Chrobák - hmyz čo je to?

Prosím o radu, čo je toto za tvora?
Odpovedať
tipujem na kuklorodka jelenia ("lietajuci kliest")
Odpovedať
@augerf1 Ďakujem, áno, podľa "uja googla" je to zrejme ono. A to už sedím dosť dlho a googlim, čo by to mohlo byť. Syn to mal večer vo vlasoch a mala som presne túto indíciu, či nie náhodou najaký parazit. Máš s tým nejaké skúsenosti, resp. vieš niečo viac, kde k tomu mohol prísť? Poobede vždy chodia v školskom klube trochu von. To len tak na neho sadlo? Čítam - googlim - riadna mrcha
Odpovedať
Z lesa, je to dost otravne, ked to este lieta, ale zatial ma to nekuslo, vzdy som stihol zabit. Myslim, ze na cloveka to velmi nejde, vysoka zver je toho plna.
Odpovedať
Len my bývame v Poprade, už boli aj nejaké tie mrazy. Čakala by som, že takého potvorky už spia. Dcéra sa minule pri prechádzke po lúke pýta, že či nechytí kliešťa. Ja jej na to veselo, že už určite nie. A syn príde s týmto. Ako tak čítam, v Čechách majú toho veľa.
Odpovedať
Tak toto som este ako nevidel. To sa chova ako normalny kliest, ci? Skor ci sa toho treba bat alebo nie
Odpovedať
Tak ako asi by ma šľak trafil, ak by sa na mne chcel zviesť. Ako je vlastne táto stvúra veľká
Odpovedať
Profilova fotka
@katkasav ešte asi nie je dostatočne zima na takéto parazity aj keď človek by si už myslel, že sa z ničím takým nestretne.
Odpovedať
@slawka333 cca 0,5 cm to má. Nebolo mi všetko jedno, keď som to synovi našla. Prvé čo ma napadlo - veľká zmutovaná voš krížená s klieštom a plošticou. Google dáva krajšie obrázky, radšej ich tu nepridávam. 🙂 Ešte raz ďakujem augerf1 za identifikáciu.
Odpovedať
Profilova fotka
@katkasav raz som to videl a teda stacilo mi, sice je maly, ale moc taketo zvieratka nemusim 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?