v NT, ak by som mal spotrebu 2MWh ročne vôbec neuvažujem na dvojtarife či zmene dodávateľa, no ak mám spotrebu nad 5M mne sa to už oplatí v stredoslovenskej distribúcii, rozdiel je asi 100 Eur pri najlacnejšom a dvojtarif oproti jednotarife a najdrahšom
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu nejak nerozumiem.... Tvoje posledné dva príspevky : v tvojej distribúcii sa oplatí prejsť na dvojtarif až od 6,5MWh ak by som mal spotrebu 2MWh ročne vôbec neuvažujem na dvojtarife či zmene dodávateľa Tak teraz neviem ,,nejak sa to protirečí jedno druhému. Ja som veď v dd2 jednotarif Za ističe 3x25 platím 5.99€ s DPH 1 kWh má stojí 0.1215749€ s DPH a v Tom sú započítané všetky poplatky atď. Ak spotrebujeme 2000 kw ,víde nás to na 243.15€ na rok plus poplatok za ističe ročné 72€
Odpovedať
@shotocan ako mozes byvat v dome ked mas v popise ze stavias a nemas urcite skolaudovane? :-D 25E mesacne to musis stale behat po izbach a po kazdom zhasinat, lebo to je strasne malo na komfortne byvanie s rekuperaciou, 2 telkami a nedeľným pecením :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu nejak nerozumiem.... Tvoje posledné dva príspevky : v tvojej distribúcii sa oplatí prejsť na dvojtarif až od 6,5MWh ak by som mal spotrebu 2MWh ročne vôbec neuvažujem na dvojtarife či zmene dodávateľa Tak teraz neviem ,,nejak sa to protirečí jedno druhému. Ja som veď v dd2 jednotarif Za ističe 3x25 platím 5.99€ s DPH 1 kWh má stojí 0.1215749€ s DPH a v Tom sú započítané všetky poplatky atď. Ak spotrebujeme 2000 kw ,víde nás to na 243.15€ na rok plus poplatok za ističe ročné 72€ @duzu opravujem sa , zle som prečítal .videl som tam že do 6.5Mwh a správne je od 6.5
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba asi som to zabudol prepísať tu na fóre ,že už bývam. jednoduché vysvetlenie že. Neviem kde si zobral že máme rekuperáciu a dve telky . Zalohove platby nastavené na 32€ mesačne. Celé to popísané vyššie .
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Na môj vkus máme na výber z niekoľkých dodávateľov. Je to asi hodne o tom, ktorá firma koho osloví. Osobne som komunikoval s dvoma naraz, pričom som sa nakoniec rozhodol pre slovakia energy, celkovo ich komunikácia so mnou bola svižnejšia a cena bola máličko zaujímavejšia.
Odpovedať
@endrue mňa vždy osloví najlacnejšia ponuka, komunikácia je len emailom, uzatvorenie zmluvy na diaľku, komunikujem vždy len s najlacnejšou ponukou, žiaľ kalkulačky pre výber sú všetke neaktuálne, mení sa stále ponuka poskytovateľov, jeden zanikne a je nový , tak mám vždy vlastnú, podľa mojej spotreby tak viem nájsť najlepšiu ponuku, v práci mám jedného , ktorý má okamžitý prehľad asi o všetkom, ktorá banka,poisťovňa,poskytovateľ internetu, proste všetkého, je kedy od koho najvýhodnejšia a pritom nezarába málo žeby musel extra šetriť, má to len ako koníčka
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Pekný deň, tiež práve riešime s akou spoločnosťou uzatvoriť zmluvu na odber elektrickej energie. U nás máme ale vysoký odber - ročne plánované na 5,8 MWh/rok. Pretože máme elektrické podlahové vykurovanie, žiaden plyn. Tiež máme plánované aj ističe 3x32 A . Ide o rodinný dom, chcem dať sadzbu D5. Cenovo je to ale rozdiel, najmä ak sa porovná VT a NT.... riešim aj odber od Energie2 (kvôli cene) ale osobné skúsenosti máme len so Stredoslovenskou en. takže neviem, či je lepšie odoberať od niekoho, od ktorého odoberáme roky (v byte), alebo skúsiť iného. Bojím sa či niečo "nevyskočí" 🙂extra poplatky, neserioznosť a pod.
Odpovedať
Prevod bol rýchly a úplne bezbolestný. Doporučujem... Zvládl som to aj sam... A ceny sú u slovakia energy lepšie...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
máme to napísané tam kde @filipo09 a je to ok.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Som nútený meniť svojho aktuálneho dodávateľa elektriny (CONTE), lebo končia s dodávkou ku koncu júna. Prešiel som si cenníky väčšiny dodávateľov pre distribučnú oblasť ZS, tarif D2, hodil som to do tabuľky a nižšie sú aj konkrétne čísla, pre prípad, že by niekto riešil podobnú vec. Podľa tohto výrazne najlepšiu ponuku má ku dnešnému dňu MAGNA ENERGIA. Moja otázka je, máte s nimy niekto skúnosti? Dodávateľ Cena za dodávku kWh bez DPH, tarif D2 A.En. Slovensko s.r.o. 0,0553589 € BCF ENERGY, s. r. o. 0,0551875 € CONTE spol. s r.o. 0,0570000 € ELGAS, k.s. 0,0633555 € Energie2, a.s. 0,0614000 € EP ENERGY TRADING, a.s., organizačná zložka 0,0545361 € MAGNA ENERGIA a.s. 0,0519000 € Pow-en a.s. 0,0554000 € RIGHT POWER, a.s. 0,0600085 € SLOVAKIA ENERGY, s.r.o. 0,0584900 € Slovenské elektrárne – energetické služby, s.r.o. 0,0590500 € Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (so zľavou 4%) 0,0591168 € Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (so zľavou 8%) 0,0566536 € TWINLOGY s. r. o. 0,0553590 € UTYLIS s. r. o. 0,0576271 € Východoslovenská energetika a.s. 0,0621667 € ZSE Energia, a.s. 0,0622000 € Pre istotu prikladám aj screenshot, kde už sú ceny zoradené podľa ceny za kWh. Všetky uvedené ceny sú tie, ktoré som našiel na weboch jednotlivých dodávateľov (v prípade CONTE cena ktorú u nich mám) a nevylučuje sa možnosť, že jednotliví dodávatelia môžu mať aj výhodnejšie ponuky ušité na mieru zákazníka.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?