Viete na čo slúži vonkajšie tienenie?

2. mar 2020280

Ja som ho na svojom dome neriešili dostatočne a teraz to musím riešiť dodatočne. Máte nejaké rady?

• Dlhoročne predávaný model 😎

• @technikheluz  dodatočne ho dať dorobiť, tienenie je veľmi podstatné a momentálne ho tiež riešim 😎

• Sponzor fóra
  • @wiewo

Rozmýšľal som nad niečím takým. Nepoznáte niekoho kto to robil. Budú tam úskalia. Pár si aj myslím ake radšej by som veci z praxe

• @wiewo  ušetriť na začiatku bola chyba. Odporúčam si to viackrát premyslieť

Pár detailov vo fotoblogu https://www.modrastrecha.sk/blog/technikheluz/album/precizna-a-super-precizna-praca-04u8gf/

• Detail na parádu 😎

• @technikheluz  nie, bohužiaľ nepoznám nikoho

• Samozrejme, ze vieme, na co sluzi vonkajsie tienenie. Sluzi na tienenie, aby v dome nebolo moc horuco, aby do domu nebolo vidno a v neposlednom rade sluzia aj ako bezpecnost.

• @prok
    Áno je to tak ako to píšete. Nie každý vie aj o tej bezpečnosti. 😮

• @wiewo
    preto tie nesystémove sa robia menej. Škoda že som šetril na začiatku.
    Kto šetrí má za tri ( roky roboty aby to opravil )

• Bezpečnosť tienením ? 😮

• Veru, ako bolo vyššie spomenuté, aby dnu nebolo moc horúco, ako bezpečnosť pred neželanou návštevou. A ešte to aj dobre vyzerá. Len neviem, či sa takéto niečo dá urobiť aj na okná staršieho bytu🤔 Možno niekto poradí, čo s tým, lebo vnútorné žalúzie a prenosná klíma sú k ničomu.

• @jagama14  Najlepší vám vedia poradiť
    Odporúčam
    https://www.lomax-brany.sk/kontakt/slovensko

• takže najprv urobíme na dome 500m2 presklenej plochy a potom špekulujeme ako to zatieniť príp. zabezpečiť. 🤔

• @foox
    Ideál je dať roletovo-žaluziový preklad a je to. Ale je nás viac čo sme šetrili na začiatku

• Sponzor fóra
  • @technikheluz  ideál je spraviť normálne okná, do našich klimatických pomerov a nie každú hlúposť kopírovať, čo človek vidí na dovolenke.

• @foox  Pri pasívnych domoch sú obrovské okná prehnane aj z môjho pohľadu. Ale tento smer sa asi zastaviť nebude dať

• @technikheluz "americkí vedci" publikovali správu, že už budúca zima bude začiatok krátkej (cca 50 ročnej) doby ľadovej. To by ten trend zastavilo na 100%
    Kto by ale veril "americkým vedcom" - už toho natárali.

• @foox  môj názor je tieniť treba...cítim na sovjom dome kde mám v lete 28 čo je vela...môj dom foto vo fotoblogu....hoc som pár opatrení v projekte urobil, ale teraz musím dorábat neičo takéto.

• @foox  akurát ja by som to dal dalej od steny...nepouznám však kto toto realizoval či má na dome 😞

• pekne, ako bungalovy v rezortoch na Tahiti. ešte palmové listy na strechu.
    Chceš snáď povedať, že toto je Slovensko?

• @foox  porad tienenie na môj dom aby sa neprehrieval. Keby som chcel neičo slovenske tak asi drevené okenice ? Netvrdím že to nie je možnosť

• mám radiť technikovi od heluz? 😎 neviem aký máš dom, ak už je postavený, ťažko ho otočím podľa svetových strán vzhľadom na dispozíciu a načo vlastne tieniť dom? Na dom kašlať, treba vytvoriť svetelnú a tepelnú pohodu pre ľudí.

• @foox  komu niet rady tomu niet pomoci 😉
    určite by osm chcel počuť radu ako riešiť tienenie spätne. Niečo čo by sa viac hodilo na Slovensko

• @technikheluz  ok tak ti teda poradím, ale vyhradzujem si právo, ak to začnete vo firme používať 🙂
    Dom sa tieni košatými stromami a terasy pergolou - nedávno som zistil, že najlepšia je s vinnou révou (hrozno), tieni v čase keď je to potrebné a netieni keď treba svetlo.
    Okolo domu sa nesadia neužitočné chujové tuje, ale úžitkové stromy čerešne, marhule, broskyne - sú pekné a užitočné.

• @foox  hmmm pekne. Ďakujem za radu.
    Tuje su všade 😛 úplne
     Asi najviac ma zaujalo hrozno, lebo na pozemku sa nachádza a to niekolkých miestach.

• @technikheluz  presne, presne a preto treba o tom hovorit!

• Dobrý deň,

Dni s Heluzom sa dnes končia a chcel by som Vám poďakovať za Vaše príspevky a názory. Ak by ste mali akékoľvek ďalšie otázky k témam, ktorým sme sa venovali, alebo k výrobkom Heluz, pokojne ma kontaktujte tu na Modrej streche alebo na hintos@heluz.sk.

Prajem veľa úspechov počas Vašej stavby domu!
    Ing. Martin Hintoš, www.heluz.sk

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.

Nenašli ste čo ste hľadali?

Články od našich partnerov
Pri poistení domu či bytu pozor na podpoistenie
Rekonštrukcia kúpeľne v panelovom byte má svoje pravidlá
Nový PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný má variabilný priestor na vonkajšiu tieniacu techniku
Archív článkov od partnerov