Isticova skrinka

Zobraz úvodný príspevok
Ako prebieha vymena isticovej skrinky a ako sa tato praca pohybuje cenovo???
Odpovedať
1
2
@007tomams V tomto s Tebou úplne súhlasím, mne chceli murári urobiť odpad, vodu, aj elektriku. ;-) Keď som sa ho spýtal kade chce ťahať káble a aké tak mi povedal že však klasicky, 2-linku... ]-( Skoro ma vystrelo. :-D Tak som im na začiatku povedal že nech to ani neskúšajú a urobia iba murárčinu, stierky,SDK,obklad,dlažbu.. Keď odišli tak som si urobil odpad,vodu a tiež elektriku..Keď prišli na druhý deň a odpad, voda hotová a káble čiastočne naťahané všade kde išli nahadzovať omietku /krabice osadené ako aj káble naťahané/.. povedal som im že to robili iní majstri..Keď videli kabeláž sa ma spýtali či plánujem pripájať jadrovú elektráreň.. :-) Že mám 18okruhov všetko na RCD ich nemusí zaujímať..Celkove som s nimi bol spokojný, až na to ako dávali dlažbu a hlavne okolo zárubní... Tak som už ich stopol ]-( Tak dlažbu kúskovali ako domino, kde som im ukázal že obklad sa dá aj vyrezať a nechcem kúsky ako puzzle ale v celosti kde je treba len vypíliť okolo steny.No skrátka musel som nad nimi stáť a sledovať ako robia...Čo som zbadal neskôr tak som to vybral, vyčistil od lepidla a na druhý deň to robili ako som to chcel ja.. ;-) Ale môžem povedať že vybavili mi okná za super cenu spolu s montážou ktorú urobili fakt dobre :-) Takže celkove spokojnosť ;-) Ja som bol rád že v tom čase keď som prerábal byt som niekoho vlastne zohnal.. :-N
Odpovedať
Tak ja som plne rozhodnuta ze elektrinu nenecham robit murarov na to si jednoznacne zavolam elektrikara :)
Odpovedať
@lukino55555 Sorry, ale doma som si to spravil sám. Pred rokom to malo byť len estetické hľadisko, aby to vyzeralo, pred pol rokom sa porúčal jeden istič, medzi sviatkami druhý - staré čierne bakelitové. Tak som vymenil celý rozvádzač - viď album. A kľudne by som to urobil aj v byte, keby sa mi to nepáčilo. Ako hovorím, kus za kus, len nech to vyzerá. A veľa bytov má stav ako na obrázku. Estetika nula bodov...
Odpovedať
@dedo758 prepáč 508/2009 zariadenie so striedavý napätím nad 50V je vyhradené technické zariadenie elektrické minimálne skupiny B na ktorom môže pracovať osoba odborné a zdravotné spôsobila so zodpovedajúcim papiermi... A keď to spraví elektrikár je to na odobratie osvedčenia. Apropo staré istice bývali 15 A. Také určite nezoženies :) nehovoriac o problémoch pripojiť hliník na súčasné istice...
Odpovedať
15 či 16 A - pri medenom rozvode 2,5 mm2 vodičmi kľudne aj 17... :-) A keď - čo má elektrikár (ne)spraviť pre odobratie osvedčenia...?
Odpovedať
@dedo758 lebo v bytoch sú staré rozvody bežne medené že.... Zmena istenia-povinnosť novej revíznej správy.
Odpovedať
Tak hliníkové, 4 mm2 - tiež s bezproblémovou výmenou 15 za 16A. O revízku sa nehádam...
Odpovedať
@dedo758 pravidelné revízie sú povinné len v v spoločných priestoroch kde sa pohybuje viac osôb, je za to zodpovedný majiteľ, v RD nie sú povinné pravidelné , povinná je isto prvá pri pripájaní na distribúciu, alebo pri rekonštrukcii ktorá je nahlásená a znova sa žiada o pripojenie, no dnes sa robí kopa zmien v inštalácii, nikto to nekontroluje, je problém to zistiť i pri vyhorení
Odpovedať
@duzu 508/2009 hovorí niečo iné...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?