Otravny pes

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim vsetkych, mame takyto problem: byvame v panelaku na osmom poschodi, za blokom mame potraviny. Tie sa otvaraju o pol siedmej rano. Pravidelne o pol siedmej tam nakluse starsi pan, dochodca so svojim psom. Psa necha pred obchodom a ten 20 minut v kuse vybrechuje na celu ulicu. Dva krat som ho slusne oslovil a poprosil ho, ci by to nejak neslo, chodit skoro rano do obchodu bez psa. Vysmial ma. Kricali nanho uz aj ini ludia z okolitych balkonov. Nepomohlo to. Moze sa to zdat ako smiesny problem, ale ked vas v sobotu rano zobudi o pol siedmej brechot psa, nie je to prijemne. Co s tym? Zistil som, ze na sidlisku mame VZN, ktore zakazuje ponechavanie psa bez dozoru (napr pred obchodmi). Neverim vsak, ze toto by mestska policia riesila, resp keby som ich zavolal, kym by prisli, on by bol uz doma. Mate niekto nejaky napad? Milujucich psickarov vopred prosim, aby si odpustili odkazy typu: zvykni si, prisposob sa, pes ma pravo brechat... Dakujem :-)
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@edomcek: fuha, to by som ja asi nemohol mat ziadne ego podla tohto :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@kirik83: aha tak, pri otvorenom...no bohuzial ale to by si musel vypnut vsetky ruchy...ja si radsej to okno zavriem ak ma cosi zvonka budi...
Odpovedať
Profilova fotka
@sissik Mne tiež pred mesiacom niekto postrielal tri mačky Najhoršie bol na tom Alexander. Jeden brok tesne pod oko a keď mu ho vybrali, tak o tri dni zase postrelený do stehennej kosti tak, že ju mal prasknutú od kolena po bedrový kĺb. Ľudia sú skrátka svine. ;-( Fotka, ako ležal v anestézii u veterinára na stole. https://photos.app.goo.gl/KFuAyzZmGfx... https://photos.app.goo.gl/A6ZetbAYoWw...
Odpovedať
@jamk1 ludia su horsi ako tie svine, obzvlast poniektorych by bolo treba vytrestat systemem Oko za oko, zub za zub
Odpovedať
Profilova fotka
@jamk1 moje chudatka :-(
Odpovedať
@jamk1 by som zistil kto a poriesil to po svojom
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell Najhoršie na tom je, že som si takmer istý kto za tým je. Lenže to nemám ako dokázať a teda ho nemôžem ani obviniť. :-(
Odpovedať
@jamk1 ja by som to asi riesil po svojom nieco by som si asi vymyslel
Odpovedať
@y2k Ty si naísal ty, že nemôžeš mať žiadne ego.
Odpovedať
Profilova fotka
@edomcek: ja viem :-D Narazal som na to ze mam nemecku dogu...ale pri vybere tohto plemena u mna nehralo ziadnu rolu ego
Odpovedať
@y2k Venčíš ju medzi malými deťmi bez náhubku a obojku a keď sa nejaké dieťa rozplače, tak sa cítiš ako veľký chlap? Nie? Tak sa ťa to netýka.
Odpovedať
Profilova fotka
@edomcek: vencim aj medzi malymi detmi a bez nahubku...obojok ma stale ale vodzku nie...ked sa dieta rozplace je mi to skor luto a tomu psovi tiez...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Nasi maju uz myslim 5 psa ked som byval u nasich a pes zacal stekat vzdy sa islo von a dohovaralo psovy alebo sa pustil do pivnice aby sme nerusili susedov takze chapem ze to cloveka rusi akus sa pozriet na co konkretne ten pes steka ci nahodou oproti obchodu kde je nechany pes nema niekto v okne macky alebo ine zviera Ak by si ponom chcel strielat tak bude skucat a bude to este horsie Co sa tyka strielania po psoch a mackach ak to bude s viac ako 20 metrov nebude to do oka tak psovi a ani macke to nespravi nic ani sa to nezarije pod kozu nie to este zlomit kost. To potom nieje klasicky brok ale ina municia do vzduchovky pripadne ina zbran.
Odpovedať
Preboha. Máte VZN ? Máte ... Porušuje ten pán nejaký jeho bod ? Porušuje. Máte mestskú políciu ? Máte ... Skúsil si to nahlásiť ? Neskúsil ... Tak s tým začni. Neprídu prvý krát, volaj na ďalší deň. Neprídu na ďalší, sťažuj sa náčelníkovi ... Nepomôže náčelník, sťažuj sa na meste ... Rob si dôkazy ... Ak bývaš v meste, máte VMČ (výbor mestskej časti) ... Zasadá X krát ročne ... Sedia tam poslancií zvolený v tvojom obvode ... Je určený na riešenie problémov a žiadostí občanov. Ak mestská polícia nebude spolupracovať, choď tam ... Ak je Vás viac, o to lepšie ... Máte z toho zápisnicu, ktorá sa v meste riešiť musí ... Dostaneš konkrétne odpovede od konkrétnych ľudí ktorý majú na fungovanie MSP pod palcom ... Ale to už predbiham. Podľa môjho bude stačiť, ak tam MSP 1x2 krát prídu. Prvý krát by som to riešil napomenutím, ak nepomôže, tak pokuta ... Aj keď 30 Eur, pre dôchodcu dosť ... Ak sa to bude opakovať, myslím, že si to sám rozmyslí ...
Odpovedať
@zita19 Máš úplnú pravdu... Ja som bol cez sviatky mimo SR a ako sme nechali zaparkované auto tak nám volali z Polície že v noci /o 03.20/ v sobotu vyrazil zadné okno na aute... ;-) neviem či nejaký buzerant nemal čo robiť,ale toto sa stalo aj z druhej strany vchodu v januári kde bolo "hodený šuter" do predného ľavého okna, ktoré v ten deň prihlásili auto susedia... :-) Neviem komu a ako ublížili autá niekomu...Ak by tak bolo tak je tam EČ a nech si príde po "radu".. No nech by som ho nachytal, pri tom, tak ver tomu že by som mu dolámal ruky ;-) Ja osobne nemám rád mačky, ale iste by som po nich nestrieľal alebo nejako vedome ublížil. ;-) no ale sme takí akí sme.. ]-(
Odpovedať
@technik007 mas like, nie za rozbite okno... Ale take urcite potesi, obzvlast ked s tym aktualne ani nevies nic spravit
Odpovedať
@technik007 Je to strašné, najmä keď s tým nevieš v tej danej chvíli vôbec nič spraviť 8-(
Odpovedať
@roberttos,@zita19 Bol som na dovolenke a šťastie že moji susedia majú od nás kľúče /špec. dvere/ a tie dali môjmu kamarátovi kľúče ktorý ho v noci "odpratal" do garáže rod.domu...Bol som vzdialený 1600km od bydliska...Našťastie nezobrali z auta nič, iba ho poškodili..Dnes som ráno čistil "miesto" činu a odpratal sklo z miesta parkovania kde rozbili sklo...Nebolo mi príjemné keď ma polícia "budila" v noci a nemohol som nič ako aj teraz, že som dal do Autoskla zháňať sklo a moja polovička je bez auta, nakoľko dochádza denne tam a nazad 70km..Teraz problémy a neviem komu sa mám "POĎAKOVAŤ"... ;-) Polícia mi povedala že v noci boli vlámačky aj do škôlky podobným spôsobom a "čistič" tam nechal svoje kľúče ako preukaz totožnosti...Verím že sa dozviem "kto operoval" ale si nemyslím že sa prizná a budem vedieť že to bol on... ]-(
Odpovedať
@technik007 a potom co spravis, kedze v podstate ziadne dokazy nemas
Odpovedať
@hatpot nespravi nic ... kusok na webe sa vykeca a to jre vsetko. Aspon si ulavi.
Odpovedať
@hatpot @atak77 To už nechaj na mňa a ver mi že to neostane len pri vykecávaní ako spomínaš na webe...ak budem vedieť kto to urobil...to by si urobil aj Ty a nemal by si k tomu kecy... ;-)
Odpovedať
Zistil som, ze vo VZN mame sice napisane, ze je ZAKAZANE nechavat psa samotneho pred obchodom, ale nie je to brane ako priestupok. Co potom? Policajti ho mozu upozornit a on sa im vysmiat do oci? 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
@kirik83 asi tak nejak. Tam podla mna nenarobis nic, lebo ani oni mu teda nemozu dat ziadnu pokutu, takze vies co, mozno ho upozornia raz a tym to pre nich hasne
Odpovedať
@technik007 Toto je moc čoho sú už ľudia schopní, čo dokážu urobiť. Ale tak vieš ako sa hovorí, že božie mlyny melú pomaly, ale predsa jemu sa to vráti si myslím a aj bez tvojho pričinenia ;)
Odpovedať
Profilova fotka
Kks ale tak keby chcel, tak ho rano proste necha doma a hotovo. Moze s nim ist von aj potom. Podla mna velmi dobre vie, ze to ludom vadi a robi to tak povediac narocky
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?