Inštalácia bodového osvetlenia - bodovky

Ahojte Chcel by som si dat niekde bodove osvetlenie do stropu. Ako to spravne nainstalovat (prechod cez parozabrana vs kaslik, ako poprepajat' kable apod.) Moja skladba stropu v bungalove je (odspodu): [1] SDK [2] parozabrana [3] vata (2 vrstvy, 20cm + 10cm) parozabrana je samozrejme velmi tesne nad SDK, tiez su tam profily, ktore by bolo najlepsie asi 'netrafit' pri vybere umiestnenia bodoviek. Dakujem za kazdu radu, ako na to 🙂
Odpovedať
preco mas parozabranu tesne nad SDK, nemas tam instalacnu medzeru? https://modrastrecha.sk/blog/bigjamaj...
Odpovedať
@bigjamajko nie, mam vatu a potom neodizolovanu strechu - podkrovie
Odpovedať
@basobaso ved aj ja. ale instalacna medzera sa tam dava prave preto, co teraz musis riesit. Neviem, ako inak chces namontovat svetla a neposkodit parozabranu...
Odpovedať
@basobaso trebalo pred nahodenim sdk spraviť kastliky... Teraz je to už pasé....
Odpovedať
Takáto skladba stropu je pre zapustené svietidlá nepoužitelná. 1. porušením parozábrany narušíte jej funkciu a spôsobíte si poruchu stavby ( zhnije krov ). 2. LED svietidlá sa potrebujú chladiť, takže ak ich napcháte do vaty, alebo do inštalačnej krabičky, postatne im skrátite životnosť.
Odpovedať
@bigjamajko @megdesign @ernesttyukos no musim sa pozriet, ci tam nahodou nie je medzera medzitym... v kazdom pripade aj keby bola, tak instalacia potom, ako je nahodeny SDK je tiez 'neskoro'.... ak ale porusim parozabranu, tak ju mozem 'opravit', resp. dat kasliky, nie ?
Odpovedať
Ako ti uz pisali viace, prisiel si po radu po funuse. Skus si pozriet dake led panely alebo ine priznane svietidla, napr terasove.
Odpovedať
@rkorba ok, tak dik, asi naozaj budem musiet 😞
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Zdravím, zima nás prinútila otocit inštaláciu stropného zateplenia takze sme šli naopak, fólia- pena- bodovky- parozábrana- a nakoniec SDK kastliky som vyrobil takto myslite že to bude ok? Jedna sa o odpadovú rúru ktorá je obalená hliníkovou páskou. Bodové svetla budú všetky iba LED čiže sa extrémne hriat nebudú.
Odpovedať
@spikerhc Led svietidlo/žiarovka nehreje do moc do okolia, ale hreje samé seba a musí mať priestor na chladenie, elektronika vie uvariť sama seba. Ani počítač sa nehreje, ale príjemne ohrieva nohy pod stolom. Ak ho prestane ventilátor chladiť, dlho nevydrží.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?