ER skrinka

Planujem zakupit ER skrinu na plot. S vodicom cyky 4x10 pojdem cca 20m do rozvodnej skrine domu. Kedze planujem samostatne stojacu garaz chcel som ER skrinku vybavit tak aby som k nej mohol kabel do garaze po case pripojit. Kedze sa stale robia nejake veci okolo domu a nechcem stale otvarat okno aby som vonku vyhodil kabel uvazoval som aj nad zasuvkou na 230V a 400V na ER skrini. Bol som dnes v obchode a predavaci ma nerozumeli co vlastne chcem, mysleli si ze to chcem nelegalne napojit este pred elektromer ale vysvetloval som im ako to chcem. Predpokladam ze ER skrina musi mat nejaku dodatocnu svorkovnicu a miesto na osadenie isticov...viete mi poradit vyrobcu a model skrinky? Robi nieco take aj HASMA?
Odpovedať
@janyke ano aj Hasma, vyzera to takto: V lavej dolnej casti je zaplombovany hlavny istic, v pravej dolnej casti je DIN lista, kde si mozete dat istic na 3f zasuvku, pripadne istic na el.branu, alebo COVku.
Odpovedať
@janyke kup si tu co ide po zem mas viac miesta na kable je tam lista je to pojodlnejsie a elegantnejsie, z druhej strany mas aj integrovane zasuvky
Odpovedať
https://www.elmit.sk/elektromerovy-ro... Kompletna skrina so vsetkym a nakablovana
Odpovedať
@patriky super skrinka, treba ale pohladat verziu pre vychodne Slovensko, toto je pre ZSE, netusim, ci by mu to akceptovali, na vychode myslim nie je povolene mat dvierka so sklom-aby boli odpoctari povinni skrinku otvorit a skontrolovat plomby a identifikovat mozny cierny odber. Je hanba, ze na poondiatom malom Slovensku neplatia rovnake pravidla na vodomerne sachty, elmer skrine, plynomerne skrinky, to uz aka divocina musi byt vo velkych krajinach.. @sysell je to sice hotove riesenie, ale ak to ma byt v buducnosti zapustene v plote, tak to bude vyzerat ako past na oko
Odpovedať
@stowasser Skrinka pre oblast VSE https://www.elmit.sk/elektromerovy-ro...
Odpovedať
Pfuu to je dost zabita cena, 2 zasuvky a istice robia taky rozdiel? Ak by som nechcel zasuvky na zadnej strane ale planujem si ich urobit mimo skrinky na stenu garaze tak mozem kupit tuto skrinku a z nej si vyvediem privod do spominanej garaze s tym ze istic dam do skrinky? https://www.elmit.sk/elektromerovy-ro...
Odpovedať
@janyke presne tak to mozes urobit
Odpovedať
@janyke ano z nej vyviest privod do garaze ja neviem cyky 5x4 alebo 5x6. Do ER dat chranic co je tak cca40€ + istic C16/3 cca 20€ + tato zasuvka: https://www.google.sk/search?q=kombi+... cca 30€ dokopy cca 200€ takze nikde neujdete ;) A chranic musi byt podla 4_41,40/4/30mA
Odpovedať
@stowasser eee nemyslim, mozes to zapusit ze bude vidmo len vrch alebo sak aj cele, vela ludi to ma cele pred plotom, nie som onanista ze by som sa posral z toho ze je v plote skrinka.
Odpovedať
@janyke do garáže dať normálny podomietkovy podružák. K nemu natiahnuť z domu/alebo kľudne aj z RE/ kábel cyky 5x6. Nech to aj troška vyzerá... ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@stowasser @stowasser viete mi prosim poradit? Planujeme robit elektricku pripojku, a dom stavat az neskor. Myslela som, ze zatial budeme tu pripojku vyuzivat aj na to, ze bude sem tam treba pokosit a pod. a neskor na stavbu. Spominali sme to projektantovi, co nam robi pripojku a on nam povedal, ze to riesi az realizacna firma. Netusim, do akych podrobnosti sa robi takyto projekt, naozaj to tam nemusi byt nejak spomenute, ak by som chcela skrinu priamo so zasuvkami ako sa tu vyssie spomina? Druha otazka, existuje ta skrina aj taka, kde sa tie zasuvky daju zamknut. Na pozemku budeme byvat sporadicky, tak aby nam tam zatial niekto nekradol elektrinu. A este posledna otazka, kedze kvoli domu neskor budeme potrebovat 2 tarifne hodiny aj skrinu, budeme musiet platit mesacne dost velky poplatok bez ohladu na to, kolko spotrebujeme... nemate skusenost, ako to spravit, ked stavat chceme mozno az o 5 rokov. Aby sme za tu elektrinu neplatili zbytocne vela. Dakujem
Odpovedať
@jankastubka precitajte si spravu, poradim Vam, som projektant, odporucani elektrikar zsdis a robim aj elektroinstalacne prace. Da sa to vsetko pekne spravit, ak natrafite na dobreho elektrikara tak neni problem. Toto riesim bezne a zatial som problem nemal
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@patriky Zdravim, podobny problem mam aj ja...mohli by ste mi prosim tiez poradit, popripade aj moznost dohodnut sa na realizacii. Pozemok sa nachadza v CA a tiez mam v plane ho pripojit tento rok na siet a docasne vyuzivat na udrzbove prace. Dakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?