Co je to za hmyz?

Stretol som v spalni dvoch tychto panov, hnede chrobaky, jeden na vankusi, druhy na strope. Svrbenie pokozky nemam. Co to moze byt podla Vas?
Odpovedať
@syky076 na prvý pohľad to vyzerá na červotoč chlebový... skontroluj doma všetky čaje, múku... ak ho v tom nájdeš je to on. 🙂
Odpovedať
Aj mne to pride ako cervotoc
Odpovedať
Profilova fotka
ehm ako z tych "20 pixelov" na fotke vidite , ze je to cervotoc ? :)
Odpovedať
@majkoj máš pravdu to bude nejaká vážka 😉 (irony off).
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 aha, cize ked to nie je vazka je to cervotoc, chapem :)
Odpovedať
@majkoj myslím že entomológovia sa na tomto fóre veľmi nevyskytujú takže netreba zbytočne hneď zhadzovať názory iných. Navyše tak ja, ako aj @fundasa sme napísali svoje názory nie jasné a exaktné definície tohto hmyzu (myslím že to dostatočne vyplýva zo slov: "na prvý pohľad to vyzerá ako" resp. "aj mne to príde ako" ). Ale z tej kvality fotografie (nič moc) a tvaru chrobáka mi z najbežnejšieho domáceho nechceného hmyzu príde ako červotoč, preto som vložil do diskusie svoj názor. Možno sa mýlim, možno nie. Navyše červotoč chlebový patrí medzi pomerne častých nechcených návštevníkov našich obydlí, nakoľko veľmi ľahko si ho vieme domov zaniesť či už nejakou múkou, čajom a podobne. "Stretnutie" s touto háveďou (červotoč) som už pár krát zažil na vlastnej koži. Ak mi to niekto vyvráti a povie, že je to niečo iné nebránim sa tomu. Rovnako mu nebudem písať provokatívny komentár ako na to prišiel z tak nekvalitnej fotografie. Je to názor toho človeka, ktorý môže byť rovnaký laik ako ja a môže to vidieť inak. A zakladateľ diskusie nech sa rozhodne sám. Či to je naozaj červotoč chlebový som mu dal návod ako rýchlo zistiť. Ak ho v múke, strúhanke, pečive či čajoch nenájde, zrejme to červotoč nemusí byť. Týmto končím akúkoľvek ďalšiu debatu ktorá vznikla. Namiesto návrhu čo by to mohlo byť či výzvy zakladateľa na pridanie lepšej foto si tu zavesil zbytočnú a provokatívnu otázky na ktorú nešlo reagovať inak ako v predchádzajúcom mojom príspevku.
Odpovedať
Dakujem vsetkym za nazory, zial lepsiu foto nemam, v byte zatial nenachadzam ziadnych dalsich hnedych panov medzi potravinami. Vdaka este raz.
Odpovedať
zaber z bližsa a znova
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?