Skriekajuci vtak

Zdravim vsetkych. Je to mozno trosku trapne, pre niekoho usmevne, no toto leto sa nam na sidlisku usadili nejake vtaky, ktore zacinaju kazdy vecer, ked sa zotmie nepretrzite skriekat. Ono to nie je vyslovene skrekot, skor taky vtaci plac 😄 Trva to celu noc, cca kazdych 4-5sekund. Kedze mam krehky spanok, tazko sa mi pri tom zaspava a okno sa uz zatvarat neda, kedze je potom dost teplo. Mam rad prirodu, viem, ze niekto by si to mozno vychutnaval, no mne (rodine aj znamym) to vadi. Da sa s tym nieco robit? Vraj su to nejake sovie mladata, alebo nieco take. Ako dlho take nieco rastie? Cele leto? Da sa to hniezdo nejak setrne premiestnit? Ochranari, a pod? Zbytocne komentare prosim nepisat, dakujem 🙂
Odpovedať
@kirik83 je to s najvacsou pravdepodobnostou kuvik, bude kuvikat kym mlade nevyletia z hniezda. Premiestnovat ho nemozes, lebo hniezdiace vtaky su chranene. Kup si stuple do usi alebo prestahuj spalnu
Odpovedať
https://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BA...
Odpovedať
@kirik83 Existuje taký vynález, klimatizácia. Ale štuple vyjdú lacnejšie.
Odpovedať
@kejsix klimatizácia odplasi kuvika?
Odpovedať
@zita19 nie len nemusí mať otvorené okno
Odpovedať
@vilny39 vsak nemusi ho mat otvorene ked spi. Vyvetra, zavrie.
Odpovedať
@zita19 Vyskusaj, uvidis 😉 Vyvetrat a zavriet a za tri minuty ma zas +30
Odpovedať
@kirik83 1, spanok si musis zasluzit..proste treba vela cez den pracovat ,aby si sa vecer od unavy zvalila do postele ,poyom ti nebude nic vadit 2.mozno existuju nejakevrusicky na vtaky ako na psov..sused ma moskovskeho strazneho psa ,ide sa roztrhat ,ked zapnem rusicku zalezie do budy ,ani nestekne...
Odpovedať
@kejsix neries mna a moje vetranie, ries kuvika. Neriesilo sa horuco v spalni ale kuvik za oknom Mne kuviky nevadia
Odpovedať
@kirik83 ak nechceš zbytočné komentáre, nepíš na verejné fórum... sú to nejaké sovy. očividne dosť rozšírené po sídliskách. je asi jediné "riešenie" - zvyknúť si. dá sa to prekvapivo rýchlo, len treba chcieť a nerobiť z toho vedome drámu.
Odpovedať
@kirik83 Ešte maš jedno riešenie do konca leta sa odstahovat na chalupu.Ked nemaš ja ti predam 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Toto podľa mňa riešenie nemá. Jednoducho je to tak a fakt čo aj takto počúvam sa sovy a podobné operecne presťahuvávajú čoraz častejšie bližšie k obývaným častiam bytových oblastí
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Myslim, ze je to kuvik, teda jeho mlada oni maju taky skrekot ked ide matka na lov tak oni skriekaju. No mas par rieseni bud pockas kym vyrastu, oni prestanu za par tyzdnov tak skriekat alebo si daj spravit klimu a zatvoris okn. Este je to moznost stuplov do usi
Odpovedať
ja som toto zazil na sidlisku. mne to az tak velmi nevadilo. Vela aj susedov z toho malo show. a hlavne ked mladata vyrastli a zrazu popred okna chvilu zacali lietat fakt velke vtaky 🙂 Potom odleteli a bol klud.
Odpovedať
nooo tak to len vydržať. nie je to také, že to bude trvať každý deň a na veky. rýchlo vyrastú a odletia a bude zas ticho, no aj keď neviem, či sa dá na sídlisku zažiť ticho 🙂
Odpovedať
https://www.facebook.com/120694304565...
Odpovedať
Kup si stuple, to je najjednoduchsie riesenie alebo sluchadla. Moc s tym momentalne neurobis, zbavit sa toho len tak neda 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?