Akú kabeláž na TC Daikin

Zdravím, momentálne chystáme rozvody elektriny v RD a keďže plánujem TC potrebujem k nemu priviesť káble. Vie mi niekto poradiť aké káble a kde všade?? Vonkajšia jednotka je napájaná z vnútornej? Jedná sa o čerpadlo Daikin Altherma 3 LT ERGA06DV+EHVH08S18D9W
Odpovedať
Profilova fotka
@tyrinko Poziadaj predajcu TC o podklady. Mne ich dodali bez ziadania.
Odpovedať
@bookeeper Už som žiadal. Bohužiaľ sú sviatky a majú dovolenky. Preto sa pýtam tu
Odpovedať
@tyrinko tak si treba stiahnut z netu to by bolo najistejsie
Odpovedať
Profilova fotka
@tyrinko vpravo dole zeleným , takto som dostal inštrukcie ja
Odpovedať
@tyrinko z rozvádzača k vnútornej jednotke 5x2,5, z rozvádzača von daj tiež (keby to chceš niekedy vymeniť za 3 fázove), a medzi vnútornou a vonkajšou 5 x 1,5, pripadne tam prihod FTPcko. K termostatu tiež FTP.
Odpovedať
Cez spravu som Vam poslal komplet podklady ktore mam od firmy z BB co riesi to tepelne cerpadlo.
Odpovedať
@tyrinko najlepsie ak ti da presne instrukcie firma co ti to bude montovat... Na par veci ta ale upozorim: 1. Vonkajsia jednotka ERGA06DV ma doporucene istenie 20A. A pre 20A istic by som urcite tahal 4-ku med namiesto 2.5-ky. Hoci staci 1 fazove pripojenie, ja by som natiahol 3 faz kabel (do buducna nikdy nevies...) Je moznost dat aj nizkoamerovu jednotku ERGA06DVA (potom staci 16A istenie a 2.5 kabel) namiesto ERGA06DV 3. Pre vonkajsiu jednotku sa potom odporuca dat istic charakteristiky "C" (bezne ti da alektrikar B) 4. Ku vnutornej jednotke by som tiez natiahol 4-ku 3f kabel (predpkladam ze tam bude tiez odporucane istenie 20A mas tam spiralu az do 9kW) 5. Natiahni si FTP kabel, alebo 3-zilovy termostatovy kabel ku vnutornemu termostatu (ak chces pouzivat madoku) 6. Neviem aku mas orientaciu stavby... ale ja som si dal aj externe cidlo na severnu stranu, ak taketo nieco uvazujes, tak si natiahni FTP od cerpadla do miesta kde bude cidlo 7. Ak zvazujes dvajtarifnu prevadzku, tak nezabudni potom ze treba natiahnut aj HDO kabel a mat aj samotnu skrinu na ulici na to pripravenu (mne natiahol elekrikar HDO kabel od cesty do rozvadzca a potom z rozvadzaca ku TC, v rozvadzaci sa to potom prepojilo)
Odpovedať
A este sa tam taha myslim 3-zilovy kabel (neviem presne aky) medzi vonajsou a vnutornou jednotkou.... ale toto ti spravi firma v ramci predpripravy TC, kedz ti budu tahat aj trubky. Cez ten kabel sa v podstate napaja vnutorna jednotka z vonkajsej jednotky. Samostatny el.privod k v nutornej jednotke sa pouziva len na zalozny ohrievac (spiralu)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?