Plánujete stavať svojpomocne alebo s firmou?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Čaká vás stavba vysnívaného rodinného domu? Idete do toho svojpomocne alebo radšej celý proces odovzdáte do rúk skúseným odborníkom? Ak už máte stavbu za sebou, poraďte tým, ktorí to ešte len plánujú a podeľte sa o skúsenosti. 8-)
1
2
@qweasdyxc prispevok ma zaskocil, firma (povacsinou) ma na haku aku kvalitu po sebe majstri nechaju - urcite ich nekontroluje, cenu ma firma asi lepšiu, akurat ze tebe tam hodi taku prirazku, ze kazdy druhy je hodne lacnejší. Dat dobrej forme s kvalitnou zmluvou - to je ako kup si lacne benzinove auto s veľkým vykonom co skoro nic nezere a budes spokojny. Ale ktore to je? Idem stavat a ked vidim ako firmy funguju, tak postupne prechadzam z fazy - dam si postavit aspon hrubu stavbu zo strechou firme do fazy - radsej sa s tym budem drbat sam...
Ja by som nikoho nenavadzal aby do toho isiel sam, hlavne ked nema k sebe partaka na vacsie prace a nejake tie zakladne zrucnosti. Zaplatit si realizacny projekt statiky a vyhrnut rukavy. Nie je to pre kazdeho, nie je to lahke, nie je to rychle, ale da sa to. Neviem ake su ceny vo firmach, veril by som ze to moze byt lepsie nez chodit od partie k partii, ktora nevie uz co si zapytat. Ja som sa takto spalil na robeni deky, nielenze som prerobil na pozicani salungu a stojok, ale este uprostred roboty zacali vymyslat, na stavbu chodili len ked to vyhovovalo im a praca bola nekvalitna.
Profilova fotka
📌 Murovačka so SIDI pri svojpomoci je ideálnym riešením. 📌 - murovanie bez drahých pomôcok - elektriny a vody - jednoduché prerušenie a obnovenie prác - murovanie s maltou SIDI sa v rýchlosti rovná murovaniu na PU penu - svojimi pevnostnými parametrami dosahuje hodnoty spojív na cementovej báze - vopred pripravená a zamiešaná, pripravená k okamžitému použitiu - doba vytvrdnutia malty Heluz SIDI je 7 dní - spotreba malty Heluz SIDI je cca 5 kg/m3 muriva 🧱 Stretli ste sa už v praxi s maltou SIDI aj vy? Trúfli by ste si s ňou murovať? https://www.heluz.sk/sidi/files/2021/... @milan_toman @ruren @qweasdyxc @dominik_galaba @roman_x @yetinb @milanista @vykricnik @lucuskaaa @skpeter
Profilova fotka
📎 https://www.heluz.sk/sidi/
@technikheluz v čom je SIDI lepšia v porovnaní s PU penou?
Profilova fotka
@vykricnik Dobrý deň, ďakujem za Váš názor.
Profilova fotka
Domček nám postavila patria živnostníkov 🙂 materiál sme si zhanali sami cez stavebniny aj to nám oni poradili mali dobre kontakty makali perfektne 🙂 prvý výkop 10 september a momentálne sme natom takto 🙂 sami by to bolo oveľa pomalšie a nemal nám kto pomôcť a vôbec to neľutujem.
Profilova fotka
@milan_toman Murovanie s maltou SIDI sa v rýchlosti rovná murovaniu na PU penu, avšak s pridanou hodnotou na strane SIDI = svojimi pevnostnými parametrami dosahuje hodnoty spojív na cementovej báze. PU pena tieto hodnoty nedosahuje.
Profilova fotka
@ariannazara Dobrý deň, ďakujem za Váš príspevok. 👍
Profilova fotka
Dobrý deň, Dni s Heluzom sa oficiálne skončili. Chcel by som Vám poďakovať za Vaše príspevky a názory. Ak by ste mali akékoľvek ďalšie otázky k témam, ktorým sme sa venovali, alebo k výrobkom Heluz, pokojne ma kontaktujte tu na Modrej streche v profile PRO: https://www.modrastrecha.sk/catalog/v... alebo na komaromi@heluz.sk 🙂 Prajem veľa úspechov počas Vašej stavby domu! Ing. Milan Komáromi, www.heluz.sk
1
2

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?