Darujeme mačiatka

Profilova fotka
Ahojte. Darujeme mačiatka do dobrých rúk alebo do super rodinky. Narodili sa 5.5., na budúci týždeň cca. 8-10.6.ich pôjdeme dať odčerviť veterinárovi. Sú zlatučké. Jedno je celé ryšavé, druhé čierne s ryšavou škvrkou nad okom a pod bradou a tretie celé farebné. Sme z Jacoviec,okr.Topoľčany.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
foto
Odpovedať
Profilova fotka
@zvalik jeeej, krasne su. dufam, ze sa dostanu do dobrych ruk 😉 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@zvalik skoda, ze ste tak daleko, ta rysava je krasna 😉 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@cumlicek2 Dúfam že áno. Ale je veľmi veľa ľudí čo ponúkajú mačiatka. Ich mama mačka sa k nám pritmolila ako mladá cica, minulý rok, dali sme jej najesť a už bola naša ... Takže verím, že sa dobrí ľudia nájdu. A odkiaľ si @babennik ?
Odpovedať
Profilova fotka
Krásne sú, ale ste ďaleko. Hneď by som zobrala jedno.
Odpovedať
Profilova fotka
@janezz Odkiaľ si? My vlastne ešte ani nevieme či sú to mačky alebo kocúri 🙂 . Keď ich dáme odčerviť tak sa spýtame veterinára, nevyznáme sa v tom... 😎
Odpovedať
@janezz 100 km nie je zas tak daleko. Ak chces, tak ti ho doveziem ;-) @zvalik
Odpovedať
Profilova fotka
@bigjamajko @janezz To by bolo super, teda až by si ho naozaj chcela... 🙂
Odpovedať
Mačiatka majú byť s mamou minimálne 12 týždňov - nie sú to šteniatka, ktoré sa odoberajú skôr. V ČR je to stanovené dokonca vyhláškou na ochranu zvierat proti týraniu. Keď nechcete vychovávať mačiatka, dajte mačku kastrovať. Jednorázový výdaj a máte vyriešené. Mačiek je všade plno, útulky a depozity ich tiež nestíhajú umiestňovať, aby mohli zachraňovať ďalšie zranené. Trojfarebná a tmavá sú mačičky, hrdzavé je zrejme kocúrik. http://www.catmania.cz/kote/21-chov/k...
Odpovedať
Profilova fotka
@wegar Vieš mama mačka ryšaňa sa k nám pritmolila, keď sme sa nasťahovali minulý rok v novembri. Bola ešte úplne mladá, dali sme jej jesť a už zostala pri nás. No a ani sme nevedeli, že je to mačka, len zrazu začala nejako priberať ... Áno chystáme sa ju dať vykastrovať, lebo zase začal za ňou chodievať bývalí 🙂 , a to už fakt neviem čo by som robila, keby mala ďalšie. Áno koncom júna jej ich odoberieme. Malý ryšavý decká ho nazvali "Tiger" je asi kocúr, je už zadaný a Aj "Luciferko", teda podľa všetkého "Luciferka"je už tiež zadaná. A ževraj trojfarebné prinášajú ŠŤASTIE. Tie mala dve a naše deti si chcú jedno nechať. Preto darujeme len tri.
Odpovedať
@janezz co, zaujem opadol? Ponuka plati. @zvalik
Odpovedať
Profilova fotka
@bigjamajko No asi áno, boli to len reči. Ale ja seriózne hľadám dobré ruky pre už len fľakaté mačiatko. Nechceš? prinášajú ŠŤASTIE 😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zvalik Tu máš pomôcku, ako rozoznať pohlavie mačiatok. Keby si ich nafotila zozadu, tak by som ti aj povedal, čo čo je.
Odpovedať
@zvalik uz mam 3, dakujem 🤣
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 Ja som ich študovala tiež podľa internetu a vyšlo mi to tak ako tu píšu, Tiger kocúr, Luciferka a Eliza mačky. Naša tiež fľakatá, že Oskar ale teda bude Oskarka ... 🙂 . Neviete niekto o super rodinke, tá fľakatá je zlatučká 🙂
Odpovedať
@zvalik Sorry, zabudol som pripojiť link: https://felidae.estranky.sk/clanky/ko...
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 No, presne tento obrázok som mala, ale u Luciferka a Elizi a Oskarke sa to nedalo, lebo to tam majú čierne alebo farebné, nie je to vidno .... 😉 A Tiger ten v pohode /biele/
Odpovedať
Profilova fotka
@zvalik nesedávam tu 24 hod denne 😛 je to kocúrik či mačička? ešte aj od toho záleží, s mačičkou nemám čas behať po veterine na kastráciu
Odpovedať
Profilova fotka
@janezz .... kastrácia mačičky zaberie pol dňa aj s jej dopravou. Je to výdaj, ale pre mačku môže byť do budúcna aj jej život zachraňujúca záležitosť. Môže sa menej túlať, máte ju viac pod kontrolou. Viac času zaberie sa starať čo s malými mačičkami aj dva krát do roka. Našim vždy mačku v krátkej dobe, ako dospela a začali ju zaujímať kocúri (alebo mačky v opačnom garde) zrazilo auto. Až posledného kocúra dali kastrovať a je s nimi už niekolko rokov - myši chytá stále poctivo. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@zvalik az Kosice a dokonca ani nie priamo ale este dalej v jednej dedinke.
Odpovedať
Profilova fotka
@lifelike Už som sa informovala na kastráciu. Určite pôjde. Mačiatka aj kocúrik sú už zajednané, len u tej jednej mačičky sa rozhoduje. Ako to bude mačička tak už je tiež fuč. Uvidíme po odčervení, veterinár povie naisto. Kastráciu musíme odložiť pokiaľ ešte kojí, až potom sa dá ísť.
Odpovedať
Profilova fotka
@zvalik ... určite dobré rozhodnutie...prajem mačičkám dlhý a šťastný život. Moje (obaja kastrovaní) majú 14 a 15 rokov. Posledné 4 roky (ako bývame v dome) chodia von kedy chcú. Inak sú vnútorní, lebo v ich veku z nich čisto vonkajšie mačky už nebudú.
Odpovedať
Profilova fotka
Takže odčervené. O 2 týždne znovu, medzitým im dávať jesť granule. Triafali ste správne pohlavia 😉 . @lifelike @chrobak7 @bigjamajko @wegar
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, Mačičky aj kocúrik sú už zarezervované 😉 . Už ich len odovzdáme na konci mesiaca novým majiteľom 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@zvalik jeej pozeram, ze sa vam podarilo vsetky darovat, to je uplne super 😉 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@cumlicek2 Tak tomu sme radi aj my 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@zvalik verim a aj nejake jedno si nechavate, ci nie? Vsetky ste podarovali?
Odpovedať
Profilova fotka
@cumlicek2 Jedno si nechávame. Mala 4 kúsky. A dve z toho boli podobné farebné, takže jedno je naše.
Odpovedať
@zvalik kastraciu neodkladajte..objednajte ju už teraz..lebo už mesiac bude neskoro a bude čakat druhé mladatá..malinké teraz bez nej jeden den vydržia / ak vedia papat tuhú stravu/ a večer ich už bude kojit..ano , po kastracii bude normálne kojit dalej..skor ako v polovici júla ich nedávajte od nej, dovtedy je ozaj priskoro..ak neviete naisto kam malinké pojdu a nechajú ich len tak na dvore, je malá šanca že u majitelov také malé prežijú..kotytnačinova a trojfarebná sú vždy mačičky..ak je matka ryšavá, tak ryšavé je kocurik.. a hlavne aj to mača čo si nechávate, dajte v polroku vykastrovat..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Boooze tie sú krásne. Ako malá som túžila po takom strakatom farebnom, aj meno som mala vybraté, bol by to Edgar. Ale naši boli zasadne proti zvieratkám 😞
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?