Káble v strope

Dobrý deň,chcem sa spýtať máme novostavbu, tramovy strop zo spodu bude zavesený sadrokarton. Otázka znie chceli by sme ťahať káble pod sadrokartonom uložené V drotenom kablovom zlabe a odtiaľ by sme iba sťahovali káble do zásuviek a do vypinacov samozrejme káble by boli zasekane pod omietkov. Je ok takáto inštalácia?ďakujem
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mirkasasikova Je to ok.. ;-)
Odpovedať
A podľa normy nemusia byť tie káble v chranicke?neviem sa rozhodnúť či ich dať pod strop ako som písala alebo spraviť drazku do steny a všetky káble dať pod omietku.
Odpovedať
@mirkasasikova tak potom ich mozes dat rovno do zeme aspon na zasuvky...
Odpovedať
@mirkasasikova mozete všetko tahat vrchom - v podhlade. Osobne by som dal chranicku - asi najmensia polozka na celej elektronstalacii. Pri 500 metroch sa bavime o 50€ za material....
Odpovedať
@megdesign najlepšie by to bolo ťahať V strope. Vo vzduchovej medzere medzi izoláciu (parozábranou) a sadrokartonom by bola cca 10cm medzera tam by sme použili drôtený káblový zlab, celková izolácia by bola 36cm.takto by sme to chceli riešiť aj celý ten SDK aby sme nemuseli robiť zbytočné diery do parozabrany
Odpovedať
@mirkasasikova dobre uvazujete. Vela ludi to taha nad parozabranou a potom ju musia koli vyvodu na svetlo prederavit...... zasuvky by som ja osobne viedol v podlahe - menej kabla sa minie... ;-)
Odpovedať
@megdesign a tych 36cm izolácie by malo postačovať, nie?takto sa my to najviac pozdáva stymi káblami ,ten drôtený žľab má výšku 5cm tak by sa to tam mohlo pekne všetko zmestiť. A bolo by to ok Z môjho pohľadu. To máte pravdu že sa minie menej káblu ale chcel by som to mať po kope:-) :-)
Odpovedať
@mirkasasikova ci postacuje 36cm izolacie? No to nieje otazka na mna, ale vedela by s tym poradit @blacksr. Mne pojde do stropu 60cm.... Aj tak tie vedenia schovate, takze je jedno, ci to pojde vsetko vrchom, alebo svetla vrchom a zasuvky podlahou... Zlab je tiez podľa mna prepych....
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Tahat kable v strope je v poriadku, bezne sa to robi aj ked z viacerych dovodov je lepsie tahat kable v podlahe. Treba samozrejme pouzit chranicky.
Odpovedať
@fever Myslím si, že zadávateľ to už za tých "pár" rokov vyriešil ako umiestniť káble.. ;-)
Odpovedať
Dobrýýý a na čo žlab? existujú štuple priemer 8mm na vrtak ktoré sa vrtaju a maju otvor pre zdrhovačku je to lacnejšie ako žlab a dobre sa stým robí a pekna robota!!!!!
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?