Blikanie svetla

Ahoj, byvame cca rok v novostavbe, dnes som si vsimla, ze ked zasvietime v spalni svetlo, zablikne aj svetlo v detskej oproti...vsade mame led lampy, čo to moze spôsobovať? Ani nevieme,ako dlho a odkedy to robi
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od akcul13:

Ahoj, byvame cca rok v novostavbe, dnes som si vs…
@akcul13 este dodam,ze to svetlo v detskej izbe je zhasnute,ked blikne, ked je zasvietene, nevidno prebliknutie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od akcul13:

@akcul13 este dodam,ze to svetlo v detskej izbe j…
@akcul13 ... nie som elektrikár, neviem či sa dobre vyjadrím, ale je to v samotných ledkach. Ak máte svetelný okruh na rovnakej fáze... mne ostávali slabucko svietiť. Poradili mi tu na fóre, kúpiť jednu... iný typ.. mala iný tuším odpor.. osadil som dokonca lacnejší typ na jednej bodovke a prestalo to. Ale píšem ako neznalý, iba skúsenosť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od akcul13:

@akcul13 este dodam,ze to svetlo v detskej izbe j…
@akcul13 LED svietidlá prebliknú alebo slabo svietia aj keď je vypínač vypnutý. Spôsobuje to indukcia, ktorá je v kábloch, alebo preráža cez iný spotrebič na rovnakom okruhu. Asi máte obe svetlá zapojená na tom istom ističi. Dá sa to odstrániť tak, že do osvetlľovacieho telesa, priamo do svorky, kde sa pripája lampa ku káblu zo steny, pridáš malé zariadenie, ktoré sa volá odrušovací kondenzátor, a ktorý tú indukciu napätia eliminuje. Vyzerá to takto: https://www.tipa.sk/sk/kondenzator-fo... Tu si môžeš pozrieť, ako jednoducho sa to pripája a kam: https://www.ledstar.sk/odrusovac-led-...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chrobak7:

@akcul13 LED svietidlá prebliknú alebo slabo svie…
@chrobak7 Alebo ak je to možné, vymeniť zdroj svetla (LED žiarovku) za iný typ.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chrobak7:

@akcul13 LED svietidlá prebliknú alebo slabo svie…
@chrobak7 ďakujem za vysvetlenie, ja uz som stresovala,ze je kdedi v elektrike samotnej problem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?