Elektricky radiator v kupelni

Dobry den, chcem sa spytat ohladom elektrického radiatora. Chceli by sme ho dat ako je na obrazku. Sirka izby je 180cm a bude sklenena zastena dlzka 130cm. Podla normy, Bude na druhu stranu mozne dat elekt. Radiator-resp. Zasuvku nanho? Alebo da sa nejako napojit radiator na priamo bez zasuvky a potom na nejaky vypinac vedla wc? Mame podlahovku vdaka
Odpovedať
Jasne, ze sa da napojit aj priamo na vypinac. Ale odporucam ti investovat do casovaca. Zakuris len vtedy ak potrebujes vysusit uteraky, potom sam vypne. Nekuris panubohu aj ked netreba. Nieco podobne (mas toho na vyber vela, treba len hladat) https://vypinace.sk.abb.com/sk/produc... https://vypinace.sk.abb.com/sk/produc...
Odpovedať
Profilova fotka
@hepy2311 daj ten radiator na podlahovku priamo a bez špirály ... keď nebudeš kúriť, tak bude vonku teplo a uterák ti uschne aj bez radiátora, a keď bude zima bude pekne vyhriaty - lacnejšie ako so špirálou.
Odpovedať
@dominik_galaba ide mi hlavne o prechodne obdobia ked este nie je teplo/nekuri sa a ked sa kuri tak podlahovka nie je dostatocne tepla(aspon tak to citam tu na streche). Preto premyslame o elektrickom a ci je to ok z bezpecnostneho hladiska kedze na sprchenebudu dvere iba zastena takze par kvapiek tam moze byt
Odpovedať
@zita19 a su nato aj priamo radiatory lebo som nasiel iba elektricke so zasuvkou?
Odpovedať
Profilova fotka
@hepy2311 rozumiem, samozrejme su aj špiraly na zasuvku,
Odpovedať
@hepy2311 kupis na zasuvku a elektrikar ti ho zapoji na spinac
Odpovedať
@zita19 super, vdaka to som chcel pocut
Odpovedať
@hepy2311 len musíš kúpiť taký čo má vyhuvujúce krytie do mokrého prostredia, zásuvka tiež a musí byť v bezpečnej zone, dá sa použiť i ten najlacnejší kde vidíš žhavenie, no nesmie byť pripojený ked sa sprchuješ, v kúpelni stačí ohriať na vyššiu teplotu, len vtedy ked budeš používať, ináč je to zbytočne nonstop vykurovať, často sa tam vetrá, najlepšie je asi infražiarič, najskôr ohrieva predmety takže pocítiš teplo ihned
Odpovedať
@hepy2311 my tak máme na byte pri vani, dáš do elektriky a nástavis teplotu.
Odpovedať
@duzu asi chce len uteraky susit, ked tam ma podlahovku, nie vykurovat kupelnu
Odpovedať
@hepy2311 ja som dal spinacie hodiny do zasuvky.na margo bespešnosti maš zasuvkovy ukruh zapojeny na pruduvy chranič
Odpovedať
@zita19 uteráky suším i bez dodatočného ohrevu, stačí ich prevesiť a po pár hodinách sú suché, no prikurujem pred sprchovaním, lebo je zbytočné prekurovať stále, tam sa musí často vetrať,
Odpovedať
Článok sa načítava...
@duzu ja uteraky tiez susim bez kurenia, ani neprikurujem v kupelni. Ale stava sa mi, ze sa chcem hyckat, tak si na radiatore zohrejem osusku a pyzamko. Vtedy ocenim, ze je na elektriku a kuri kedy ja chcem a kolko ja chcem.
Odpovedať
@peknymino k čomu sú ti dnes spínacie hodiny?ak by si mal vyššiu sadzbu prepína sa automaticky a časovať pred sprchovaním?malú kúpelňu vykúrim veľmi rýchlo i kW výkonom, no 150W rebríkom sa načakáš, to je ozaj len na sušenie uterákov
Odpovedať
Alebo si este mozes dat rebrik na podlahovku a v prechodnom obdobi vyuzivat spiralu
Odpovedať
@zita19 prečo tu nejde ihned odpovedať? musím znova cez forum, tak je to nastavené v novej verzii?k rýchlemu ohrevu naviac mám kW ohrievač, i infražiarič, viac to používa žena
Odpovedať
@michal_brezansky ale potom by si tou špirálou vykuroval i podlahovku ked nekúri a ja zas Brezňan , nedávno som zas videl obchod brezenských
Odpovedať
Nekuril.. cez jednobodove pripojenie s hlavicou zavrie privod podlahovku a pusti spiralu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Nadväzujem na tému - môže byť radiátor namontovaný aj vo walk-in sprcháči? 2 m od vodovodnej batérie? Kábel z vykurovacej tyče pôjde asi 20 cm od sklenenej zásteny. Je to zóna 1,2 ? Nie je mi to jasné...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?