Jazvečík

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Skusam vytvorit diskusiu o tomto plemene. Mame cistokrvne steniatko, nasu LILI...tak by som bola zvedava , ake mate skusenosti s tymto plemenom a co nas este caka. Najprv sme ju mali vnutri, no pomdvoch tyzdnoch isla von za kocurom :-) , ma vyborny rodokmen a nejeden polovnik co ju videl, by na nu mal zalusk. :-D Uz sa u nej zacala prejavovat klasicka jazvecikovska povaha, hlavne tvrdohlavost a urazlivost...nikdy by som neverila, ze psik sa dokaze az tak moc urazit x-)
Odpovedať
1
2
@lucka1987 Ešte mi napadlo pre úplnosť, že keď je v tom amoku, tak sa celý trasie, dosť potí a je v jednom kŕči...ako týraný pes, čo nie je, lebo na rozdiel od tých, ktorý sú v útulkoch, v zime, nemajú čo jesť atď, ten náš má všetko! A pritom viem, že ma má rád, lebo ak sa niečo stane (naprd.petardy, niečo nové) a on sa bojí, tak uteká len ku mne a škriabe sa na ruky. Môže to byť naozaj extrémny prejav vzdoru?
Odpovedať
@misusa vzdoru, myslim, si ze nie, skor prejav uzkosti a strachu, ako pisem.. vek a kombinacia tychto prejavov ma vedu len k tej stareckej psej demencii, skus zajst radsej k veterinarovi, ta demencia by bol ten lahsi pripad,
Odpovedať
@lucka1987 fuha, tak starecká demencia mi nenapadla, lebo viem že už nemá 2 rôčky, ale 10 mi nepríde až tak strašne veľa...dúfam, že ešte čo to požije. Poznám takých čo sa aj 14 rokov dožili. Tieto Vianoce som ho bola aj zaočkovať a všetko bolo OK. Je síce pravda, že som veterinárovi tento problém nespomenula. Ale aj tak ďakujem za názor. Určite s ním pôjdem kvôli tomu ešte k veterinárovi. Možno mi povedia niečo viac. Och dúfam, že sa to nejako upraví.
Odpovedať
@lucka1987 ďakujem určite pôjdem, len som sa chcela ešte poradiť.
Odpovedať
@misusa jasan doziju sa aj viac aj 18 rokov, zalezi od genov.. no niektorí su uz v 12 ... takze preto ma to napadlo. ale nie som veterinar, len sme mali aj hladkeho aj hrubosrsteho aj dlhoststych, aj par steniatok sme vychovali.. / otec polovnik / a motame sa stale okolo psikov, tak som neraz videla psika s demenciou ..
Odpovedať
@lucka1987 No s tou demenciou nemám ja vôbec skúsenosť. Mám ho od šteniatka a je môj prvý, takže všetko s ním v každej etape života zažívam prvý krát. A musím povedať, že za tých skoro 10 rokov sme nikdy nemali problém, a to našťastie ani zdravotný...čo som tiež dúfam nezakríkla :) A rozhodne by som ho nemenila ani za iného, ani za inú rasu. Jazvečíci sú úchvatní. Dúfam, že bude ešte dlho zdravý. Lebo či to bude to alebo nie, ale už sa môžem niečoho chytiť, lebo tá bezmocnosť je strašná. Som zvedavá na vyjadrenie lekára. V každom prípade ďakujem :)
Odpovedať
Ahojte. Ja mam dvoch trpaslicich kratkosrstych jazvecikov, mamu a dcerku, 11 a 7 rokov. Su to moji prvi psici, najlepsie co ma mohlo stretnut. Su to klasicky bytovy psikovia, ktori dostavaju vela lasky. Mensia je najstastnejsia, lebo vyrasta s maminkou ktora ma dodnes materinske pudy. Kazde haranie pride falosne tehotenstvo a vraciame sa do obdobia steniatok lebo maminka je maminkou na plny uvazok, stara sa o nu, neustale lize, cisti, mliecko ma atd. Po tomto harani sa jej objavila na jednej z mliecnych zliaz hrcka. V piatok mi ju odoperovali s tym ze ju sterilizovali, vybrali hrcku. Operacia dopadla v poriadku, skurat röbtgen pluc ktory jej pred nou spravili ukazuje nalez. A my musime cakat ci ide o zhubny alebo nezhubny nador. Ak to bude zhubny nador je velka pravdepodobnost ze cez jednu stranu pluc ma metastazu... Nikdy som taketo nieco nezazila, strasne sa trpim. Ona je stale velmi ziva pani, absolutne ziadne klinicke priznaky sme na nej nespozorovali, iba tu hrcku. Mate niekto s tymto skusenost? Viete mi nieco konstruktivne poradit? Neviem ako zvladnem ked to bude ozaj pravda a ona mi odide... Kolko vie zit psik s rakovinou a metastazami? Predsalen ma len 11, jazveciky sa dozivaju 14-17. Bola vzdy v byte, s najlepsou stagostlivostou... Dakujem Vam 😔
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Napíšem svoju skúsenosť. Podotíkam, bol to jazvečík, s preukazom pôvodu, papiermi, mal STK aj EK ako sa hovorí. No, a bol to ten najsprostejší pes, akého som kedy videl, stretol, zažil. Za štyri roky, som tú fenu nenaučil, sadni, ľahni, poď sem. V jednom kuse štekala. Na poštárku, keď nebola poštárka, tak deti šli okolo, ak nešli deti okolo, išlo auto, ak nie auto, sliepky, ak nie sliepky, aspoň mucha, no a keď náhodou nešla okolo mucha, štekala na kameň, myslím to vážne, ten sprostý pes štekal pravidelne na kameň na dvore. Celkovo, ten pes štekal vkuse 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Skúšali sme na ňu všetko, úplne všetko, ale bohužiaľ, nepodarilo sa. Jazvečíka viac nechcem ani vidieť, bol to najhlúpejší pes akého som kedy stretol. Nie som nejako extra skúsený chovateľ, ale nie je to prvý pes, ktorého sme mali. Pred tým sme mali čierneho labradora, a to je iná káva. Inteligentný, poslušný, milý spoločník a vynikajúcu strážca, dodnes naň s láskou spomíname a chýba nám, ale ten vydriduch jazvečík, to strašné dačo bolo. Nedal by som ho ani svojej svokre, a tú fakt nemám rád. Kolega mal jazvečíka tiež, takisto PP a všetko okolo. A skúsenosť rovnaká. Toľko k jazvečíkom.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Dobry den mame 8 ročného dlho srsteho jazvecika a uz od mala si vrči na nohu a začne si ju nahnať. Do teraz sme boli v tom ze to je chvost pred 2 týždňami sme ju ostrihali a zistili sme ze to je noha. Pred 4 dňami stale knučala išli sme veterinarovi a povedal ze to môžu byt platničky dostala injekcie. Myslíme si že to platničky nejsu ked to robi od mala. Mate s tým niekto nejake skúsenosti ?
Odpovedať
@sima_rozborova Keď to robí od mala, tak myslím, že to nič vážne nejako nebude, predsa len už je to roky, čo to robí.
Odpovedať
@betka8880 ja si tiez myslilm ale začal aj knučat dlho tak som za zľakla.
Odpovedať
ak zacal knucat problem mozno bude uplne niekde inde.. robil mu aj nejake vysetrenia?..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jerry44 nie vobec iba si myslia ze to sú platničky
Odpovedať
@sima_rozborova len mi nejde do hlavy na zaklade coho si to mysli.. kde to vzali.. ked ho nevysetrili poriadne.. keby to boli platnicky by sa to asi aj inak prejavovalo si myslim..
Odpovedať
No to neviem ani ja podľa čoho to určil mozno ma nejakú chorobu a prejavuje sa to vrčaním na nohu
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?